Szybkie przejście z obrony do ataku

 LoOcas Partyzant

Postów: 52
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.03.2009
Skąd: dsa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.10.2012, 17:17    #1
Witam. Chciałbym aby moja drużyna potrafiła jak najszybciej przechodzić z obrony do ataku, coś na wzór Realu Madryt. W poleceniach dla drużyny dałem zatem: styl - bardzo płynny, strategia - kontratak, podania bardziej bezpośrednie, bardzo wysokie tempo rozgrywania, szeroka gra i podania oboma skrzydłami. Gram ustawieniem 4-2-3-1. Ponadto bramkarz, obrońcy i defensywni pomocnicy mają ustawione podania bezpośrednie prawie na maxa, aby do mojej ofensywnej czwórki te podania dochodziły jak najszybciej. Niestety wszystko na nic. Mimo, że gram dobrym klub ze świetnymi piłkarzami, przejście z obrony do ataku wyglądo bardzo słabo i bramek z kontrataku nie zdobywam prawie wcale. Nie mam pojęcia co robię źle, więc proszę o pomoc.

 baross Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.10.2012 17:38    #2
Jakim klubem grasz? Może zawodnicy mają dużą swobodę taktyczną? Może za słaba kreatywność obrońców (bo to chyba oni zaczynają kontrę)?

Szeroka gra nie koniecznie do kontry, dla mnie podania powinny być mieszane.

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.10.2012 18:46    #3
Zobacz jak to będzie wyglądać jak dasz w instrukcjach z ławki - zagrania na skrzydła/ataki skrzydłami/piłka do napastników. Wiadomo że skrzydłowi to przeważnie najszybsi zawodnicy w drużynie, a przynajmniej powinno tak być, więc kiedy dostaną piłke powinni momentalnie z nią popędzić na bramke rywala lub zagrać ją do napastnika. Tak jak kolega wyżej napisał - jeśli masz ustawioną dużą swobodę taktyczną to będą w dużej mierze ignorować te polecenia. Moja sugestia - zmień kontratak na ofensywę, oraz nastawienie z bardzo płynnego na płynne. Taktyka ustawiona na kontratak jest pomimo wszystko taktyką bardziej defensywną, i w FM na pewno nie przynosi nam takich rezultatów jak np w Realu Madryt. Zresztą zauważ że Real też nie gra typowo na kontratak, ma po prostu do perfekcji opanowany ten aspekt gry i dlatego tak często możemy oglądać piękne kontry w wykonaniu Królewskich :) Skoro mówisz że grasz dobrym klubem, z dobrymi grajkami, ustaw drużynie ofensywę. Grasz taktyką 4-2-3-1 deep? czyli z dwoma defensywnymi pomocnikami ustawionymi przed obroną? Jeśli tak, to bardzo ważni są w tej taktyce właśnie defensywni pomocnicy, to oni w głównej mierze odpowiadają za rozbijanie ataków jeszcze w środku pola, bądź przechwytywanie górnych piłek wychodzących z połowy przeciwnika. To od nich właśnie powinny być wyprowadzane kontry, dobrze aby jeden z nich był typowym defensywnym, a drugi cofniętym rozgrywającym - sam zawsze gram taką taktyką i sprawdza się świetnie, pełna równowaga między defensywą i ofensywą. Jeśli jednak grasz 4-2-3-1, ale z dwoma środkowymi pomocnikami, bliżej ofensywnego, to wysuń linie obrony, w środku pola powstaje wtedy spora luka. Eh się rozpisałem...Musisz pokombinować.

 afro_13 Partyzant

Postów: 99
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.01.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.10.2012 19:14    #4
hmm. sprobuj tez zamiast srodkowych obroncow uzyc obroncow grajacych pilka. jesli sa w miare dobrzy w podaniach, kreatywnosci itp itd to beda w stanie zagrywac sliczne prostopadle podania z pominieciem drugiej linii. co w polaczeniu z szybkimi skrzydlowymi badz napastnikiem daje mase stuprocentowych sytuacji

 coolos Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2012
Skąd: Oborniki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.10.2012 19:24    #5
"styl - bardzo płynny, strategia - kontratak" - czyli duża swoboda taktyczna z nastawieniem na obronę? jedno z drugim się gryzie.

"podania bardziej bezpośrednie, bardzo wysokie tempo rozgrywania, szeroka gra i podania oboma skrzydłami" - czyli taxa w stylu jak najszybciej z kopa i do przodu. Wróżę niskie posiadanie piłki, mnóstwo niecelnych podań itd.

Mając dobry klub Twoi zawodnicy pewnie potrafią coś więcej niż dostać piłkę i wybić ją do przodu. Poeksperymentuj z taktyką.

 LoOcas Partyzant

Postów: 52
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.03.2009
Skąd: dsa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.10.2012 20:11    #6
Gram Dortmundem, 4-2-3-1 Deep, Swobodę taktyczną zmieniłem na prawie minimum u defensywnych graczy, środkowi obrońcy grają piłką, dałem w instrukcjach z ławki - zagrania na skrzydła/ataki skrzydłami. Wygrałem 5:0 z Werderem, ale tylko jedna bramka po szybkim ataku, a tak to dalej grają pozycyjny :(

 baross Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.10.2012 21:32    #7
No to, JEZUSIE! Jaki problem, zmień taktykę na atak pozycyjny i graj tak jak gra Borussia a nie wzoruj się na Realu. Każdy zespół powinien mieć swój styl.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.