Wpływy telewizyjne z pucharów oraz prośba o pokierowanie do najlepszych poradników

 bazyn Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.09.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.05.2018, 21:48    #1
Hej!

Wracam po długiej przerwie do serii.

Odpaliłem sezon Legią i patrzę z przerażeniem na prognozowane wpływy i wypływy. Widzę jakie są nagrody za sportowe wyniki w pucharach europejskich, ale z tego co kojarzę to główne pieniądze są za wpływy telewizyjne. Jakich kwot mogę się spodziewać za udział w fazie grupowej LM i LE?

Drugie prośba to taka o pokierowanie do najlepszych poradników tworzenia taktyki. Bardziej zależałoby mi na wędce w postaci głębszego opowiedzenia o podstawowych zasadach niż podaniu na tacy gotowych.

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 31.05.2018, 22:02

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2018 00:27    #2
Co do pucharów.

W FM17 (może w 18 to zmienili, tego nie wiem) Polskie kluby dostają 'piard' za prawa do transmisji i z tego co pisali ludzie w temacie 'do narzekania' to pomimo wygrywania LM, klub nadal dostaje 'piard'.

W poprzednim sezonie (grając Lechią Gdańsk) przy dojściu do finału (przegrany) LM otrzymałem:
2'493'687 euro za prawa do transmisji
51'700'005 euro nagród za wygrane + udział w kolejnych fazach

Natomiast poprzedni sezon (grając Legią Warszawa) przy dojściu do finału (przegrany) LE otrzymałem:
832'033 euro za prawa do transmisji
12'410'008 euro nagród za wygrane + udział w fazach

Dla porównania AC Milan (zwycięzca LM) za transmisje LM dostał łącznie trochę ponad 28 milionów. A Chelsea (zwycięzca LE po zajęciu 3 miejsca w grupie LM) prawie 12 milionów za transmisję samej fazy grupowej + 650 tysięcy za fazę pucharową LE.

Tak więc, Polskie kluby dostają 'piard' za prawa do transmisji, przynajmniej w FM17.

O wiele więcej 'wyciągniesz' dzięki graniu wyjazdowych sparingów (także w trakcie przerw na reprezentacje). W przeciągu sezonu Lechią (przy obecnej reputacji klubu) zgarniam prawie 30 milionów euro z tego tytułu, co czyni to trzecim najważniejszym źródłem dochodu (po premiach z LM i kasie wyciąganej za wypożyczanych zawodników do zachodnich klubów).

PS. Za prawa do emisji ekstraklasy 1.1 mln euro (co także jest piardem porównując z największymi ligami) i ta kwota także (znacząco) nie rośnie pomimo awansu samej ligi (1.6 mln euro gdy Ekstraklasa jest SIÓDMĄ ligą Europy).

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 01.06.2018 o godz. 00:35

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.