Szkolenie młodzieży

 krystian125_chud... Partyzant

Postów: 56
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.07.2015, 13:44    #1
Mam takie pytanie dotyczące szkolenia młodzieży w FM 15. Nie wiem, czy już ktoś o to wcześniej pytał, chciałbym się dowiedzieć, jakie kluby w 15 mają smykałkę do wychowywania zdolnej młodzieży tak jak Ajax czy Porto. Są jakieś mniej znane kluby, które posiadają równie świetne akademie?

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.07.2015 17:40    #2
Mam pytanie odnośnie PA u polskich newgenów. Zauważyłem, że ta wartość ustawiona jest na poziomie 140. To jest taki jakby próg, podobny mają Węgrzy, lepiej sprawa ma się m.in w Rosji, Rumunii i co nieco mnie zdziwiło w Szkocji. Zdarzają się oczywiście wyjątki w postaci graczy powyżej tego wskaźnika (po ponad 10 latach gry kadrą miałem takich trzech, plus co cieszy dużą liczbę zawodników wyszkoloną za granicą o polskich korzeniach, rzadko jednak wybierali grę dla nas o ile łapali się w innej kadrze). Wskaźnik 140 jest dla mnie odpowiedni, jedynie nie pasuję mi jego zbyt wysoka wartość u innych, niektórych krajów, jak wspomniana wcześniej - Szkocja.

W Szkocji próg PA jest dość wysoki ok 155 i po kilku latach ich reprezentacja wymienia grajków na newgenów mając dość szybko najmłodszą reprezentację. Reputacja ich ligi jest niższa od naszej, tak samo ich kadra miała dużo niższą reputację. Chciałbym się więc dowiedzieć, czy po kilka sezonach zwiększając reputacje ligi polskiej oraz prowadzonego klubu i rozbudowując bazę treningową można zauważyć wzrost potencjału wśród generowanych newgenów? Czy ten próg 140 zostaję przesunięty? Mógłby ktoś wysunąć jakieś wnioski, po kilku sezonach gry polskim klubem?

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.07.2015 18:20    #3
Mam kilu newgenów w Legii ze 150, paru z +170 PA

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.07.2015 18:33    #4
Zauważyłem, że C.Brugge też niezłych grajków wypuszcza.....

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.07.2015 08:16    #5
To wszystko zależy od tego czy masz grywalną lige,w Anglii jak grałem WHU to przez 4 sezony ani u mnie ani w innym klubach nie pojawił się porządny kozak,a jak zacząłem z wybraną tylko ligą hiszpańską bo grałem Bilbao i inne nie były mi potrzebne to zarówno w Anglii jak i Niemczech były świnia na świni i to takie koksy 17-18 letnie.

A co do pytanie to Porto nigdy nie słynęło z własnej szkółki. Bardziej chodzi o scouting i wyławianie dzieci z Ameryki Płd. Najlepiej graj we Francji,Rennais,Lens,Nantes,Lyon,Axuerre,Nancy bardzo dużo zdolnej młodzieży,zatrudnij porządnego koordynatora do pionu juniorskiego i masz co marzec nowy narybek

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.07.2015 o godz. 08:19

 krystian125_chud... Partyzant

Postów: 56
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.07.2015 00:45    #6
[quote="Slayer666"]To wszystko zależy od tego czy masz grywalną lige,w Anglii jak grałem WHU to przez 4 sezony ani u mnie ani w innym klubach nie pojawił się porządny kozak,a jak zacząłem z wybraną tylko ligą hiszpańską bo grałem Bilbao i inne nie były mi potrzebne to zarówno w Anglii jak i Niemczech były świnia na świni i to takie koksy 17-18 letnie.

