TRENING W FM2013

 Jerry.Szn Partyzant

Postów: 104
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.06.2013, 22:31    #1
Witam. Od niedawna gram w FM13 i jestem zniesmaczony nowym systemem treningowym. Nie można tworzyć nowych, własnych reżimów dla konkretnego piłkarza. Wszyscy trenują razem. Strasznie mnie to zniechęca do trenowania młodych grajków. Zawsze młodemu robiłem indywidualny program i się świetnie to sprawdzało. Trening pod pozycję z naciskiem na kluczowe atrybuty. Oczywiście nie zapominając o pozostałych atrybutach. Teraz wszyscy zawodnicy muszą trenować razem. Napastnicy mają trenować defensywne atrybuty. U mnie na przykład napastnik nigdy nie trenował defensywy, bo po co? Głupie jest, że zawodnik, który nie potrzebuje nacisku na trenowanie chociażby atrybutów kondycyjnych nie może się skupić na treningu czegoś innego, jak np. ofensywa. Chciałbym wysłuchać Waszych opinii na ten temat. Jak Wy sobie z tym radzicie?
Czekam na posty.
Pozdrawiam

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.06.2013 23:16    #2
w produkcji jest tekst o treningach ale sesja nadeszła i jest lekko mówiąc parno w moim grafiku.


W kilku zdaniach ciężko opisać co powinieneś robić. Piłkarzom dawaj indywidualne role/treningi atrybutów a w treningu ogólnym daj więcej treningu meczowego przy czym w trakcie przygotowań do sezonu pamiętaj o kondycji na maksa, kilka spotkań ze słabeuszami i rezerwami załatwi sprawę a potem już taktyka i panowanie nad piłką :) jak masz dobry zespół na tle ligi to to nie ma znaczenia w sumie ale podstawa to: po lewej masz trening długofalowy wpływający na atrybuty, po prawej masz trening meczowy pomagający w najbliższym spotkaniu. Jeśli masz zawodników dobrych technicznie to niekoniecznie musisz robić trening panowania nad piłką, podobnie jeśli są dobrzy fizycznie to odpuść im ten trening :) obciążenia wysokie w moim 1-ligowym zespole przy większym treningu meczowym(kreska od prawej strony) daje dobry efekt :)
pamiętaj o odpowiednim dobraniu trenerów

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.06.2013 o godz. 23:17

 Jerry.Szn Partyzant

Postów: 104
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.06.2013 23:24    #3
Gram Pogonią Szczecin.

Trening ogólny
priorytet domyślny:taktyka
planowanie: więcej treningu meczowego

trening meczowy
priorytet domyślny: gra w obronie
pozwalam na odpoczynek w dzień i po meczu

Proponujesz jakieś zmiany?
Jak poustawiać zadania na przyszłe tygodnie?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.06.2013 23:43    #4
meczowy daj na stałe fragmenty gry ofensywne oczywiście, grą w obronie się nie przejmuj :P
zależy w jakiej części sezonu jesteś, musisz wyczuć jak zawodnicy reagują na zmiany w treningach tak samo jak z taktyką nie zmieniaj treningów ogólnorozwojowych(tych po lewej) co tydzień bo niczego się nie nauczą, pozwól im na 2-3 tygodnie uczyć się jednego działu(może być też i więcej) ale krócej to lepiej nie.

Jeśli jesteś przed sezonem daj kondycję na maxa żeby załadowali akumulatory i byli szybcy w czasie sezonu a potem taktyka/zgranie/panowanie nad piłką. W sumie atak/obrona u mnie nie jest ważna bo kupuje tylko takich zawodników którzy są wzmocnieniem a skład mam prawie taki sam przez 3 kolejne awanse rokrocznie i bardzo fajnie sie to realizuje ;)


aha w trakcie przygotowań i kawałka początku sezonu daj na więcej treningu ogólnego :D bo po co ci wygrywanie w sparingach :P <----- zapomniałem o tym dodać

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.06.2013 o godz. 23:44

 Jerry.Szn Partyzant

Postów: 104
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.06.2013 23:12    #5
Dzięki za porady. Pojedziemy troszke z sezonem i się odezwę. Pozdrawiam

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.06.2013 10:08    #6
Ja nieco inaczej podchodzę do treningu ( i jestem zadowolony z tego jak wygląda on w 13).
Przed sezonem oczywiście kondycyjny na wysokie albo bardzo wysoki z wyjątkiem pierwszego treningu tygodnia. Wtedy daje im na przeciętne, bo start z wyższego pułapu zwykle skutkował wieloma kontuzjami. Jeśli chce poprawić czyjeść atrybuty fizyczne to również robię to podczas przygotowań przedsezonowych, a w trakcie skupiam się na mentalnych i technicznych atrybutach.
Potem w trakcie sezonu cały czas ogólny o wysokim natężeniu i trening indywidualny, a w przypadku dużego natężenia spotkań zmniejszam na przeciętne albo nawet niskie.
Wszyscy ładnie się rozwijają, nie ma zbyt wielu kontuzji w trakcie treningów i w ogóle git (:

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.06.2013 11:33    #7
[quote="kajn"]Ja nieco inaczej podchodzę do treningu ( i jestem zadowolony z tego jak wygląda on w 13).
Przed sezonem oczywiście kondycyjny na wysokie albo bardzo wysoki z wyjątkiem pierwszego treningu tygodnia. Wtedy daje im na przeciętne, bo start z wyższego pułapu zwykle skutkował wieloma kontuzjami. Jeśli chce poprawić czyjeść atrybuty fizyczne to również robię to podczas przygotowań przedsezonowych, a w trakcie skupiam się na mentalnych i technicznych atrybutach.
Potem w trakcie sezonu cały czas ogólny o wysokim natężeniu i trening indywidualny, a w przypadku dużego natężenia spotkań zmniejszam na przeciętne albo nawet niskie.
Wszyscy ładnie się rozwijają, nie ma zbyt wielu kontuzji w trakcie treningów i w ogóle git (:[/quote]
Robię bardzo podobnie i efekty są świetne. Polecam. :).

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.06.2013 12:21    #8
Aha i zapomniałem, że przygotowania przedmeczowe na 2 kliki (przed połową, żeby się tylko pokazał wybór treningu) i tu skupiam się na tym co chcę poprawić w kolejnym spotkaniu. Czasem robię to kilka meczy wstecz i jeśli widzę, trudny mecz wyjazdowy - powiedzmy z Milanem na wyjeździe, to jesli wcześniej mam łatwiejszych rywali trenuje pod kątem najważniejszego spotkania czyli tego na San Siro. Powiedzmy dwa mecze skupiam się na defensywnych stałych fragmentach gry, a przed samym spotkaniem grę w oboronie.

 Jack Bauer Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.03.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.06.2013 06:23    #9
u mnie ten caly fantastyczny piekny cyrk to trening stalych fragmentow gry. asystent wiecznie placze, ilekroc bym nie przygotowywal sie dokladnie pod tym katem... nie zwazajac jednak na jego powtarzalnosc sam tym bardziej dostrzegam brak jakiegokolwiek wplywu treningu

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.06.2013 o godz. 06:24

 Aciel Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.10.2013 17:13    #10
Ja mam inne pytanie. Jak ustawiać trening indywidualny w FM14? Lepiej nastawić się na konkretne atrybuty, czy wybierać rolę i trenować tym sposobem? Tak samo robić i z juniorami i z seniorami?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.