SUPERPUCHARY W PIERWSZYM SEZONIE GRY

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
07.03.2013, 15:43    #1
Pytanie do wysokiej klasy specjalistów-update'rów: czy istnieje sposób by pierwszym sezonie gry nie odbyły się mecze o Superpuchar Europy oraz Superpuchary Anglii, Hiszpanii, Niemiec, Francji i Włoch? A jeśli tak - co trzeba zrobić w edytorze by tak się stało?

 bartekr Młody aktywista

Postów: 1728
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2009
Skąd: ZCH/FSD
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 16:07    #2
Nie sądzę żeby coś takiego było możliwe gdyż w danym roku powstała by luka w historii, jedynie można wyłączyć całkiem ww. puchary ale to się wtedy nijak ma do realizmu gry.

BTW. Na przyszłość pisać nazwę tematu bez Shifta/Caps Locka. Jest to zbędne.
"Możemy mieć zastępcę Giggsa, Scholesa czy Ronaldo, ale nigdy nie zastąpimy Sir Alexa Fergusona" - Eric Cantona

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
07.03.2013 16:41    #3
A jak się ma do realizmu gra na "Twoim" update'cie (FM-2012-Update-for-CM-Rev-by-bartekr-v.-Winter-1.3) gdzie we wszystkich ligach jest "wycięty z życiorysu" jeden sezon? Moim skromnym zdaniem update'y tego typu powinno się tworzyć tylko i wyłącznie zmieniając CA i PA, dodając nowych piłkarzy, a w sferze transferów trzymać się właśnie realizmu. I nie mieszać w skłądach lig obowiązujących przed sezonem 2011/12! Realizm w sferze transferów powinien wyglądać tak, że jeżeli - przykładowo - Beckham przeszedł do PSG 29 stycznia 2013, to nie umieszczamy go w składzie PSG, tylko w edytorze, tam gdzie jest "przyszły" transfer wpisujemy właśnie datę 29/01/2013. I kontrakt do 30 czerwca 2013! Inny przykład: jeżeli wiemy już, że Llorente z Bilbao zasili Juventus w lipcu 2013, to dlaczego nie wpisać" przyszły transfer: 01/07/2013, a nie tak jak teraz: 2012. Wtedy miałoby to jakiś sens i logikę. Grając natomiast na w/w update'cie - jest to czysta fantastyka; znika np. tytuł dla Lille z 2011. Nie piszę tego wszystkiego z zamiarem krytykowania, bo wiem ile czasu wymaga stworzenie takiego update'u. Podsuwam tylko pomysły na przyszłość.

// Edytowano 5 razy, ostatni raz 07.03.2013 o godz. 16:42

 kamilm Partyzant

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 17:50    #4
Po co bartek miałby robić takie uaktualnienia, z transferami na przyszłość ? Skoro nawet SI nie robi takich transferów tylko uaktualnia na bierząco.

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
07.03.2013 18:28    #5
Ja piszę o uaktualnieniu do FM'2012. A po co? Po to, żeby zachować realizm gry. Jeśli zaczynam sezon 2011/12, to chcę aby wszystko wyglądało tak, jak na starcie rzeczonego sezonu. Natomiast uaktualnienie ma być równie realistyczne - tym bardziej, że jest możliwość by takim je uczynić. A to co robi SI - średnio mnie interesuje. Powiem tylko, że - jako gracz z 10 letnim stażem - czuję się przez nich oszukiwany. W grę da się dopiero pograć po n-tej łatce, nie mówiąc o tym, że wprowadzili ten chory steam. Ja - jako właściciel legalnie zakupionego produktu - zmuszony jestem korzystać z usług jakiejś szemranej platformy i tracić mój internetowy transfer na "instalację" gry. Dodam również, że zatrudniają tam bardzo marnych researcherów, którzy albo nie mają pojęcia o CA i PA zawodników, albo zatrudniają jakichś egipskich patriotów. I potem mamy w grze po 15 sezonach same supergwiazdy z Kairu i okolic. Więc SI nie jest dla mnie autorytetem. Chciałem Bartkowi wskazać, że update można zrobić tak, by był jak najbardziej zbliżony do realnego świata gry.

 bartekr Młody aktywista

Postów: 1728
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2009
Skąd: ZCH/FSD
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 18:35    #6
Jeśli to Ty nazywasz realizmem to rób sobie sam takie coś, i przetłumacz sobie słowo update na polski wraz z jego znaczeniem ;)
"Możemy mieć zastępcę Giggsa, Scholesa czy Ronaldo, ale nigdy nie zastąpimy Sir Alexa Fergusona" - Eric Cantona

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
07.03.2013 18:43    #7
Nie łap mnie za słówka, kolego - dobrze wiesz o co chodzi w całej mojej wypowiedzi. A mieszkając od kilku lat w Anglii dobrze wiem, co oznacza słówko "update".

 bartekr Młody aktywista

Postów: 1728
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2009
Skąd: ZCH/FSD
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2013 18:50    #8
No więc oznacza to, że coś ma być AKTUALNE a nie oznacza ono Future Update ;)
"Możemy mieć zastępcę Giggsa, Scholesa czy Ronaldo, ale nigdy nie zastąpimy Sir Alexa Fergusona" - Eric Cantona

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
07.03.2013 18:58    #9
Ok - w porządku Bartek. Temat, który założyłem zawierał konkretne pytanie, w sumie konkretnie mi odpowiedziałeś, więc w wszystko porządku. Co do mojej wizji uaktualnień (nieważne już czy nazwiemy to "update" czy "future update";) - uważam po prostu, że tak byłoby realniej. Bo teraz okazuje się, że zaczynając grę w sezonie 2011/12 - Chelsea ma już na koncie Puchar Mistrzów, który de facto zdobyła po roku... Ale - nieważne - odpowiedziałeś mi na pytanie, dziękuję.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.