Strona

Wybór laptopa do football managera

 Zakol Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.02.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2014, 19:58    #1
Witam, w tym miesiącu mam dostać nowy komputer. Zdecydowałem się na laptopa i będę go używał przede wszystkim do internetu i FM. Obecnie korzystam z bardzo, bardzo słabego sprzętu więc każdy komputer będzie dla mnie ogromnym przyspieszeniem ale jak szaleć to szaleć, chciałbym wybrać coś na czym kilka wersji w przód pójdzie mi bez problemu. Niestety przeszkodą jest cena max 2300 no i wybór wyłącznie w sklepie euro.com.pl bądź saturn.pl.

Niestety nie znam się na komputerach wystarczająco dobrze więc proszę was o pomoc w wyborze. Myślę że dobrą opcją będzie dysk sshd na system jeśli uda się zmieścić w cenie. Zastanawiałem się długo czy 15.6, czy 17.3 cala ale chyba wydajniejsze będą te mniejsze. Na pewno musi mieć już zainstalowany system. Z początku szukałem czegoś z "7" ale to już rzadkość a do Windows 8 też się przyzwyczaję. Jak na razie znalazłem kilka modeli:

http://www.euro.(...)tml#opis
http://www.euro.(...)tml#opis
http://www.euro.(...)-1.bhtml

Który z nich będzie według was najlepszym wyborem?

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
28.09.2014 20:23    #2
Lenovo...hmmm... nie chciałbym Cie zrażać, ale ja już nienawidzę tej firmy i nigdy więcej nic od nich nie kupie. Mam u300s.
Firma, śmieszna, wymyślają bajki byleby nie uznać reklamacji, mnie wymyślili, że laptopa zalałem! Koszt naprawy (touchpad nie działa) wycenili poza gwarancją na 2700zł, a laptopa kupiłem za 2800zł. Ale to tylko taka wzmianka dotycząca firmy i ich polityki do klienta.
JDell fajny, ogólnie Intel core i5/i7 4 rdzeniowy + dedykowana karta graficzna + SSD + 6-8 GB Ramu i będziesz zadowolony.
Matrycy dobrej za takie pieniądze nie dostaniesz. Przed zakupem obejrzyj na Youtubie pare filmików, do większości modeli są robione unboxy i recenzje,polecam.

 Joel_Tshibamba Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2014 20:26    #3
Jeśli chodzi o samą markę to osobiście nie polecam sprzętów Lenovo. Uważam, że ten Dell Inspiron będzie bardzo dobrym wyborem. Na takim sprzęcie bez problemu będziesz mógł zagrać w praktycznie każdą grę.
10 sezonów w As Roma. Zapraszam do czytania :)
http://tshib(...)ca_.html
Zapraszam do udziału w konkursie:
http://tshib(...)owadzeni

 Zakol Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.02.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2014 20:36    #4
Wydaje mi się że będzie ciężko znaleźć i7 w tej cenie. Niby są ale bez systemu a to dla mnie priorytet. Do Lenovo przekonywał mnie ten dysk ssd ale widzę że nie macie o tej marce najlepszego zdania. Staram się nie uprzedzać do poszczególnych marek ale jednak to jest ważne jak serwis traktuje klienta itp.

No dobrze to dzięki wam za odpowiedź a innych proszę też o opinie.

 Diablo5555 Partyzant

Postów: 201
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.09.2014 21:47    #5
Powiem tak mam Lenovo i owszem z 6-8 razy miałem problemy, ale z bebechami i wszystko wymieniali, potem dali nowego lapka, ten co miałem kosztował 3400 zł, a ja sobie wybrałem za 4000 tys. i mi go dali, bez dopłaty.
Potem drugi też coś było nie tak(z mojej winy bo rozkręciłem i zepsułem) i uznali gwarancję, dając znowu nowego, dopłaciłem 1300 zł i mam super lapka moim zdaniem z Lenovo Y50-70. Mam go jakieś 3-4 tygodnie i jestem MEGA zadowolony póki co.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2014 01:43    #6
Jeśli chodzi o system to będąc studentem masz dostęp do darmowych pełnych wersji systemu więc możesz spróbować zapytać znajomego czy nie ma licecji na windę ;)
Chyba, że sam jesteś studentem to tym lepiej :)
Pobiera się ten system z dreamsparka.


Elo.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2014 01:45    #7
[quote="Diablo5555"]Powiem tak mam Lenovo i owszem z 6-8 razy miałem problemy, ale z bebechami i wszystko wymieniali, potem dali nowego lapka, ten co miałem kosztował 3400 zł, a ja sobie wybrałem za 4000 tys. i mi go dali, bez dopłaty.
Potem drugi też coś było nie tak(z mojej winy bo rozkręciłem i zepsułem) i uznali gwarancję, dając znowu nowego, dopłaciłem 1300 zł i mam super lapka moim zdaniem z Lenovo Y50-70. Mam go jakieś 3-4 tygodnie i jestem MEGA zadowolony póki co.[/quote]

też miałem kupować y50-70 ale stanęło na MSI leopard i7, 16GB RAMu, grafa 850m, miód malina :)
Teraz czekam na prezent od dziołchy w postaci eFeMu :)

 z_fartem Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2014 10:16    #8
Ja bym na Twoim miejscu poczytal opinie po prostu, ktory bedzie najbardziej wydajny dla Twoich celow. Odnosnie laptopow lenovo: kiedys jak bylem jeszcze mlody to mialem praktyki w serwisie komputerowym, ktory byl odpowiedzialny za caly sprzet teleinformatyczny w PZM i UnityLine i tam kazdy od zwyklego szarego informatyka po glownego architekta bazy danych i inni korzystali tylko z lenovo i byli bardzo zadowoleni dlatego to kwestia subiektywna. Nie zrazaj sie opiniami, pamietaj to tylko sprzet. Jednemu bedzie bez problemu dzialal x lat inny odda kilka razy na gwarancje.

Ps. Fajnie wrocic na forum po dlugiej nieobecnosci :)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2014 14:05    #9
tylko nie kupuj tego lenowo z kulką na klawiaturze która jest "myszką" Po prostu daremne to fest, nie wiem jak oni wpadli na tak dziadowski pomysł.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.11.2014 o godz. 14:05

 wislak_91 Partyzant

Postów: 41
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.12.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2014 00:16    #10
Dell podany w linku jest z dwurdzeniowym, niskonapięciowym procesorem o taktowaniu 1.7-2.7 Ghz. Wymagania sprzętowe dla FM'a 2015 podane wg producenta gry to minimum Pentium 4 2.2 GHz. Czy niskonapięciowy procesor (1.7 - 2.7 Ghz) będzie płynnie przetwarzał dane? I nie chodzi tu o 2-3 ligi, tylko przynajmniej 6-7 na dużej bazie :) Wiem, że ten procesor na wyższych obciążeniach podkręca swoje taktowanie do 2.7 Ghz, ale czy to rzeczywiście zawsze działa i daje oczekiwany efekt?

Sam jestem zainteresowany tematem, ale nie za bardzo wiem jak FM może się sprawować na takim procesorze jaki jest zamontowany właśnie w tym Dellu. Może ktoś doświadczył grania na takim procku i mógłby coś podpowiedzieć w tej kwestii :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.11.2014 o godz. 00:18

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.