Zapisana gra nie została wczytana

 Jarna Partyzant

Postów: 87
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.04.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2011, 16:37    Pytanie
Witam,

otóż tytułowy komunikat wyskakuje mi przy próbie załadowania gry.

Gram na łatce 11.3 z dodatkami typu logopacki, kitspacki itp.

Czytałem, że trzeba zainstalować łatkę 10.2 hotfix.
To też próbowałem zrobić, ale wyskakuje komunikat " installed version is newer than this update ".

Moje pytanie brzmi "Co teraz ?" Czy mam zainstalować patcha 10.2 a potem tego hotfixa i już, czy może jeszcze po tym wszystkim załadować patch 10.3 ? Zależy mi by odzyskać save, ale z drugiej strony nie chcę by gra się jakoś popsuła czy miała więcej błędów niż przedtem.

Pozdrawiam :)

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2011 16:49    #1
Patch 11.3 zawiera w sobie patch 11.2 i hotfix. Już chyba nic się nie da zrobić z tym zapisem. Trzeba zapisywać w więcej niż jednym pliku.

 Jarna Partyzant

Postów: 87
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.04.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2011 17:15    #2
No cóż, trudno.
Nie pozostaje mi nic innego jak zacząć rozgrywkę od nowa.
A wiecie może co zrobić, aby zapobiec takiemu obrotowi sprawy na przyszłość ?
Słyszałem, coś, że to wina wyboru polskiej ligi. Czy to prawda ?

Pozdrawiam :)

 Magicc Ekspert

Postów: 798
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2011 17:21    #3
[quote=Jarna]No cóż, trudno.
Nie pozostaje mi nic innego jak zacząć rozgrywkę od nowa.
A wiecie może co zrobić, aby zapobiec takiemu obrotowi sprawy na przyszłość ?
Słyszałem, coś, że to wina wyboru polskiej ligi. Czy to prawda ?

Pozdrawiam :)[/quote]

Kiedyś tak było (na którymś z poprzednich patchów), ale teraz chyba już nie. Po prostu należy często robić zapasowe zapisy gry i ustawić automatyczne zapisywanie do kilku plików w ustawieniach. Takich sytuacji to nie zniesie, ale lepiej stracić np. dwa miesiące w grze niż całą karierę;)

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2011 17:30    #4
Widocznie źle ci się gra zapisała, powód hmm? Brak wystarczającej ilości miejsca na dysku lub jakaś nagła awaria kompa podczas zapisu gry (kiedyś tak miałem)

 Magicc Ekspert

Postów: 798
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2011 17:36    #5
[quote=kondi192]Widocznie źle ci się gra zapisała, powód hmm? Brak wystarczającej ilości miejsca na dysku lub jakaś nagła awaria kompa podczas zapisu gry (kiedyś tak miałem)[/quote]

Niekoniecznie, czasami zdarza się to bez wyraźnego powodu - gra elegancko zapisana, wszystko cacy, a wczytać się nie chce. Ja tłumaczę to sobie tym, że po kilku rozegranych sezonach ilość danych rośnie tak bardzo, że prawdopodobieństwo błędnego zapisu jakiegoś ciągu znaków zdecydowanie się zwiększa.

 konrwaw Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 816
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.01.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2011 17:49    #6
[quote=Jarna]
A wiecie może co zrobić, aby zapobiec takiemu obrotowi sprawy na przyszłość ?
[/quote]

Zapisywać save w kilku plikach w innym miejscu np. -Pozdrawiam

 zachi Zgred Manifestant

Postów: 2902
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.12.2002
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2011 17:54    #7
Tanim rozwiązaniem jest częsty back-up zapisanych gier - ja używam pendrive'a i bardzo to sobie chwalę. Oczywiście, jak już wspomniano, koniecznością jest częste sejwowanie (robię to zawsze przed i od razu po meczu) oraz wielokrotny zapis pliku (do ustawienia w opcjach).
Jest tylko jeden Bug - to Football Manager.

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2011 18:44    #8
I jeszcze jedna rada, nie nadpisuj sejwów. Twórz nowe a stare kasuj.
@

 Jarna Partyzant

Postów: 87
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.04.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2011 21:09    #9
[quote=lukasz19121984]I jeszcze jedna rada, nie nadpisuj sejwów. Twórz nowe a stare kasuj.[/quote]
Dzięki, że mi o tym powiedziałeś, bo ja cały czas sejwy nadpisuje :D

Ogólnie dzięki Wam wszystkim za szybkie odpowiedzi.

Mam jeszcze jedno pytanie, bowiem w fm 2011 gram od niedawna. Jakoś nie przypadł mi do gustu i przez cały ten rok grałem w wersję 2010 i tam nigdy przez te 2 lata gry nie przytrafiło mi się coś takiego.
Czy takie ekscesy często zdarzają się w wersji 2011 ? To znaczy mam się szykować na częste komunikaty o niewczytaniu zapisanej gry ?

Pozdrawiam ;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.