A co do pytanie to Porto nigdy nie słynęło z własnej szkółki. Bardziej chodzi o scouting i wyławianie dzieci z Ameryki Płd. Najlepiej graj we Francji,Rennais,Lens,Nantes,Lyon,Axuerre,Nancy bardzo dużo zdolnej młodzieży,zatrudnij porządnego koordynatora do pionu juniorskiego i masz co marzec nowy narybek[/quote]

Tak przemyślałem, to co napisałem, rzeczywiście, Porto to bardziej dobry scouting, trochę mnie poniosło :D Tak, z tego co pamiętam zawsze we Francji sporo było tych młodych wilków. I Belgia ich sporo ma nie mówiąc już o Brazylii...
Ale ja niestety nie miałem nigdy do tego szczęścia, nawet grając Manchesterem United, to na zagranych 7 sezonów tylko jeden newgen był warty tego, by załapać się do pierwszego zespołu, podczas gdy inne zespoły miały załadowane jedenastki tymi uzdolnionymi gnojkami... Ale i tak ciekawe sugestie, dzięki!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.07.2015 o godz. 00:48

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.07.2015 19:31    #7
Przydałoby się przeprowadzić test, na pewno to zrobię tylko nie wiem kiedy. Zapisać grę dzień przed pojawieniem się newgenów w lidze polskiej. Zwiększyć w edytorze reputacje ligi i jakiegoś klubu, rozwinąć w nim scouting, szkółkę, bazę do maksymalnego poziomu i wtedy sprawdzić jacy zawodnicy na naborze się pojawią.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.07.2015 16:47    #8
Wystarczy poszukać na forum SI... takich testów jest od groma ;)

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.07.2015 17:05    #9
Już zrobiłem i nawet myślałem, że zaobserwowałem już pewną regułę, ale jednak wyniki wychodziły różne. Duża losowość, ale kilka wniosków da się wyciągnąć. Otóż:

Bez zmian w edytorze:
TEST 1: PA 148 ( 1 zawodnik > 140), reszta < 140
TEST 2: PA 160, 143 (2 zawodników > 140), reszta < 140
TEST 3: PA 151, 145 (2 zawodników >140) reszta < 140

ZWIĘKSZENIE REPUTACJI LIGI NA POZIOM 200, czyli max
TEST 1: PA 180, 144
TEST 2: PA 185 (obywatel nie/pol), 152
TEST 3: PA 185, 153

Po zwiększeniu PA ligi, otrzymaliśmy pokaźny wzrost PA najlepszego generowanego newgena. Nie jest to niestety regułą, co okaże się w dalszych testach. By stwierdzić, czy rzeczywiście reputacja ligi zwiększa szansę na otrzymanie gracza klasy światowej, należałoby wykonać dużo więcej testów.

POWRÓT DO DOMYŚLNYCH USTAWIEŃ BAZY I ZWIĘKSZENIE JEDYNIE REPUTACJI KLUBÓW: LEGII, LECHA I WISŁY NA POZIOM GLOBALNY 9500:
TEST: PA 155 - zawodnik Ruchu, 154 - zawodnik Jagielonii, 119 - zawodnik Lecha, najlepszy z tych trzech klubów

Wynika z tego, że reputacja klubów nie wpływa na poziom generowanych przez nich newgenów. W sumie inny wynik nieco by zdziwił.


LIGA REPUTACJA NA MAX 200, LEGIA, LECH, WISŁA - REPUTACJA 9500
TEST: 148 - tylko jeden zawodnik na całą generacje piłkarzy i to z Lecha
Chodź już wiemy, że reputacja klubów nie wpływa na poziom juniorów, to zawiodło nawet zwiększenie reputacji ligi do 200.

LIGA 200, LEGIA, LECH, WISŁA, dodałem POGOŃ - REPUTACJA 9500, WYSZUKIWANIE JUNIORÓW 20 (ROZLEGŁA SIATKA)
TEST: 148 - podobnie jak wyżej, tylko jeden zawodnik i to z Lecha.

