Transfery FM 2013

 adson43 Partyzant

Postów: 205
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.02.2007
Skąd: Piekary Śląskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2013, 17:41    Pytanie
Witajcie wszyscy. Oczywiście mam do Was pytanie natury transferowej. Wypatrzyłem sobie 19 latka z Norwich, wart jest milion jest w szerokim składzie ich . Chciałem (już w czasie przeszłym) kupic go dając im 3, potem, 4, potem 4,5. potem 5 aż w końcu dostaje wiadomość że Norwich życzy sobie...uwaga uwaga usiądźcie mocniej na krześle...23.5 mln !!!! + 35% kolejnego transferu. Chciałem zapytać jak to u Was wygląda, czy macie też tak ??

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2013 18:25    #1
Nic nadzwyczajnego ;)
Jak niedawno chciałem kupić grajka co był warty ok 3mln funtów to mi wyskoczyli z 35mln.
Po prostu jak zawodnik jest młody, obiecujący i ma długi kontrakt to często kluby mocno zawyżają cenę. Zapewne jak Ty byś go miał w swoim składzie i jakiś zespół złożył by ofertę ok 5mln to też byś ich wyśmiał. I to również działa w drugą stronę :)
W takiej sytuacji najlepiej poczekać, aż inne kluby zaczną się interesować tym piłkarzem. Wtedy cena transferu będzie o wiele niższa.

 adson43 Partyzant

Postów: 205
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.02.2007
Skąd: Piekary Śląskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2013 18:34    #2
Tak na pewno bym ich wyśmiał. Masz rację przyznaje. Ale często jest też że np. przy zaniżonej cenie kluby chcą jak największy procent z kolejnego transferu. Proponowałem 10 mln i ...50% kolejnego transferu a oni mi że żądają 20 mln, i te 50 %. Troche...Gruba przesada. A jeszcze jedną drogą tą tendencje zauważyłem nawet u zawodników wystawionych na sprzedaż, przykład J. Rodwell który w ciągu 3 lat zagrał w 12 meczach, warty jest 12,75 mln a żądają 30 mln. A jeszcze lepszy przykład. Jakiś Hennie Polman (regen), 19 lat, który w De Graafschap w ciągu 4 sezonów zagrał w 14 meczach, warty jest 28 tysięcy euro a żądają 11 milionów (:D)
To wbrew logice ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.09.2013 o godz. 18:37

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2013 20:08    #3
a kontrakt kiedy podpisali? bo jesli niedawno to takich cen beda zadac

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2013 04:36    #4
co do tych % kolejnego transferu to sobie usuń zostawiając kwotę jaką oni zaproponują i oferta przejdzie ;) niestety to Cię i tak nie zadowala ;)

 Jerry.Szn Partyzant

Postów: 104
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2013 15:45    #5
Pamiętajcie, że jeżeli zawodnik jest wystawiany na własne życzenie, to cena jest zawsze o wiele wyższa niż wartość.

 rafapietrzyk Partyzant

Postów: 92
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.03.2011
Skąd: Carrigaline
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2013 16:58    #6
Zgadzam, się heh ale to nic dziwnego, szczególnie w Anglii ceny są z kosmosu, tam byle 18 latek jest wart 5 mln funtów. Masz wiele przykładów taki bardzo średni angielski skrzydłowy Downing kosztował Liverpool kilka lat temu 20 mln funtów. Dzisiaj za 20 mln funtów taki Man City kupuje diament Czarnogórski czy Chelsea 2 razy lepszego zawodnika jak Schurrle. Po prostu w Anglii ceny są często 2 razy wyższe niż w innych krajach. Innym czynnikiem jest to, że inny klub nie jest głupi wie, że posiada u siebie duży talent to wiadomo, że chce za niego wyciągnąć jak najwięcej małe klubiki zadowolą się oczywiście niską ofertą, ale np kluby większe takie jak Norwich np wiedzą, ze w przyszłości za tego gracza dostaną nie 5 tylko 25 mln funtów to po co go sprzedawać? Taka Legia zgodzi się za tak samo utalentowanego piłkarza na 2 mln funtów bo dla nich to kupa kasy za którą kupią 2-3 zawodników bardzo dobrej klasy. A nawet dla takiego Norwich to są grosze, zapamiętaj w Anglii ceny są bardzo wysokie za zawodników dlatego. Jak ja gram Tottenhamem to jedynymi Anglikami w składzie są wychowankowie, skoro za takiego Rayana Shawcrossa Stoke chciało 20 mln funtów a ja kupiłem za 10 mln funtów Howedesa to masz porównanie. A i nawet taka błachostka jak to, że sprzedałeś gracza za dużą sume pieniędzy może powodować, że inne kluby chcą od ciebie więcej bo wiedzą, że dysponujesz większą kasą. Normalna polityka w fm jak w normalnym świecie transferowym tak było jest i do póki coś się nie zmieni tak pozostanie.

 piotrp504 Partyzant

Postów: 738
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Blisko Krakowskiego Smoka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.09.2013 19:18    #7
ja zacząłem grać Tottenhamem najnowszym update chciałem wykupić Sanogo z Arsenalu zgadniecie ile za zaśpiewali 15 mln euro cena horrendalna dla zaporowa więc odrzuciłem chciałem ademilsona zażyczyli około 20 baniek co tu gadać tylko płakać
Moje skromne manifestowanie -zapraszam
http://piotrp0506.cmrev.com/blog.html
moje depesze
http://piotr(...)l?page=0
Hala Madrid

 kowalsyk Partyzant

Postów: 123
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2012
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.09.2013 21:07    #8
Te transfery Brazylijczyków są w ogóle przesadzone. Wiadomo, że najlepiej kupić jak ma 16-17, bo wtedy jego klauzulę to max 4 mln i za często nawet mniejsze kwoty wyciągniesz przyszła gwiazdę światową. Ale jak chciałem kupiłem jakiegoś 21 latka na ławkę do Schalke o wartości 1,7 mln, to żądają sobie 9,5 za kompletnego no-name'a. A z Argentyny jakoś dużo łatwiej jest zawodnika o podobnych umiejętnościach kupić za 4-6 mln. I chodzi mi o to, że gwiazdy w kraju jak Neymar, Lucas Moura są bardzo drodzy. Ale już taki Paulinho, który imo jest świetnym DM'em, kosztował Tottenham chyba z 16 mln, a w mojej efemowej karierze nie ma nie wiadomo jakich umiejętności, a Corinthians żąda za niego 41 mln. Więc coś tu jest nie tak.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.09.2013 o godz. 21:13

 Kuba10 Partyzant

Postów: 158
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2006
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.09.2013 11:18    #9
Żeby nie zaczynając nowego tematu, może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest możliwe, że Benfica na początku gry w pierwszym sezonie wydaje na transfery 63 mln euro nikogo nie sprzedawając? Jak zaczynam ich prowadzić to mają 20 mln. FM 2013 13.3.3

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.