Życie w Anglii plus wybory 7 maj 2015

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2015 19:35    #11
Mahdi, nigdzie nie wspomniałem, że uważam Cię za głąba;) Co najwyżej możesz być w tej sprawie ignorantem, aczkolwiek myślę, że mówisz to świadomie, bo jest to zgodne z ideologią, którą wyznajesz. Ot, każdy w ten, czy inny sposób czasem w to wpada...

Kapitalizm i wolny rynek to oczywiście nie synonimy, choć w dzisiejszym pojęciu obydwu wszystko się już chyba zatarło... w każdym razie oba te pojęcia stoją w opozycji do socjalizmu, co należy w nich cenić.;)
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
17.04.2015 19:37    #12
Ja tam się z Adu nie kłócę, ale nazywanie aktywisty Labour Party (czyli mnie) kapitalistą to już lekka przesada:-) Co do polskiej mainstreamowej TV, to się Nascimento zgadzamy, choć poglądy mamy inne:-) Ale się lubimy i to najważniejsze:-)

Może przypomnę po co ten temat był założony:

13 kwietnia br. na portalu FM Revolution (dawniej: CM Revolution) opublikowałem artykuł pt. "Życie w Anglii - wyjeżdżać czy nie". Spotkał się on z wyjątkowym zainteresowaniem, a moja skrzynka e-mailowa zapełniła się ponad siedemdziesięcioma listami (i wciąż pojawiają się nowe!). Panowie - przykro mi, ale nie jestem w stanie każdemu z Was odpowiedzieć... Postanowiłem więc uzupełnić artykuł "Życie w Anglii - wyjeżdżać czy nie" o klika motywów, które najczęściej poruszacie w listach. Znajdziecie tam m.in. pełną listę świadczeń dostępnych w Wielkiej Brytanii!
Nie chciałem dokładać na tej stronie manifestu nie na temat, a zatem dla zainteresowanych "Uzupełnienie" na mojej prywatnej stronie:

http://myfoo(...)elnienie

 Nascimento1998 Partyzant

Postów: 1403
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.03.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2015 19:45    #13
No tak, trochę zboczylismy z tematu, ale jednak poniekąd to wszystko się ze sobą wiąże.

A więc nawet w Polsce można się dogadać mając inne zdanie i poglądy na dany temat ;)

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 17.04.2015 o godz. 19:46

 bondzi Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.01.2011
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2015 19:47    #14
I weź tu dyskutuj jak zaraz wyskoczy ktoś kto przeczytał dwie książki i jest specem, bije z niego ignorancja wobec "niedoinformowanej reszty" :)

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
17.04.2015 19:58    #15
Fajne jest to, że np. Nascimento, czy Tome888 czy bondzi, albo tts0 mają poglądy odmienne od moich, a wcale nie musimy się zacząć z tego powodu nienawidzieć. To jest tzw. kultura polityczna :-)

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2015 20:10    #16
Mahdi, wracając do meritum tematu, mógłbyś też wspomnieć o innych atrakcjach GB, nie będących(najpewniej) zasługą Labourystów, tj. stosunkowo dużej łatwości w zakladaniu działalności gospodarczej, czy też małych jej obciążeniach fiskalnych(przynajmniej na początku). To też się przyda do owego "kompendium" wiedzy o potencjalnym życiu na emigracji na Wyspach.;)
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 piotrp504 Partyzant

Postów: 738
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Blisko Krakowskiego Smoka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2015 20:11    #17
Każdy mahdi ma swoje zdanie na ten temat ,to nie jest kultura tylko WOLNOŚĆ SŁOWA . Możemy się nie zgadzać ale możemy wyrazić swoje opinie to jest właśnie kapitalizm -)
Moje skromne manifestowanie -zapraszam
http://piotrp0506.cmrev.com/blog.html
moje depesze
http://piotr(...)l?page=0
Hala Madrid

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
17.04.2015 20:13    #18
Prawda! Założyć działalność gospodarczą można przez internet w 15 minut! Nie ma uciążliwych opłat itd. Racja! To pewnie zasługa Partii Konserwtywnej - z faktami nie ma co polemizować.

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
17.04.2015 20:17    #19
@tts0 - Co do wolności słowa - to nie ma nic wspólnego z kapitalizmem. Słyszałeś o mccartyzmie - bezprawnym polowaniu na komunistów (i domniemanych komunistów) w USA?

http://pl.wi(...)kkartyzm

Kapitalizm to: "System ekonomiczny oparty na prywatnej własności środków produkcji, wolnej przedsiębiorczości, wolnym obrocie towarami i usługami oraz na wolnej konkurencji pomiędzy ludźmi. W kapitalizmie występują dwie podstawowe klasy społeczne: przedsiębiorcy (określani też jako kapitaliści, lub w marksizmie – burżuazja) i zatrudniani przez nich pracownicy (w marksizmie – proletariat)[1]. Stosunki między nimi opierają się na ruchu pieniędzy, dóbr i usług."

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.04.2015 o godz. 20:17

 Nascimento1998 Partyzant

Postów: 1403
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.03.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2015 20:42    #20
[quote="piotrp504"]Każdy mahdi ma swoje zdanie na ten temat ,to nie jest kultura tylko WOLNOŚĆ SŁOWA . Możemy się nie zgadzać ale możemy wyrazić swoje opinie to jest właśnie kapitalizm -)[/quote]

Nie, to jest akurat kultura, wolność słowa kończy się tam, gdzie powiesz coś "niewygodnego"...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.04.2015 o godz. 20:43

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.