Struktura narodowościowa klubów w dalszym etapie rozgrywki

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2012, 15:54    #1
Zainteresowałem się tematem rozwoju struktury narodowościowej najlepszych klubów w najlepszych ligach w dalszym etapie rozgrywki. Wnioski na razie pozostawiam dla siebie, gdyż chciałbym je umieścić w artykule. Zwracam się jednak do was, czy zauważyliście zmiany na korzyść Afryki, Bałkanów oraz mniej zasobnej w talenty części Ameryki Południowej (bez Brazylii oraz Argentyny), a głównie Holandię, Niemcy, Włochy, Portugalię, Anglię w drastycznym odwrocie?
Zapraszam do dyskusji, chciałbym uzyskać jak najwięcej spostrzeżeń :)
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 Peps Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2012 16:31    #2
mowa oczywiście o FMie 2013?

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2012 16:33    #3
Tracąc przy dziele szatana (z numerkiem 11 i 12) ponad 2000 godzin, zauważyłem co następuje:
Prawie każde państwo ma swoją wielką gwiazdę, która spokojnie nadaje się do najlepszych na świecie marek (i to nawet knypki typu Gambia, Kenia czy Honduras), kilkanaście krajów znacząco podniosło swoją renomę piłkarską (wspomniane już państwa, Meksyk (obraz zaciemnia nieco fakt kierowania nim przeze mnie), Chiny (potrafili ugrać 4 pkt na mundialu w grupie z Polską, WKS i Koreą Płd)). W 2011 miałem fantastycznego napastnika z Kolumbii (lepszy niż Falcao), który razem z Rodriguezem Jamesem przebojem wdarli się do strefy medalowej na Mundialu w Rosji. Wielkie reprezentacje raczej utrzymywały u mnie swój poziom, choć zarówno Anglicy, Brazylijczycy jak i Argentyńczycy mieli potworny problem z golkiperem (w jednej z reprezentacji podstawowym bramkarzem był gościu z refleksem...8). Rekompensowali to sobie jednak nieprzeciętnymi atakującymi (choć zawsze coś było z nimi nie tak, albo postawa godna sępa, albo siano w głowie, albo niechęć do gry gdy nie idzie), którzy potrafili sporo namieszać. Bałkany raczej bez zmian, czyli wciąż stojące w cieniu.

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2012 16:34    #4
Głównie chodzi mi o FM-a 2012, chyba, że ktoś doszedł w FM-ie 13 dalej niż do 2020 już.
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2012 16:39    #5
No to moje informacje (poza Kolumbijczykiem z 2011 i kariery Interem) odnoszą się do prawie najnowszej wersji. W obecnej karierze (rok 2015 i jego końcówka) mocno w siłę rośnie USA (i to za sprawą wygenerowanych leszczy u-20), fajnie rokują Czechy (ze względu na dwójkę talentów w moim OM i kilku udanych graczy krajowego podwórka), wysokie PA trafia się także w egzotyce pokroju RPA, Nigerii, RŚA, Korei Płd., nieźle rokują kraje Ameryki Środkowej (choć 130 na kolana nie powala).

 German Partyzant

Postów: 401
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.06.2010
Skąd: Gubin/Poznań.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2012 16:45    #6
Z reguły jest tak, że jakich piłkarzy z poszczególnych państw dodasz do ligi, to później mamy ich niesamowity wysyp i wielu z nich osiąga poziom światowy. Miałem tak we wszystkich starszych zapisach. W 10- miałem dodanych Argentyńczyków i Meksykaninów, po paru latach mieliśmy prawdziwy wysyp tych piłkarzy, w 11 dodałem także Brazylijczyków, i co się działo nie muszę mówić (Piłkarze z atrybutami po 20- norma) w 12 miałem sporo graczy z Afryki Południowej, i tutaj także w tym przypadku to oni grali główną rolę w swych europejskich klubach. Także na prawdę wiele w tej kwestii zależy od nas, gdyż decydujemy o tym już na samym początku gry.

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2012 16:58    #7
Tyle, że nigdy nie dodaję piłkarzy do gry. Zawsze tylko wybieram ligi.
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2012 17:09    #8
Ja miałem takie szczęście, że zawsze "rósł" jeden z krajów afrykańskich. Ale tak solidnie. Tunezja, Algieria, raz Katar. Do tego Czechy, Rosja, rzadziej Słowacja i Czarnogóra. Zdarzały się również dobre roczniki dla Nowej Zelandii i USA, ale ogólnie to rządziły Brazylia, Argentyna, Meksyk, Francja czy Niemcy. Polska czasem wchodziła do 10 rankingu FIFA i kręciła się w tych okolicach.

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2012 17:28    #9
Myślę jednak, że German ma rację - wiele zależy tu od piłkarzy, jakich mamy w bazie danych. Wybierając ligi, tak samo modyfikujemy bazę danych, i jeśli weźmiemy sobie na start kilka lig z silnych piłkarsko krajów plus Polskę, to piłkarze z Polski są kupowani do mocnych lig, i pojawia się sporo utalentowanych Polaków. Jeśli wybierzemy zamiast Polski inny kraj - dzieje się to samo.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.