zakłopotany

 członeKradYnadzo... Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2010
Skąd: jw
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2010, 15:16    Pytanie
witam wszytkich. W FM gram dosyć długo , od zawsze lubiałem w taktyce szperać i po przeczytaniu paru tekstów autorstwa PIotra Sebastiana mam pare pytan i mam nadzieje ze dostane odp.

1 Czy opłaca mi się (załóżmy prowadzę Barcelonę) oddać inicjatywę przeciwnikowi i grać z kontry tylko dlatego że on ma wolniejszych obrońców niż ja napastników.?
Pare razy grałem tą metodą którą ON opisywał i miałem przeciętne rezultaty , oddałem posiadanie piłki (gdzie normalnie mam na poziomie 60%) i czaiłem się na kontry bo przeciwnik miał wolniejszych obrońców niz ja napadziorów. Robiłem wszystko jak PISAŁ , grałem z kontry, wąsko, szybko , bezposrednio, wystawiłem szybkiego napastnika. Efekt? Mecz skonczył się 0:0 i oddałem 1 strzał w dodatku niecelny.

2. Sposób, który PIOTR opisuje w sumie nie ma stylu bo ON cały czas się do przeciwnika dostosowuje więc nie ma swojej wizji gry. To nie wprowadza zamieszania jeśli chodzi o zespół ?

3. Jak nastawić zespół (chodzi mi o mentalność oraz presing) aby nie było luk ?

4. Dla zwiekszanie efektywnosci w tej metodzie mogę dać gra na odgrywającego, podania na dobieg jesli mam grac na szybkiego napastnika?

odp z góry dzieki

 członeKradYnadzo... Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2010
Skąd: jw
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2010 17:22    #10
bo ja robie tak:

zwężam pole gry, śr pomocnikom daje prostopadłe podania -czesto, gra na odgrywajacego-podania na dobieg(napastnik jest odgr.) skrzydłowym dosrodkowania -rzadko i kaze im schodzic do srodka i podawac na dobieg

odp oldgunz wbije jutro na forum

 oldgunz Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 401
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2010 17:27    #11
[quote=członeKradYnadzorczeJ]A jak d otego doprowadzasz ?[/quote]

Wariant 1:
1. Ustawienie bez zawodników w linii ofensywnych pomocników, np. płaskie 4-4-2, 4-5-1 z ML i MR zamiast OML i OMR itd. lub z defensywnymi zadaniami tych zawodników.
2. Gra na rozgrywającego (załóżmy środkowego pomocnika), który za zadanie ma podawać długie piłki, grać ofensywnie i szybko pozbywać się piłki.
3. Gra środkiem.
4. Gra długimi podaniami.
5. Pomocnicy mają ustawione częste prostopadłe podania.

Doprowadzasz do sytuacji, gdzie przeciwnik wychodzi trochę w Twoją stronę (osamotnieni napastnicy, potem długo, długo nic i dopiero linia pomocy). Wyprowadzana piłka trafia do rozgrywającego (lub innego z pomocników, najczęściej jednak ci szukają rozgrywającego właśnie), a ten długim prostopadłym podaniem uruchamia napastników. Ci zaś pozostają sam na sam z obrońcami przeciwnika i mogą zmierzyć się z nimi w pojedynku biegowym. Z piłką oczywiście biega się wolniej, dlatego im większa różnica w szybkości tym lepiej.


Wariant 2:
1. Ustawienie dość ofensywne (np. 4-3-3)
2. Gra na rozgrywającego (ofensywny pomocnik), który dodatkowo ustawione ma częste prostopadłe podania
3. Gra na odgrywającego (dwóch szybkich napastników, w trakcie gry zmieniam odgrywającego z jednego na drugiego i z powrotem) z podaniami na dobieg
4. Zespołowe dość krótkie podania

Powoli (trochę a'la Barcelona, choć w przypadku moich zespołów bywa, że wygląda to trochę kulawo) przesuwamy się pod linię pola karnego przeciwnika, grając krótkimi podaniami. Z uwagi na fakt, iż zawodnicy w większości podania mają ustawione raczej krótkie, podają do najbliższego partnera. Powoduje to, że ofensywny pomocnik (rozgrywający) piłkę dostaje stosunkowo późno. Zagrywa on następnie do odgrywającego (jeden z dwóch napastników), który wybiega w uliczkę, szybkością pokonuje wolnego obrońcę i dochodzi do sytuacji strzeleckiej.