Duża powtarzalność wysokich wartości PA zawodników Lecha, Legii, SMS Łódź, Zagłębia utwierdza mnie w przekonaniu, że by otrzymać najlepszą generację piłkarzy z puli, należy mieć jak najlepiej rozwinięte WYSZUKIWANIE JUNIORÓW (ROZLEGŁA SIATKA)

Pod lupę wziąłem POGOŃ SZCZECIN, której generacja zdolnych piłkarzy nie trafiała się tak często jak w.w. klubom.

POGOŃ WYSZUKIWANIE JUNIORÓW - 20
TEST: PA 148, 146, 140 - trójka najlepszych piłkarzy z danej generacji TRAFIŁA DO POGONI.

POGOŃ WYSZUKIWANIE JUNIORÓW - 20, REPUTACJA LIGI - 20
TEST: PA 148 - kolejny raz najlepszy zawodnik z danej generacji trafił do Pogoni. Po wcześniejszych dobrych wynikach, teraz jednak kolejny raz zawodzi moje oczekiwania zwiększanie reputacji ligi. Wychodzi na to, że jego wpływ jest albo żaden albo marginalny.

PODSUMOWANIE: NIE UDAŁO MI SIĘ WSKAZAĆ JAKI ZMIENNY PARAMETR ZWIĘKSZA POZIOM GENEROWANYCH PIŁKARZY. WYNIKI MOGĄ WSKAZYWAĆ I NAKAZUJĄ WYSUNĄĆ WNIOSKI, ŻE NA POZIOM GENEROWANYCH PIŁKARZY NIE WPŁYWA REPUTACJA, CZY TO KLUBU CZY TEŻ LIGI.

TEST WYRAŹNIE JEDNAK POKAZUJE, ŻE ROZWINIĘCIE SIATKI WYSZUKIWANIA JUNIORÓW, POZWALA WYŁAWIAĆ, Z DANEJ GENERACJI PIŁKARZY DO PODZIAŁU, TYCH NAJLEPSZYCH. ZATEM JEST TO NAJWAŻNIEJSZY PARAMETR, DECYDUJĄCY DO POZIOMIE PA NASZYCH WYCHOWANKÓW. SIATKĘ WYSZUKIWANIA JUNIORÓW NALEŻY MIEĆ NA WYŻSZYM POZIOMIE, NIŻ INNE KLUBY W LIDZE, W TEN SPOSÓB ZAPEWNIMY SOBIE NABÓR NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW W KRAJU.

ISTOTNA RZECZ. DUŻA LICZBA KLUBÓW Z WYSOKIM WSKAŹNIKIEM POZIOMU WYSZUKIWANIA JUNIORÓW NIE WPŁYWA NA ILOŚĆ GENEROWANYCH ZAWODNIKÓW O DOBRYM WYNIKU PA. KLUBY BĘDĄ WALCZYĆ O PRZYDZIAŁ NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW PODCZAS NABORU DO SWOJEGO KLUBU, ZAWSZE Z TEJ SAMEJ PULI UZDOLNIONYCH GRACZY, JAKA W DANEJ CHWILI JEST GENEROWANA. JEŚLI WIĘC ROZWINIEMY SIATKĘ WYSZUKIWANIA JUNIORÓW NA POZIOM 20 PODOBNIE JAK KILKA INNYCH KLUBÓW, MAMY WRAZ NIMI TAKIE SAME SZANSE NA ZATRUDNIENIE TEGO JEDNEGO WYGENEROWANEGO ZAWODNIKA O WYSOKIM POZIOMIE PA.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 23.07.2015 o godz. 17:09

 Bateboo Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.04.2013
Skąd: Świebodzin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.07.2015 12:04    #10
Dołączam się do dyskusji. W jaki sposób, oczywiście legalny, można zwiększyć napływ zdolnej młodzieży do szkółki klubowej? Rozbudowuję bazę treningową, szkółkę młodzieżową, zatrudniłem koordynatora pionu juniorskiego, siatka skautingu obejmuje mi cały świat, ale muszę popracować nad sprowadzeniem skautów na odpowiednim poziomie. Co jeszcze mogę zrobić?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.