Spolszczenie do FM 2011- tylko u nas!

 MagnificoManager Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1255
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.04.2009
Skąd: Nowa Sól
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2009 17:12    #241
Święta racja.
PS Może Ciebie, szemku maja za złodzieja, nie wiem co Ty tam za tą granicą nawywijałeś :)

 Reaper były Minister Spraw Zagranicznych

Postów: 1534
Grupa: Ekspert
Dołączył: 26.03.2005
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2009 18:23    #242
Nie mamy zamiaru wprowadzać żadnej ochrony przeciwpirackiej - otwarcie je tępimy i to wszystko co możemy zrobić. Warto także zapoznać się z tekstem, który napisałem dokładnie 2 lata temu (+1 dzień ;))
http://www.cmrev(...)nie.html
myspace.com/marneszanse

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2009 18:26    #243
[quote=szemek7]@qstosh - Twój pomysł to totalne przegięcie pały, jeszcze niech każdy przyśle dowód na to, że nie ściąga z sieci muzyki i filmów, a w autobusach zawsze jeździ z biletem, jeżeli prowadzi samochód to zawsze przestrzega ograniczeń i znaków, nigdy nie przeszedł na czerwonym świetle i zawsze słucha się mamy, nigdy nie wypił piwa i nie przeklął w miejscu publicznym, a do tego skan zaświadczenia od księdza, że co niedziele uczestniczy we mszy...[/quote]

No nie wiem czy to przegięcie pały ale w twoich przykładach na które się powołujesz widzę totalny chaos...wygląda to tak, jakbyś na siłę chciał wymyślić jakieś banalne przykłady byleby tylko skrytykować mój pomysł...

[quote=szemek7]'..niech każdy przyśle dowód na to, że nie ściąga z sieci muzyki i filmów...[/quote]
TO jest strona poświęcona grze Football Manager a nie mp3'kom i filmom.
Posiadanie pirackiego FM'a jest tak samo naganne jak nielegalne pobieranie muzyki czy filmów z internetu.
Z tym że TUTAJ na CMREV ja nie krytykuję mp3'kowych piratów ponieważ nie mam zamiaru zaśmiecać tematów bo to nie jest strona o muzyce.
Jeśli ktoś ściąga mp3'ki to powinny się tym zająć nie tylko policja ale także firmy fonograficzne i producenci muzyczni i tak też robią.

[quote=szemek7]...a w autobusach zawsze jeździ z biletem..[/quote]
Tak jak na CMREV od tępienia piractwa jest gabinet tak od wyłapywania jeżdżących na gapę są kontrolerzy zwani przez niektórych "kanarami" i skoro ONI mają prawo w autobusie zażądać od pasażera by okazał bilet uprawniający do przejazdu to dlaczego administratorzy CMREV nie mieli by korzystać z możliwości kontrolowania czy użytkownik tejże strony który wypowiada się np. na temat FM2007 ma tą grę oryginalną.

[quote=szemek7]...jeżeli prowadzi samochód to zawsze przestrzega ograniczeń i znaków...[/quote]
Od pilnowania przestrzegania ograniczeń są np fotoradary a znaków i np przejeżdżania na czerwonym świetle miejski monitoring który coraz częściej można dostrzec nad newralgicznymi drogami i skrzyżowaniami w miastach.
jw. skoro policja/straż miejska mają uprawnienia do stawiania fotoradarów i karania tych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego to dlaczego członkowie gabinetu CMREV mieli by nie korzystać ze swoich "możliwości" odnośnie walki z piractwem.
Jeśli ktoś ma pirackie gry-sam ryzykuje ponieważ może za to trafić za kratki a jeśli ktoś nie przestrzega ograniczeń drogowych i np kilkukrotnie przekracza dozwoloną prędkość to też ryzykuje-że np. wyląduje 2m pod ziemią.

[quote=szemek7]...zawsze słucha się mamy...[/quote]
Ten argument mnie powalił :) A jak twoja mama ci powie żebyś nigdy się nie żenił i był kawalerem całe życie to też posłuchasz? i rzucisz dziewczynę? i będziesz żył w celibacie? :) Wiadomo że matkę ma się tylko jedną i każdy chce dla niej jak najlepiej ale to normalne i naturalne że czasem się zdarzy że...się matki nie słucha :)

[quote=szemek7]...nigdy nie wypił piwa i nie przeklął w miejscu publicznym...[/quote]
Od "ścigania" tego typu wykroczeń jest np. straż miejska ale to tak banalne wykroczenia że nie wiem czemu próbujesz przeciwstawić czy też porównać je do kradzieży jaką zapewne jest korzystanie z pirackiej wersji FM'a

[quote=szemek7]...a do tego skan zaświadczenia od księdza, że co niedziele uczestniczy we mszy... [/quote]
Tu twój argument jest co najmniej śmieszny ponieważ żyjemy w niepodległym kraju i w Polsce każdy obywatel ma prawo do wolności słowa i np. do wolności w wyborze religii. Wiadomo że jak ktoś miał roczek i został ochrzczony to nie mógł osobiście się temu przeciwstawić ale jeśli jesteś pełnoletni to masz prawo przejść np na islam i zostać muzułmaninem i 5 x dziennie chodzić do meczetu i nikt nie ma prawa wymagać od ciebie zaświadczenia o uczęszczaniu we mszy np. w kościele rzymsko-katolickim. Oczywiście JEŚLI np. będziesz chciał w tymże kościele zawrzeć związek małżeński to na etapie przygotowań ksiądz ma prawo poprosić cię o np świadectwo chrztu, bierzmowania i poprosić o uczęszczanie na religijne szkolenia przedmałżeńskie w których to ksiądz (który notabene nigdy nie był żonaty) będzie "uczył was" jak powinien wyglądać związek małżeński.
Ale znów. MASZ prawo NIE BRAĆ ślubu kościelnego i np wziąć ślub w meczecie jeśli np ty i twoja wybranka tego chcecie.
Więc twoje porównanie o żądanie udokumentowania uczęszczania na msze jest co najmniej śmieszne.

