Wartośc zawodników

 Kamilko201 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.04.2017
Skąd: Bielsko Biała
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.04.2017, 14:35    Pytanie
WItam mam pytanie.Czemu poniektórzy zawodnicy są tacy drodzy.Pulisić z BVB kosztuje około 130 a chcią za niego 300 milionów to samo się tyczy juniorów Legi, taki Kulenović to około 100 milionów chcą za niego albo Świderskiego z Jagi.Czy da się to jakoś zmienić.Jak prowadze średniaka z ekstraklasy to nikogo się nie da kupić nawet poniektórych zawodników z 1 ligi.Bardzo proszę o odpowiedz

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.04.2017 20:38    #1
100 milionów czego? Złotych? Podawaj walutę bo tak to ciężko stwierdzić, ale stawiam że nie euro bo to by było dziwne. Co się tyczy wyceny poszczególnych zawodników to bardzo często jeśli sam zawodnik lub klub nie chce pozbyć się danego piłkarza to będą krzyczeć mocno zawyżoną cenę. Zresztą ja sam tak robię (np. włosi chcą mi kupić newgena o wartości 50tyś euro, a ja im odpowiadam że chcę za niego 2,5mln żeby se dali spokój... bo dla mnie tyle jest on wart jako zawodnik podstawowego składu). Jeśli chcesz wzmocnić skład to dużo łatwiej jest szukać piłkarzy, a nie nazwisk. Zamiast sprawdzać konkretnie Świderskiego wejdź w zakładkę scouting i ustaw sobie odpowiednie filtry, zawodnik może grać jako ofensywny pomocnik (środek), podania to min. 12, współpraca to min. 10, błyskotliwość to min. 15 itp. Sam często kiedy mam trochę grosza zamiast szukać wzmocnień na konkretną pozycję (bo np. na każdej pozycji mam zawodników na podobnym poziomie i żadna nie wymaga ewidentnego wzmocnienia, ale mam możliwość jakąś wzmocnić) wchodzę w scouting i daję jedynie filtr "status transferowy: na liście". I przeglądam sobie co tam jest, można wyjąć czasem fajnych grajków z np. rezerw dużych klubów. Młodych piłkarzy warto też próbować wypożyczać zamiast od razu kupować, z Kulenoviciem powinno się udać jeśli to sam początek rozgrywki, najlepiej na dwa sezony (jak coś zawsze można go odwołać jeśli się nie sprawdzi). Warto też sprawdzić co słychać w krajach gdzie aż roi się od tanich ale dobrych piłkarzy. Czechy, Chorwacja, Serbia, Bułgaria... zależy też oczywiście jakie masz ligi aktywne. Warto też przejrzeć SerieB czy Ligue2, tam również można znaleźć ciekawych piłkarzy za rozsądne pieniądze. Radzę też nie oszczędzać na scoutingu i obserwować piłkarzy aż do momentu gdy będziesz miał 100% wiedzy na ich temat, wtedy widzisz wszystkie szczegóły ich kontraktu, łącznie z... ewentualną klauzulą odejścia, która bardzo ułatwia negocjacje. Wracając jeszcze do zakładki scouting są też oczywiście piłkarze bez kontraktów, których można zatrudnić, tam również nie rzadko trafiają się ciekawi grajkowie. Imo zawsze spoko jest przejrzenie reprezentacji młodzieżowych krajów z których klubów da się wyciągnąć piłkarzy. Np. na Anglię, Hiszpanię, Niemców nie masz co patrzeć, bo co z tego że zauważysz w ich młodzieżówce super zawodnika skoro on nie opuści Herty Berlin dla Zagłębia Lubin (czy innego Polskiego klubu), a i sam klub będzie chciał za niego dużych pieniędzy. Raczej trzeba patrzeć na Czechów (ich szczególnie polecam) Słowaków, Litwinów, Estończyków, Czarnogórców, Bułgarów, Rumunów. Odradzam też kraje które może i nie kojarzą się ze ścisłą elitą, ale ich kluby mają sporo pieniędzy. Turcja czy Ukraina to kraje z którymi zawsze ciężko mi się negocjowało (nawet kiedy prowadziłem silne ekipy). To są rady które mogę dać na podstawie tego jak sam szukam zawodników, zawsze zaczynam od zakładki scouting, ale jeśli nic tam nie znajdę to przeglądam, rezerwy większych klubów, słabe reprezentacje, średnie reprezentacje młodzieżowe, słabsze ligi. Grając w Polsce rzadko odkupuje Polaków z klubów Polskich. Dlaczego? Bo jestem w stanie znaleźć lepszych piłkarzy za podobną lub niższą cenę w Bułgarii czy u Czechów. Chociaż zawsze warto zapytać o danego zawodnika, nawet jeśli przewidujemy że nie będzie nas na niego stać drugi klub może nas pozytywnie zaskoczyć.
Czasem też używając zakładki scouting ustawiam filtr "status kontraktu: wygasający (6 miesięcy)" i przeglądam sobie komu to się kończy umowa, czasem można dzięki temu na zasadzie wolnego transferu znaleźć ciekawych zawodników. Można tak szukać zarówno jesienią jak i wiosną, ponieważ niektóre ligi kończą sezon w grudniu i wtedy wygasają kontrakty piłkarzy z tych lig (np. w Norwegii czy Brazylii).

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.