Pomysłów jest wiele. Kombinacje suwakami są nieograniczone w zasadzie, a każda tworzy inną sytuację na boisku. Jeśli do Twoich suwaków dodasz jeszcze miliardy kombinacji suwaków przeciwnika wyjdzie Ci tak naprawdę nieskończenie duża ilość możliwych zagrywek i taktyk. Aby doprowadzać do pojedynków biegowych można również kazać zagrywać piłkę na skrzydła, ustawiając zawodników na ML i MR zamiast OML i OMR. Będą mieli przestrzeń, by rozpędzić się i zacentrować piłkę. Można grać z kontry, wciągać przeciwnika w swoje pole karne i uruchamiać szybki atak polegający właśnie na przygotowaniu motorycznym i szybkości. Wiele można.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.08.2010 o godz. 17:27

Użytkownik uznał post za pomocny

If you're in the penalty area and don't know what to do with the ball, put it in the net and we'll discuss the options later.

- Bob Paisley

 członeKradYnadzo... Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2010
Skąd: jw
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2010 18:59    #12
dzieki wiele mi pomogłeś a czy moze byc metoda która ja opisałem? w sumie jest podobna do twojej.

Potem pisałeś o grze z kontry czyli to co mówił piotr sebastian jest to moim zdaniem ciekawy wariant ale dla słabszych zespołow.

Ja staram sie grać wolno dykotować tempo gry:

obrona ma ustawione podania krótkie aby oddawała piłkę pomocnikom. Ci podania mieszane wtedy w pełni korzystam z ich geniuszu(o ile taki mają).

W wariancie 1 grasz na rozgrywającego a na odgrywającego też czy już nie?

 vlacco Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.08.2010 23:52    #13
Proponuję obrońcom dać długie podania, żeby nie popełniali kosztownych błędów w defensywie. Ale jeśli masz dobrej klasy defensorów to możesz zaryzykować;)

 Diamond Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.09.2009
Skąd: Ułan Bator
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2010 12:47    #14
witam ponownie po przerwie prób i experymentów tyle że ze zmienionym nickiem (wcześniej czloneKradYnadzorczeJ)

Gram Wisłą, wiedzie mi się nie najgorzej, przetrwałem jakoś plagę remisów. I znów mam pytanie odnośnie taktyki bo mam na jej punkcie jakiegoś zajoba :D.

Z tego co wiem gdy przeciwnik ma wolnych defensorów muszę doprowadzać do pojedynków biegowych i analogicznie na odwrót. Ale jest jedno ALE. Co mam zrobić gdy przykładowo jest sytuacja nie mal bez wyjścia ? W drodze przykładu:

Przeciwnik ma wolnych obrońców więc staram się grać wąsko. Ale jest duże zagęszczenie w srodku pola . Więc co mogę zrobić ? SZeroko odpada bo przeciwnik gra świetnie w powietrzu , wąsko też nie bardzo bo mało miejsca .
Co w takich i podobnych sytuacjach powinienem zrobić? Proszę o odp

 baluch Partyzant

Postów: 73
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.11.2009
Skąd: Solihull
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2010 13:31    #15
Moze daj skrzydlowym Zejscia do srodka?
Wtedy beda szli z prawego/lewego skrzydla i udezali
Dobrze by bylo gdyby lewy skrzydlowy mial mocna prawa noge i na odwrot :)
Anglia -> Solihull -> Wharf Lane

 Diamond Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.09.2009
Skąd: Ułan Bator
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.08.2010 15:12    #16
tylko że w słabym a nawet w przeciętnym klubie cieżko jest znaleźć takich skrzydłowych którzy potrafią dobrze uderzyć z daleka. Niechce na darmo akcji pier**lić bo dobrze wiesz że nawet zawodnik z atrybutem STRZAŁY Z DYST. na poziomie 20 często nie trafia w bramke a co dopiero koleś co ma załóżmy 11 czy 12 ?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.