Dlatego zupełnie nie rozumiem twojego podejście skoro JA na stronie CMREV (poświęconej managerom piłkarskim) proponuję wprowadzenie jakiegoś rozwiązania (nie wnikam czy to dobry pomysł czy nie) które dotyczy WŁAŚNIE MANAGERÓW PIŁKARSKICH (a dokładniej kontroli ich oryginalności) to ty sprowadzasz sprawę do jakiegoś przeklinania na ulicy czy też przechodzenia na czerwonym świetle.

Jesteś przeciwny mojemu pomysłowi? W porządku. Masz do tego pełne prawo i szanuję to ale JEŚLI chcesz podawać jakieś przykłady to powołaj się na te dotyczące tematyki tej strony.

Jeśli będziemy na jakiejś stronie traktującej o filmach-możemy tam krytykować ściąganie pirackich filmów.

Jeśli będziemy na jakiejś stronie poświęconej muzyce-krytykujmy tam pirackie mp3'ki

Jeśli będziemy dyskutować na jakimś forum Microsoftu-możemy rozpocząć rozmowę o posiadaniu oryginalnego Windowsa.

Jesteśmy na stronie poświęconej FM'owi-dyskutujmy na temat FM'ów (albo bezpośrednio z nimi związane) a nie przenośmy rozmowy na jakieś tematy skrajnie odmienne (jak jazda w autobusie bez biletu) bo to do niczego nie prowadzi.

Jeśli chcesz rozpocząć ożywioną dyskusję o "słuchaniu mamy" lub też "piciu piwa w miejscu publicznym"' to napisz o tym manifest w swoim blogu na cmrev (tematy blogów dowolne więc możesz tam pisać o czym chcesz).
Ja nie muszę pisać manifestu odnośnie mojego pomysłu na tępienie pirackich wersji FM'a ponieważ napisałem już TUTAJ mój pomysł w TEMACIE poświęconym właśnie oryginalności FM'a.
Tyle.

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2009 18:50    #244
Ja tylko podałem Ci kilka nowych pomysłów, które możesz wykorzystać w innych miejscach - sądziłem, że Ci się spodobają.

Tymi przykładami chciałem pokazać Ci absurdalność Twojego pomysłu - jak widać, nie do końca zrozumiałeś o co chodzi.
"To tylko Internet k*rwa."

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2009 19:20    #245
szemek7 wiem o co Ci chodziło. Potrafię czytać między wierszami :)
Zapewne uznałeś mój pomysł za skrajnie radykalny i uznałeś że jeśli można by wprowadzić na tej stronie tak szczegółową kontrolę odnośnie oryginalności FM'a to równie dobrze można by wymagać szczegółowych kontroli w innych aspektach życia. Wiem taki pomysł mógłby szokować z tym że ja pisząc o kontrolowaniu FM'a nie miałem na myśli innych aspektów życia a jedynie tematykę FM'a i tej strony.
Zrozumiałem o co Ci chodziło ale pomysł z którym wyszedłem był jedynie "luźnym pomysłem" z którym można by się nie zgodzić i którego nikt nie musi wprowadzać w życie. To tylko pomysł. Ma prawo się nie spodobać i zostać nie zaakceptowany i tak też się stało co wnioskuję po wypowiedzi jakiej udzielił Reaper. Nie mam o to w ogóle pretensji i nie zamierzam dalej postulować o wprowadzenie owego pomysłu w życie :)
Pozdrawiam wszystkich...mających oryginały :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.11.2009 o godz. 19:22

 Godman Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 933
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2010 00:55    #246
qstosh, dziękuję za pozdrowienia :)

Pozwolę sobie odwrócić nieco sytuację... a jeśli ktoś ma oryginalną wersję od cioci z Anglii, a ja mam oryginalną wersję, którą otrzymałem sam od siebie w Polsce, to czy ja mogę jego poprosić o przesłanie mi, że tak powiem, "zangielszczenia"?

Bo polskie tłumaczenie doprowadza mnie do furii ("pędzi przez boisko jak opętany, mam nadzieję, że to mu tak nie zostanie" - widzisz, i nie grzmisz...)

Nie czytałem całych 13 stron owej dyskusji, więc być moze już ktoś o to pytał, jeśli tak - wnoszę o wybaczenie.
"Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

 Bobi były Premier Rewolucji

Postów: 380
Grupa: Ekspert
Dołączył: 12.12.2003
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2010 01:10    #247
A nie prościej ustawić sobie język angielski w ustawieniach gry?

 Kolazontha Zrzędliwy Tetryk

Postów: 1039
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2010 01:14    #248
Bobi, z tego co pamiętam to w polskiej wersji językowej do wyboru jest jeszcze tylko język czeski:) Ale zawsze można samemu sobie stworzyć plik english.ltc:)
You know, we are sitting here, you and I, like a couple of regular fellas. You do what you do, and I do what I gotta do

 Bobi były Premier Rewolucji

Postów: 380
Grupa: Ekspert
Dołączył: 12.12.2003
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2010 01:23    #249
Ciekawe, w sumie u mnie jest możliwość wyboru języka angielskiego, co widać na zrzucie obrazu poniżej.

 Kolazontha Zrzędliwy Tetryk

Postów: 1039
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2010 01:30    #250
To znaczy że ja mam jakąś zubożoną wersję:) chyba złożę reklamację;]
You know, we are sitting here, you and I, like a couple of regular fellas. You do what you do, and I do what I gotta do

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution