XYZ inwestuje na przyszłość.

 Endrjju Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2011
Skąd: endriu1
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2012, 17:50    Pytanie
Praktycznie w każdym klubie, w którym pracuję mam to samo. Kluby zapewniają sobie jakieś rezerwy finansowe i setki milionów złotych znikają GDZIEŚ. Piszę, bo chciałbym się dowiedzieć gdzie. Gram Lechem trzeci już sezon i na początku tego właśnie sezonu wyskakuje mi o rzekomym funduszu inwestycyjnym w wysokości ponad 100mln. zł. Ale ja się pytam po jaką cholerę?
Wiem tyle " Zarząd jest zdania, że obecna sytuacja finansowa pozwala na takie posunięcie, które gwarantuje klubowi długotrwałe korzyści ".
Bardzo chciałbym wiedzieć coś więcej. Pieniądze po prostu gdzieś przepadają? Gdzie jest kasa, za którą mógłbym rozbudować klubową bazę treningową, obiekty młodzieżowe czy nawet dobudować kilka krzesełek na stadionie..? Nie mogłem nic znaleźć na żadnym forum.

Mam to w większości klubów, nawet jeśli jest to ManCity czy Real..

Z góry dziękuję.

 fafelkowy Partyzant

Postów: 205
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2012 19:24    #1
Nie mam pojęcia o co chodzi ale zdaje mi się, że chodzi o lokatę, coś w rodzaju kredytu tylko na odwrót. Klub zyskuje po długim czasie i to klub pożycza.

 pel1906 Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.07.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.12.2012 16:31    #2
w fm 12 też miałem po kilkudziesięciu sezonach takie sytuacje , kasy więcej na oczy klub nie widział ...

 cwiekum55 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.03.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 15:36    #3
Czy ktoś znalazl racjonalne wyjaśnienie tego problemu?
Gram Tottenhamem, wlasnie do REZERWY przeszlo 250mln EURO !!
Sprawdzilem finanse przed ta rezerwą i kilka sezonów po rezerwie...
Nie widze żadnych dodatkowych zainwestowanych pieniędzy np w rubryce Finanse->Dochody->Inwestycje.
To chyba blad Twórców gry?

BARDZO LICZE NA ODPOWIEDŹ !

Pozdrowionka fanatycy FMa.

 siwy930 Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.07.2010
Skąd: Słupsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 15:46    #4
Co Ci to przeszkadza? To chyba dobrze, ze dostales kase? Moze jakiś szalony kibic tottenhamu wygral w totka i przeslal wygrana na swoj ukochany klub?

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2013 15:57    #5
O to chodzi, że nie dostał tej kasy tylko stracił.

 cwiekum55 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.03.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.03.2013 10:52    #6
Siwy, TEORETYCZNIE ani nie dostalem kasy ani nie stracilem bo zostala przeniesiona do rezerwy jako fundusz inwestycyjny na przyszlosc. Jednak PRAKTYCZNIE ta kasa przepada i nie ma jej ani na koncie ani w inwestycjach ani w rozliczeniach TOTALNIE PRZEPADA.
Moj TOTTENHAM jest wart 8,5 MLD (przeliczając na zlotówki) I kiedy zabiera mi ktos 1MLD zloty to mnie szlag trafia.

P.S Do tej pory bylem najbogatszym klubem swiata (8,5MLD ZL, na drugim miejscu Barcelona 3,5 MLD :P )

Mam nadzieje ze ktos rozwiąże tą zagadke pt co sie z tą kasą dzieje,
pzdr.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.03.2013 12:26    #7
Wartosc klubu nie jest zależna od posiadanego hajsu wiec sie tak nie spinaj ;)

Może jak poprosisz o rozbudowe czegos to te srodki zostaną na to przeznaczone?

 cwiekum55 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.03.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.03.2013 14:30    #8
Nie mówie o wartosci klubu tylko o rubryce najbogatsze kluby i owszem pięniądze odgrywają w tym role, podam Ci prosty przyklad mam 8,5 MLD kupuje grajka za 170mln +30mln za podpis pod kontraktem dla grajka i agenta, po transferze wchodzę w 'najbogatsze kluby na swiecie' i wartosc mojego klubu wynoi 8,3 MLD.
Nie mam juz co rozbudowywac wszystko mam na maksa nawet stadion mi rozbudowali do ponad 60tys.
Szkoda tego hajsu bo to lata trenowania mlodziezy która potem sprzedawalem z zyskiem i klauzlą 50% z kolejnego transferu.
BARDZO sie na tym wzbogacilem mam 4MLD na transfery i 25mln budzetu placowego. Jednak kreci mnie absolutna dominacja finansowa nad resztą klubow na swiecie.

Jest Jakas strona gdzie moge do twórców gry zglosic sie z tym problemem?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.03.2013 14:43    #9
Napisz do SI, CD Project lub na forum http://community.sigames.com/

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.