trening pozycji

 teekoki Partyzant

Postów: 343
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.03.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2018, 09:29    #1
Witam.
Przeniosłem się z fm 15 na fm 18(nie grałem ani w 16 ani w 17) I jak wiadomo jest mnóstwo zmian.Mam pytanie bo mam grajka z potencjałem 196(wychowanek) kwestia tylko że gram 1 napastnikiem (kompletny napastnik)a ten ziomek najlepiej czuje się jako klasyczna 10.Opcje kompletnego napastnika ma na czerwono.Dałem mu trening pozycji na kompletnego ale po 1 sezonie jego grania w rezerwach oraz tego treningu nic się nie zmieniło.Jakie macie doświadczenia w tym temacie,warto trenować pod pozycje ziomka czy lepiej kupować z mniejszym troche potencjałem ale już grajacego na tej pozycji?

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
1
24.02.2018 11:32    #2
Szybkość nauki u piłkarza zależy od:
- obciążeń indywidualnego treningu oraz procent skupienia się na treningu pozycyjnym przez danego piłkarza
- częstotliwość gry w danej roli
- poziomu znajomości danej roli
- wieku
- ukrytego atrybutu 'wszechstronności'

Zależnie od tych czynników zawodnik szybciej lub wolniej, ale w końcu powinien przywyknąć do gry w danej roli. Niektórym zajmie to pół roku innym kilka lat, także cierpliwości.

To była wiedza książkowa. Z własnego doświadczenia muszę napomnieć, że znajomość danej roli nie ma aż tak dużego wpływu na grę zawodnika jakby się mogło wydawać. Nawet na niskiej znajomości piłkarz może być wiodącym zawodnikiem zespołu. Co warto dodać już nieraz w tej edycji zauważyłem, że mimo regularnej gry w jakiejś roli i przy braku treningu pozycyjnego zawodnik potrafił z DNIA NA DZIEŃ stracić znajomość roli z naturalnej (jasnozielonej) nawet do poziomu beznadziejnego (czerwony). Nie potrafię sensownie tego wytłumaczyć.

PS. Nie polecam sprawdzać potencjału poszczególnych młodych piłkarzy. Po co psuć sobie grę?
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 teekoki Partyzant

Postów: 343
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.03.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2018 13:45    #3
Dokładnie tak jak napisałeś.Wypożyczyłem ze sparty praga napastnika(lukas julis) miał naturalną pozycje klasycznego napastnika.Nie trenowałem mu więc tej pozycji.Pograł pół roku i po jednej z kontuzji których doznał,nagle miał na czerwono tą pozycje.Przed kontuzja w 15 meczach strzelił łącznie 9 bramek.Po kontuzji już mając tą pozycje na czerwono w 4 meczach strzelił 4 bramki.
Mając też Niezgode,który ma od początku na czerwono strzelił on w 16 meczach 11 bramek.Do tej pory starałem się własnie dopasowywać grajków pod kontem pozycji,ale jeśli faktycznie nie wnosi to nic do rozgrywki to trzeba szukać najlepszych.Tylko pytanie po co Twórcy gry zrobili tą opcje skoro nie ma ona wpływu na rozgrywkę? kolejny bezwartościowy bubel,który ma tylko przyciągnąć oko?

 teekoki Partyzant

Postów: 343
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.03.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2018 16:23    #4
Przy okazji mam jeszcze dwa pytania.
1.Czy zwracacie uwage na raport medyczny że zawodnik jest wysoko narazony na uraz?
U mnie jeden grajek przez cały sezon miał łatke"wysokiego ryzyka" a ani razu nie doznał urazu.
2.Kwestia niezadowolenia z treningu.Mam 7 zawodników ktorzy są niezadowolenie z intenstywnosci treningu indywidualnego.Obojętnie jaki im poziom zrobie(wysoki/sredni/niski) to są niezadowoleni.Dotyczy to przez cały sezon tylko tych zawodników.
Macie jakieś własne doświadczenia z wyżej napisanych rzeczy?

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2018 16:28    #5
Nie zrozum mnie źle. Ja nie krytykuję w ten sposób gry, tylko staram się opisać w jaki sposób zachowuje się jej silnik. Historia zna takie przypadki gdy naturalna pozycja zawodnika, którą wykształcił od czasów juniorów i wczesnych seniorów okazała się dla niego nieodpowiednia i przerobienie go na zupełnie nową wyszło mu na dobre - każdy chyba zna przykład Łukasza Piszczka. Nie widzę nic dziwnego w tym, że zaczął notować na pozycji PO lepsze występy niż na jego rzekomej naturalnej pozycji N czy PP. Z rolami wygląda to podobnie. Często do naszej taktyki zwyczajnie nie pasuje rola odgrywającego czy defensywnego napastnika, więc usilne ustawianie naturalnej roli naszemu napastnikowi kończy się dla nas z gorszym skutkiem. Ja przy doborze taktyki i ról poszczególnym graczom kieruję się głównie atrybutami zawodników i od wielu lat nie patrzę już ile gwiazdek trener przydziela zawodnikom na określonej pozycji/roli. Postaraj się traktować znajomość roli na zasadzie sugestii.
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 teekoki Partyzant

Postów: 343
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.03.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2018 08:42    #6
kolejna kwestia...negocjuje z ziomkiem kontrakt(1 faze) daje mu wszystkie obietnice a ten odrzuca propozycje...mieliście już też tak?

 Tysqie24 Partyzant

Postów: 360
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2018 09:26    #7
[quote="teekoki"]kolejna kwestia...negocjuje z ziomkiem kontrakt(1 faze) daje mu wszystkie obietnice a ten odrzuca propozycje...mieliście już też tak?[/quote]

tak , miałem tak . Zawodnik praktycznie nie jest wtedy zainteresowany transferem ale jak sie mu dorzuci cos extra to tego co chce to sa szanse , ze zacznie chciec rozmawiac juz o kontrakcie

[quote="teekoki"]2.Kwestia niezadowolenia z treningu.Mam 7 zawodników ktorzy są niezadowolenie z intenstywnosci treningu indywidualnego.Obojętnie jaki im poziom zrobie(wysoki/sredni/niski) to są niezadowoleni.Dotyczy to przez cały sezon tylko tych zawodników.
Macie jakieś własne doświadczenia z wyżej napisanych rzeczy?[/quote]

Moze chodzic o to , ze trener jest zbytnio zawalony robotą . Przejdz do zakladki treningi i zobacz jaki trener , trenuje dany dziedzinę i na dole bedzie napisane jakie ma obciazonie. Jezeli przykladowo jeden trener ma pod swoimi barkami kilkudziesieciu pilkarzy wtedy zawodnicy zaczynaja marudzic . Warto wiec zatrudnic wiecej trenerow i przydzielic im odpowiednie rezimy treningowe

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.02.2018 o godz. 09:30

 teekoki Partyzant

Postów: 343
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.03.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2018 13:25    #8
Mam 24 trenerów(wszystkich 1 skład) oraz 15 z II zespołu.Wszyscy maja reżim treningowy- lekki.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.02.2018 o godz. 13:26

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.