Taktyka pytania

 lukinho47 Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2009
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2013, 12:21    #1
Grając Villarealem 1 sezon awansowałem spokojnie z 2 miejsca do La Liga . I tutaj jeszcze rozumiem passe 3 porażek z rzędu czy jakieś pojedyncze potknięcia .
Chodzi mi o 2 sezon jako beniaminek szło mi super , byłem nawet 3 w lidze , ale wtedy jakby ktoś powiedział "Dość tego jesteś za wysoko" i na 10 meczy przegrałem 7 przez co spadłem na 10 miejsce , przegrywałem z każdym . Skończyłem sezon na 9 miejscu i tak niby dobrze.
Co do taktyki : 4-1-2-2-1
N / lis
SN SN / 1 wsparcie , 2 atak
WR POP / wsparcie , wsparcie
CR / obrona
BO TO OŚ BO / wsparcie , obrona , obrona , wsparcie
Bramkarz to wiadomo obrona.
Ustawiam rolę pod najlepsze umiejętności ewentualnie patrze na raport .
Indywidualne role mam ustawione pod każdego piłkarza osobno : np. jak ktoś ma strzały z dystansu min. 14 to każe mu strzelać często , tak samo jak ktoś jest kreatywny to niech szuka gry.
Miałem ustawione jak mi dobrze szlo :
u piłkarzy w środkowej strefie gry podanie bardziej bezpośrednie , na skrzydłach krótkie , napastnik krótkie
Linia obrony w normie , reszta podobnie.
Nawet sam miałem ustawione nastawienie piłkarzy i swobodę taktyczną każdemu indywidualnie.

No i już nie mam zielonego pojęcia co ja mam zrobić żeby ta gra wyglądała dobrze. Mogę wrzucić screeny w razie czego jaki mam skład czy coś, ale mam drużynę spokojnie na Europejskie Puchary .

 Egomaniac Partyzant

Postów: 194
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.06.2012
Skąd: Węgrów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2013 13:19    #2
Skoro cały grasz tą samą taktyką to komputer Cię w pewnym sensie rozszyfrował. Pokombinuj coś z taktyką. :)
`To co chciałbym umieć wyjaśnić, to gotowość, jaką mają piłkarze i jaką ja też miałem, żeby iść za nim aż na koniec świata` - Jorge Costa o Jose Mourinho

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2013 14:43    #3
albo stwórz 2 całkiem różne taktyki żeby komp mylił się w "rozszyfrowaniu" twojej taksy na nadchodzący mecz ;)

 lukinho47 Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2009
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2013 00:01    #4
Spróbuje wtedy zrobienie 3 taktyk . Obecnie rzuciłem ręcznik w Villarealu i zajęli 7 miejsce , zatrudniła mnie Valencia i normalnie nerwica mnie bierze , wzmocniłem się : Lavezzim , Robbenem , Thiago Mottą , Dante między innymi , a szału nie ma ;/
Kombinowałem już prędzej w innych karierach różnymi opcjami taktycznymi i jakoś nie idzie mi , ustawiałem indywidualne instrukcje itp.

 lukinho47 Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2009
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2013 00:22    #5
Zresztą zacznę od nowa karierę tylko nie mam pojęcia kim zagrać , znów będę się grzebał , kombinował sztab szkoleniowy , wyszukiwał odpowiednich graczy , a z taktyką wyjdzie lipa ;/
Nie chcę gotowej taktyki bo nie oto w tym chodzi , no ale w tym FM 13 jakoś kompletnie nie idzie mi z taktyką .
Grając Chelsea to 1 sezon mi jedynie wyszedł ( Liga wygrana , Superpuchar Europy , Klubowe Mistrzostwa Świata , FA CUP , Tarcza Wspólnoty )
Też staram się grać na tego 1 napastnika i koniecznie ze schodzącymi napastnikami . Grając 3 obrońcami i 6 pomocnikami zauważyłem , że problemy miała Barcelona ze mną i Real jak przegrywałem 1-0 Villarrealem .
Jakieś porady na temat ustawień zespołowych i instrukcji indywidualnych itp. ? ?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2013 00:48    #6
niech ta sesja się skończy, postaram się coś skonstruować jeśli do tej pory nic nie wejdzie na stronce :)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2013 02:03    #7
4-1-2-2-1

Ja się trochę bawiłem tą taksą, i zauważyłem że ze schodzącymi napastnikami daleko się nie zajedzie - stosuję ją przy kontrach z mocnymi zespołami. Więc w ataku pozycyjnym nie wiem, jak to się sprawdza. Najłatwiej to by było ustawić skrzydłowych jako skrzydłowy, a napastnika jako odgrywającego. Ten schemat najlepiej się sprawdza, bo podchodzi pod klucz tego silnika. Ja natomiast ustawiam skrzydłowych jako rozgrywających ( zmieniam im jeszcze parę ustawień indywidualnych i wyłączam w zespole rozgrywającego).

W Twoim ustawieniu robi się straszna luba między pomocą a atakiem. Ja bym proponował środkowych pomocników ustawić jako środkowy pomocnik atak, a drugiemu wsparcie, natomiast DP bym ustawił jako rygla. Jeszcze raz wspominam, nie wiem, czy to ma być taksa na kotrę, czy atak pozycyjny. U mnie to tak wygląda: ŚP atak i POP oraz DP jako rygiel.

Pamiętaj, że taksę zawsze układa się pod zawodników, więc pewnie moje rady Ci nie pomogą:)
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 lukinho47 Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2009
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2013 15:18    #8
Zawsze układam taktykę pod zawodników , których mam ewentualnie kupuję graczy którzy mi odpowiadają do taktyki . Np. w Valencii nie było nikogo kto z pomocy umiał by grać bardziej defensywnie.
Jakoś to szło zawsze z tymi schodzącymi napastnikami , ale ostatnio to masakra , bo starałem się maksa z zawodników wyciągnąć dlatego byli ustawieni jak SN .
Zobaczę jak z tą taktyką wyjdzie , ale w innym zespole .
Tak się zastanawiam ilu piłkarzy może grać z rolą rozgrywającego lub cofniętego rozgrywającego żeby się cyrk nie zrobił ? Bo miałem w jakimś zespole graczy idealnie pasujących do tej roli .
A i jeszcze jak podchodzicie do analizy przeciwnika ?

 Bartexxx23 Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.02.2013
Skąd: Zielona Góra
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2013 18:01    #9
Hmmm mam problem przy ustawieniu 4-4-2.. chodzi o srodkowych i bocznych pomocnikow.. jakie przydzielic im role zeby w miare bylo to spojne i jak ustawic caly zespol? probowalem zrownowazone-ofensywne, srodkowi- pśp- odbierajacy pilke, pśl- wysuniety rozgrywajacy(wsparcie) i boczni jako skrzydlowi(wsparcie).. ma ktos jakies inne pomysly?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.