Treningi indywidualne (pozycji/atrybutów/zagrania)

 Aciel Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2012, 14:06    #1
Witam.
Gram w Football Managera dopiero od wersji 2011. W moim skromnym mniemaniu nauczyłem się już sporo, lecz nadal jest kilka elementów w grze, które stanowią dla mnie zagadkę.
Jedną z takich niewiadomych są właśnie treningi indywidualne. Mimo sporej ilości wyszkolonych nowych Lionelów Messi czy Ronaldo nigdy nie spróbowałem tego rozwiązania obawiając się radykalnego spadku normalnego treningu.
Mam w związku z tym kilka pytań:
- Czy warto piłkarza, który będąc nominalnie najlepszy na pozycji X (najlepsze zielone oznaczenie), grywającego jednak na pozycji Y (nieco mniej zielone oznaczenie-drugie w hierarchii) na której jest uzdolniony, nauczyć owej pozycji Y. Czy spowoduję to, że stanie się ona preferowaną pozycją, którą dawniej było X? Czy piłkarz zacznie wtedy lepiej grać? Czy taki trening jest opłacalny?
- Czy warto za pomocą treningu indywidualnego kłaść nacisk na dany atrybut (głównie w przypadku gdy dany zawodnik ma jakieś braki)?
- Czy warto uczyć piłkarza ulubionego zagrania?
- Jak trening indywidualny wpływa na jakość i efekty treningu ogólnego opartego o odpowiednie programy treningowe?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

PS: Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że mój post jest nieco zagmatwany. Gdybym pozostał niezrozumiany proszę o upomnienie, postaram się wyjaśnić o co mi dokładniej chodzi. ;)

 maksiu106 Partyzant

Postów: 151
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2012 14:13    #2
- Czasami ucząc się gry na nowej pozycji piłkarz zapomina o poprzedniej, ale to dzieje się raczej rzadko.
- To zależy od tego, czy ten atrybut jest niezbędny. Pamiętaj, że trenując indywidualnie jakiś atrybut, inne będą się słabiej rozwijać.
- To również zależy od tego, czy to zagranie jest mu potrzebne w Twojej taktyce.
- Chyba odpowiedziałem na to pytanie w drugim podpunkcie.

 Aciel Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2012 14:20    #3
[quote="maksiu106"]- Czasami ucząc się gry na nowej pozycji piłkarz zapomina o poprzedniej, ale to dzieje się raczej rzadko.[/quote]

Jednak jak wygląda sprawa opłacalności takiego treningu i jego wpływu na efektu treningu ogólnego?

[quote="maksiu106"]- To zależy od tego, czy ten atrybut jest niezbędny. Pamiętaj, że trenując indywidualnie jakiś atrybut, inne będą się słabiej rozwijać.[/quote]

Ten spadek efektywności treningu ogólnego jest znaczny?

 szkopek Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.04.2007
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2012 14:21    #4
Cześć!
[quote="Aciel"]
- Czy warto piłkarza, który będąc nominalnie najlepszy na pozycji X (najlepsze zielone oznaczenie), grywającego jednak na pozycji Y (nieco mniej zielone oznaczenie-drugie w hierarchii) na której jest uzdolniony, nauczyć owej pozycji Y. Czy spowoduję to, że stanie się ona preferowaną pozycją, którą dawniej było X? Czy piłkarz zacznie wtedy lepiej grać? Czy taki trening jest opłacalny?
[/quote]

Max nowej pozycji to "uzdolniony". Tę pozycję już umie. Warto jeśli tego taktyka wymaga.

[quote="Aciel"]
- Czy warto za pomocą treningu indywidualnego kłaść nacisk na dany atrybut (głównie w przypadku gdy dany zawodnik ma jakieś braki)?
[/quote]

Bardzo. I nie chodzi to o braki tylko i to do jakich celów ten zawodnik będzie wykorzystywany. Musisz też mniej więcej analizować czy piłkarz ma jeszcze możliwości by ten atrybut rozwinąć.

[quote="Aciel"]
- Czy warto uczyć piłkarza ulubionego zagrania?
[/quote]

Podobnie. Zależy do czego ten zawodnik będzie wykorzystywany. Zależy od taktyki. Jeśli stwierdzisz, że ma predyspozycje oraz będzie te nowe zagranie komponowało się z taktyką to czemu nie?

[quote="Aciel"]
- Jak trening indywidualny wpływa na jakość i efekty treningu ogólnego opartego o odpowiednie programy treningowe?
[/quote]

Wejdź w zakładkę trening. W dolnym lewym rogu masz rozpiskę co i ile % zabiera.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.09.2012 o godz. 14:22

 Aciel Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2012 14:26    #5
[quote="szkopek"]Cześć!
[quote="Aciel"]
- Czy warto piłkarza, który będąc nominalnie najlepszy na pozycji X (najlepsze zielone oznaczenie), grywającego jednak na pozycji Y (nieco mniej zielone oznaczenie-drugie w hierarchii) na której jest uzdolniony, nauczyć owej pozycji Y. Czy spowoduję to, że stanie się ona preferowaną pozycją, którą dawniej było X? Czy piłkarz zacznie wtedy lepiej grać? Czy taki trening jest opłacalny?
[/quote]

Max nowej pozycji to "uzdolniony". Tę pozycję już umie. Warto jeśli tego taktyka wymaga.[/quote]

Czyli jeśli daną pozycję już zna, jednak nie jest to jego najlepszą to nie ma sensu wybierania treningu pozycji na której gra, bo nie bardzo zrozumiałem?

 Sn4k3 Wróg ludu

Postów: 78
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 3
0
01.09.2012 14:30    #6
A to nie jest tak, że jednak z pozycji "uzdolnionej" da się zrobić "naturalną" przy odpowiednio długim treningu gry na tej pozycji? Wydaje mi się, że mnie osobiście kilka razy takie coś się udało. Albo mi się przewidziało...

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.