Tworzenie facepack'ow

 Joopiter Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2005
Skąd: Che??mek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.05.2006, 14:46    Pytanie
Witam, chcialem stworzyc swoj wlasny facepack niestety nie potrafie. Wydaje mi sie ze zrobilem wszystko co trzeba. Znalazlem zdjecie, zmienilem jego wymiary (95x95) i format (PNG). Wrzucilem do odpowiedniego folderu i stworzylem za pomoca programu fmXML odpowiedni config. Niestety po wlaczeniu gry okazalo sie ze zdjecie jest mniejsze, znieksztalcone (uniemozliwiajace rozpoznanie pilkarza) i bez kolorow. Co mam jeszzcze zrobic zeby dzialalo? Z gory dziekuje za pomoc.

PS. Przepraszam jesli podobny temat juz istnieje.

 Rem-8 Wywrotowiec

Postów: 1416
Grupa: Moderator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.05.2006 17:20    #1
PNG powinno byc 24-bitowe (jesli mnie pamiec nie myli)
"Hey kids rock and roll, nobody tells you where to go"

 jakubkwa Człowiek Renesansu

Postów: 1921
Grupa: Ekspert
Dołączył: 25.01.2003
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.05.2006 17:48    #2
Glebia w bitach ma wynosic wlasnie nie 24, a 32 bity :>

 Mały Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.10.2006
Skąd: żyrardów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.05.2006 05:29    #3
Jak mam dodać zdjęcia d wybraych piłkarzy?????????
pomóżcie

 Stiopa... Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.03.2006
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.05.2006 07:39    #4
Mały: najpierw robisz tak jak wyżej opisał to Joopiter (zmieniasz rozmiar i format zdjęć) np w paincie. Następnie tworzysz nowy folder w SI/FM2006/data/graphics/pictures/players i wrzucasz do niego zdjęcia. Następnie z jakiegoś innego folderu w "players" kopiujesz sobie config i wklejasz go do swojego. Otwierasz config np w notatniku i zmieniasz nazwę zdjęcia piłkarza na dokładnie taką samą jaką posiada zdjęcie twojego kopacza. Tak samo robisz z id zawodnika (id zawodnika możesz sobie podejrzeć włączając w opcjach "pokazuj id zawodnika";) zmieniajac stary nr na nr id twojego delikwenta. Jeżeli w configu pozostaną ci jakieś linijki poleceń nie dotyczące twoich piłkarzy, tylko tych starych to je po prostu usuń. Niejasne? Oto przykład:

Najpierw pokazuje się takie coś:




Następnie po zmianie nazw i nrów id jest:




Jak widać został mi wiersz dotyczący matteo, wiec go usuwam i mam:



I tak oto w miarę proty sposób stworzyłeś swojego własnego face packa.
V.Gabulov-S.Vrsaljko,L.Fernandez,A.Epureanu,G.Schennikov-M.Badelj,I.Semshov-G.Torje,A.Dzagoev,V.Kadlec-K.Kuranyi

 Joopiter Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2005
Skąd: Che??mek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2006 03:59    #5
jakubkwa wielkie dzieki, chodzilo wlasnie o glebie w bitach. Przy zapisywaniu zdjecia w programie IrfanView zapisywalo sie z 24 bitami. Troszke pokombinowalem, poprobowalem i udalo mi sie zapisac w 32 bitach. Wszystkie zdjecia dzialaja :) Jeszcze raz dzieki

Stiopa Kalashnikov - nie trzeba tak sie bawic i edytowac inne configi. Duzo prosciej jest uzyc wspomnianego przeze mnie programu - "fmXML". Wpisujesz tylko ID pilkarzy i program automatycznie tworzy config.
Nie wiem czy mozna tu podawac linki do innych stron, wiec zapraszam na gg (5902443). Z checia udostepnie link do tego programu.

 kurzy13 Młody aktywista

Postów: 141
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.07.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.07.2007 16:16    #6
Mam pytanie czy jesli stworzone zdjecia dla pilkarzy w managerze pokazuja sie w profilu za duze to czy to tez moze miec cos wspolnego z glebia? Rozmiar zdjecia jest 95x95 w formacie png.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.