Czy gra Football Manager poprawia logiczne myślenie ?

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.01.2013, 20:33    #1
Witajcie.Chciałbym dowiedzieć się opinii na tym forum wszystkich co graja i interesują się grą FM.Mowa tak jak w temacie - logiczne myślenie człowieka.Czy sądzicie , że Football Manager w jakimś stopniu polepsza nasze szare komórki czy raczej nie ma to zbytnio wpływy na nasze mózgi ?. Interesuję mnie opinie ludzie na ten temat bo de facto jest to gra na myślenie ale uzyskać komentarzy pod tym tematem nie zaszkodzi :) ? zapraszam ...
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 German Partyzant

Postów: 401
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.06.2010
Skąd: Gubin/Poznań.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.01.2013 21:16    #2
No na pewno w jakimś stopniu ta gra stymuluje szare komórki do działania. Ale pewnie tyczy się to tylko graczy tzw ,,zawodowych'' którzy nie klepią spacji z pomocą sławnych killer taktyk, czy tych chorych metod Save and Load. W FM'ie masz przecież mnóstwo aspektów, wymagających myślenia. Ekonomiczne, społecznościowe, sportowe, taktyczne, to tylko nie które z nich, a nie wymieniłem tych offline, jak na przykład pisanie samych manifestów z swoich karier które już na pewno w znacznym stopniu rozciągają naszą wyobraźnię na szersze horyzonty. Nie przypadkowo gra uzyskała kategorię ,,symulacji'' nie jest to przecież żadna nawalanka, gdzie liczy się tylko skill.

 DanielloIII Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.07.2008
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.01.2013 21:22    #3
[quote="German"]No na pewno w jakimś stopniu ta gra stymuluje szare komórki do działania. Ale pewnie tyczy się to tylko graczy tzw ,,zawodowych'' którzy nie klepią spacji z pomocą sławnych killer taktyk, czy tych chorych metod Save and Load. W FM'ie masz przecież mnóstwo aspektów, wymagających myślenia. Ekonomiczne, społecznościowe, sportowe, taktyczne, to tylko nie które z nich, a nie wymieniłem tych offline, jak na przykład pisanie samych manifestów z swoich karier które już na pewno w znacznym stopniu rozciągają naszą wyobraźnię na szersze horyzonty. Nie przypadkowo gra uzyskała kategorię ,,symulacji'' nie jest to przecież żadna nawalanka, gdzie liczy się tylko skill.[/quote]

Popieram kolegę. Skoro trzeba przy niej trochę pomyśleć i wysilić łepetyne więc komórki szare muszą coś ćwiczyć. Ja od siebie mogę dodać że FM nauczył mnie jeszcze opanowania co prawda tak trochę ale zawsze.

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.01.2013 22:01    #4
To może głupio zabrzmi ale czy ta gra w waszym życiu coś zmieniła ? To znaczy czy mieliście np lepsze wyniki w nauce , lepiej oszczędzaliście pieniądze itd. :D Gra wiadomo , jest typu strategii ale strategia też jest kwestią przełożenia się w pewnym sensie na nasze życie :)
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 MarcinPSG Partyzant

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.09.2012
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.01.2013 22:11    #5
Były badania, które potwierdzały iż gry strategiczne i pochodne poprawiają funkcjonowanie mózgu. Gry zręcznościowe poprawiają za to reakcję mózgu.

A czy FM zmienił coś w moim życiu ? Oczywiście. Grywam ze znajomym w sieci i zwycięstwa końcowe dodają mi humoru i poprawiają nastrój na cały dzień. Nieraz siedzę w skupieniu i gdy moi strzelają w końcówce zwycięskiego gola skacze w pokoju :) Ale mam taki ekscentryczny i wybuchowy charakter. Też na pewno gra zwiększa moją znajomość piłki nożnej zarówno jeśli chodzi o koncepcje taktyczne czy choćby składów i znajomości graczy. Nie raz przyłapałem się na przyrównywaniu realnych piłkarzy do atrybutów fmowskich :) Ale to pewnie nie jedna osoba tak miała :)

Pozdrawiam
Vaduz

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2013 08:57    #6
Same killery taktyczne i save-load nie wystarcza, klubem trzeba jeszcze jakoś zarządzać, myślę, że ta gra uczy nas podstawowych praw ekonomii, że z próżnego i Salomon nie nelejii, trenujemy też jakieś tam zarządzanie grupą ludzi, choć akurat w prawdziwym świecie potrzeba jeszcze innych cech osobowości, by rządzić, i nie każdy wirtualny menago sprawdził by się w kierowaniu taką grupą ludzi - mógłby okazać się za słaby, i pozwolił wejść sobie na głowę co bardziej wpływowym zawodnikom =) Na pewno ta gra nas w jakiś sposób rozwija - np. ja do szesnastego roku życia w ogóle nie interesowałem się piłką nożną, a lubiłem, m. in. matematykę, więc gdy zobaczyłem te wszystkie tabelki, kombinowanie ile meczów potrzebujemy wygrać, czy że np w jednej lidze w przypadku równej liczby punktów decyduje to, a w drugiej tamto - połknąłem dzięki niej bakcyla piłki nożnej, i zaczałem uwielbiać grywać w to na żywo, zamiast się przyglądać z boku =)

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2013 19:59    #7
Gra na pewno uczy w pewnym sensie dlatego myślę że każdy może coś odnośnie swojego życia pod pryzmat FM'a napisać bo na pewno ta gra nieco zmieniła w życiu człowieka który w nią gra. :)
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 undertheskin Partyzant

Postów: 170
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.09.2012
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2013 21:23    #8
W grze trzeba podejmować setki decyzji, nieraz bardzo szybkich decyzji. Dlatego FM z taką łatwością kradnie czas. Jednak czy ma to przełożenie na rzeczywistość trudno powiedzieć. Śmiem twierdzić, że raczej niewielkie.

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2013 21:44    #9
Fm uczy jak, będąc obrońcą, nie grać w defensywie. :)

 djyazzy11 Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.01.2013
Skąd: Polska
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2013 21:47    #10
hahaha ale smieszne :/

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.