Tajemniczy problem z Demo FM 2010.

 Szarlatan Wróg ludu

Postów: 255
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2008
Poziom ostrzeżeń: 3
0
25.10.2009, 12:51    Pytanie
witajcie w to niedzielne popołudnie. kiedy pierwszy raz odpaliłem nowe demo, wszystkie ekrany działały płynnie - jednak ekran meczowy ciął się na tyle, że nie dało się grać - nawet ten 2D. pomyślałem, że w nowego fm'a mam już pograne, ale nie mogąc się z tym pogodzić odpaliłem demo jakiś czas później. wyłączyłem 3D, odpaliłem mecz i o dziwo, ekranik 2D chodził zgrabnie. ośmielony tym faktem przywróciłem tryb 3D i ogromnie zaskoczony oglądałem mecz przy rozdzielczości 1280 x 960, detalach na high, z opcją zjawisk pogodowych - wszystko chodziło super płynnie! - tylko z opcjami widoku stadionu i sky trochę cięło. ale wróciłem do gry kolejnego dnia i znów mecz się beznadziejnie tnie, tylko tryb 2D chodzi płynnie. Skoro wtedy działało, dlaczego później już nie... jakieś pomysły? Ktoś się z tym spotkał?

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2009 13:05    #1
Możliwe, że gdy ostatnio uruchamiałeś demo (gdy działało płynnie) to wcześniej uruchomiłeś dopiero komputer (lub dałeś restart) a wtedy gdy demo się "przehaczało" to przed włączeniem dema grałeś w jakąś inną grę (obciążającą komputer i jego pamięć) lub miałeś wtedy w "tle" jakieś aktywne programy które w znaczący sposób spowolniły pracę komputera. Napisz więcej szczegółów tzn jaki masz komputer (procesor, karta graficzna, ilość ramu, ilość wolnego miejsca na hdd) i czy masz zainstalowane najnowsze wersje frameworka, directX'a i najnowsze sterowniki do karty graficznej?

 Szarlatan Wróg ludu

Postów: 255
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2008
Poziom ostrzeżeń: 3
0
25.10.2009 14:52    #2
akurat wtedy, kiedy jeden jedyny raz wszystko chodziło płynnie, komp był po wielogodzinnej pracy i zabawie.
celeron 2 GHz, geforce 6800, 1500 ramu, dysk podzielony na trzy partycje, na każdej około 1,5 GB wolnego miejsca. framework chyba najnowszy, directx'a uaktualnił sam instalator dema, a sterowniki do grafiki najnowsze.

 xkemalx Partyzant

Postów: 155
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.09.2008
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2009 15:35    #3
Kolego to jest jakaś dziwna wada tej gry. Ja miałem podobnie. Raz odpaliłem i zdarzało się że mecz mi ciął ( gf 8600 gt!) Zazwyczaj miałem to na początku spotkania i nagle coś pękało i szło już płynnie. Teraz jak włączyłem grę może z 5 raz takich szopek już nie ma wiec nie wiem co mogło powodować wcześniejsze problemy.

 przemkoo Ekspert

Postów: 730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.06.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2009 15:40    #4
W każdym razie twórcy mają co poprawić...

 Ichimaru Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.10.2009 20:13    #5
Więc tak to jest bład uznany na wielu forach o fm ...
o zapewne łatka to poprawi lecz ja tak niemam nie gram na 2d ale jak zmienilem to tez smiga ale na 3d high sie tniie (niema roznicy wdl mnie mieczy high a low ...) ja gram na AUTO !! BEZ DZWIEKU i jest bosko jedynie jak minimalizuje bo ktos napisze na gg albo cos to mi sie przytnie ale potem smiga ;p;p
CFC <3

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.