Zespół w kryzysie

 jonathan11 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2018, 00:04    #1
Witam wszystkich.

Mam problem ze swoim zespołem- objąłem Pogoń Szczecin i ledwo zaczęły się rozgrywki, a mój zespół gra bardzo słabo i jest w kryzysie. W 4 meczach ligowych ugrałem zaledwie 1 pkt. Normalnie prawie jak w polskiej ekstraklapie, tylko że ja nie chcę podzielić losu Maćka Skorży i zostać zwolniony :P

Jak wyciągnąć zespół z kryzysu i zacząć punktować? Czy są na to jakieś konkretne sposoby?

Dotychczas sam próbowałem następujących metod:
- jeszcze przed sezonem pozyskałem napastnika (Iljan Micanski)
- normalnie grałem przed sezonem sparingi
- próbowałem w meczach różnych taktyk, np. 4-3-3, gdy nie szło zmieniałem na 4-1-2-3 lub 4-4-2
- normalnie prowadzę rozmowy motywacyjne przed meczami i w przerwie z zawodnikami
- nie trzymam się kurczowo tej samej jedenastki
- ostatnio w taktyce zaznaczyłem opcje "agresywny odbiór piłki"

W FM 2018 gram od zaledwie tygodnia i brakuje mi doświadczenia, więc liczę, że Wy- jako doświadczeni menedżerowie- coś mi doradzicie :)

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2018 02:14    #2
Cztery mecze i trzy taktyki? Imo za dużo. Trochę zaufania i trochę czasu. Jasne, jak ktoś jest imbecylem i tracisz przed tego samego obrońcę kolejną bramkę w dwóch, trzech, albo tym samym meczu to ewidentnie koleś do zmiany. Ale jak ktoś gra solidnie w obronie cały mecz i zdarzy mu się jeden kiks to może warto dać mu czas? Bo wiesz... to jednak ekstraklasa, bądź gotowy na to, że błędy indywidualne są codziennością :/
A jak w ofensywie zawodnik cały mecz szarpie, ale mu nie idzie to znowu może warto poczekać, bo przy piłkarzach ofensywnych ja mam taką zasadę, że wolę już widzieć 10 pudło niż NIE widzieć napastnika cały mecz, najgorsze co jest na boisku to ofensywny zawodnik którego akcji zwyczajnie nie widać - nie chodzi o to czy mu wyjdzie czy nie, ważne żeby podjął tą próbę dryblingu, doszedł do sytuacji strzeleckiej. Cztery spotkania to mało i o ile nie obiecałeś zarządowi mistrza to masz sporo czasu. Daj im się przyzwyczaić do taktyki, nie zmieniaj jej gwałtownie w trakcie meczu bo to dużo częściej nie działa niż działa.

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2018 08:31    #3
Trening taktyczny! Zespół musi nauczyć się taktyki aby dobrze ona funkcjonowała.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.01.2018 o godz. 08:31

 jonathan11 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.01.2018 08:51    #4
Dzięki. Będę zatem ćwiczył z zespołem jakąś jedną obraną taktykę

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.01.2018 21:32    #5
[quote="jonathan11"]Dzięki. Będę zatem ćwiczył z zespołem jakąś jedną obraną taktykę[/quote]

Jezeli dobrze pamietam to czwarta kolejka to jeszcze okienko transferowe otwarte. Wiec wbijaj na transfery i patrz kogo mozna wypozyczyc. Przedewszystkim patrzymy na graczy z portugalii i w pierwszej kolejnosci z klubow: Fc Porto, SLB, Benfika. Hiszpanskie takze wchodza w gre.
Zapewne znajdzie sie paru fajnych grajkow w wieku w okolicach 18 lat, ktorzy statystykami przeganiaja gwiazdy naszej ligi. Wypozyczasz ich za darmo (lub prawie darmo) na dwa lata. To Ci czas na odlozenie jakiejs kasy na wzmocnienia po pierwszym/drugim sezonie.

 jonathan11 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.01.2018 08:21    #6
Kadrę mam niezłą, nie narzekam póki co. Jak poznam bardzo dobrze zespół to wtedy zimą może jakieś ruchy transferowe zrobię. Na razie z nowych mam Micanskiego na ataku i Hrdlickę jako rezerwowego bramkarza (wypożyczenie).

Przydałoby mi się wzmocnienie sztabu trenerskiego, ale wolni trenerzy nie mają zbyt dobrych parametrów jak patrzyłem. Zatrudniłem tylko Dariusza Fornalaka do treningu ogólnego.

Zagrałem już 8 kolejek ligowych i mam 7 pkt. (2 zwycięstwa- 1 remis- 5 porażek), więc słabo.

Czy jak przegrywacie podczas meczu z jakąś drużyną jedną bramką to zmieniacie taktykę na bardziej ofensywną np. w 75-80 min? Np. na 3-4-3?
Normalnie podczas prawdziwych meczy w życiu to często pomaga, ale czy w FM2018 też? Czy lepiej zostawić do końca meczu swoją taktykę (gram 4-1-2-3) i liczyć że coś się strzeli?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.