Spadek atrybutów bez zmiany ich wartości

 samir92 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 769
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.02.2015, 16:08    Pytanie
Witam,
po kilku latkach przerwy znów odnalazłem czas i przede wszystkim ochotę na fma. Kupiłem czternastkę, bo wyczytałem, że jest bardzo rewolucyjny w stosunku do poprzednich, a od 15 różni się niewiele (jest tańszy) + wciąż wychodzą uaktualnienia.

Wszystko fajnie pięknie, ale szybko napotkałem pewien problem. Otóż u moich zawodników w zatrważającym tempie spadają atrybuty, mimo doskonałej bazy, dobrych trenerów i odpowiedniego treningu. Co nie wejdę w czyjśc profil, widzę morze czerwonych strzałek. Zastanawiające również biorąc pod uwagę fakt, że trenerzy chwalą zaangażowanie grajków albo nie mają do nich uwag.

Jeszcze ciekawsza rzecz to fakt, że atrybuty w większości przypadków tak na prawdę nie spadają. Tzn. o spadku świadczą zazwyczaj tylko strzałki bo już same liczby oznaczające wartość danego atrybutu się nie zmieniają (sprawdzanie wielokrotnie). Zawodnik ma Wykańczanie na 17, parę dni później wciąż 17, ale już z czerwoną strzałką. WTF?

Brałem pod uwagę, że może to być kwestia tego, ze atrybuty najpierw rosną, a potem lawinowo spadają (gracze nie potrafią "utrzymać" wzrostu), ale czy nie powinienem w takim razie czasem zobaczyć najpierw lasu zielonych strzałek? Widuję tylko czerwone, a zielone zostają utrzymane (tzn. atrybuty, które zauważyłem, że wzrosły, nie spadają). A może ten wzrost i spadek odbywa się na przestrzeni jednego dnia, a ja widzę tylko "efekt końcowy" i dlatego nie zauważam zielonych strzałek przed czerwonymi?

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 15.02.2015, 16:11

Darkness... for me is where I shine

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.02.2015 16:27    #1
Weź sobie w treningu spójrz na wykres. Między poszczególnymi wartościami są jakby pośrednie, które nie są opisane i żeby atrybut wzrósł np. z 16 do 17, to musi jednak trochę długo wzrastać w przedziale (16 ->17). Strzałka pokazuje, jaka była zmiana na przestrzeni miesiąca bodajże. Ale nie musi od razu oznaczać zmiany o 1 pkt.

Użytkownik uznał post za pomocny

 samir92 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 769
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.02.2015 17:07    #2
0-0 Zawsze było tak, że strzałka się pojawiała dopiero, jak atrybut spadł do niższego poziomu. To jeszcze jedno pytanko - jak mam te kratki na wykresie, jak bardzo musi się obniżyć wykres, żeby atrybut spadł o całą jednostkę. Np. teraz większość jest tak, że wykres kończy się jakoś na 75% wysokości kratki (tzn. dla atrybutu np 15, jest jakieś 14,7 - 14,8). Do 14 spadnie kiedy przekroczy 14,5 czy kiedy dotknie 14?

I skoro już wiadomo, że atrybuty faktycznie idą w dół, to rodzi to pytanie, dlaczego regularnie grający zawodnicy w rozwojowym wieku z doskonałą bazą treningową i trenerami lawinowo tracą umiejętności?

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 15.02.2015 o godz. 17:12

Darkness... for me is where I shine

 bartex55 Przodownik pracy

Postów: 1096
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.02.2015 17:46    #3
Atrybuty mają tak na prawdę zakres 1-100. Jeżeli chodzi o granicę to znajduje się ona w punkcie 14,5. Trzeba jednak pamiętać, że każdy spadek/wzrost ma znaczenie, a nie tylko wtedy gdy atrybut przeskakuje o całą jednostkę w skali 1-20.

 bartex55 Przodownik pracy

Postów: 1096
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.02.2015 18:14    #4
Co do tracenia umiejętności to trudno coś poradzić bez screenów. Piszesz, że masz odpowiedni trening. Dla mnie odpowiedni trening jest wtedy, gdy obciążenia treningowe każdego zawodnika są na wysokim poziomie. Piłkarz ma być zadowolony z treningu, a nie wyłącznie usatysfakcjonowany. Oczywiście w razie niezadowolenia piłkarza zmieniasz trening indywidualnie w konkretnych przypadkach (zbyt wysokie obciążenia, nieodpowiedni nacisk treningu indywidualnego).

 samir92 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 769
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.02.2015 18:57    #5
Trening ustawiam wg tabelki z tej stronki: http://www.centr(...)_2.html, bo w porównaniu do 12, w którą grałem jako ostatnią zaszła w 14 spora zmiana i jeszcze nie wszystko ogarnąłem, poza tym autor zdaje się wiedzieć, o czym pisze.

Inna rzecz, że przecież trening nigdy nie miał aż takiego znaczenia. Regularna gra zawsze była najważniejsza (oczywiście w przypadku młodych zawodników), w drugiej kolejności obiekty i trenerzy, a dopiero potem trening. Nawet jeśli ten wariant, który zalinkowałem jest kiepski, nigdy nie powinna wystąpić taka plaga czerwieni, gdzie kilku zawodnikom spada po kilkanaście atrybutów, zarówno kluczowych, ja i nieistotnych dla pozycji, a prawie każdemu co najmniej jeden.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 15.02.2015 o godz. 18:58

Darkness... for me is where I shine

 bartex55 Przodownik pracy

Postów: 1096
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.02.2015 23:50    #6
Zgranie zespołu przez niemal cały sezon? Nie radzę kierować się poradami z tamtego artykułu, bo pełno tam bzdur. Zgranie zespołu nie kładzie nacisku na żadne atrybuty, wręcz przeciwnie. Jak sama nazwa wskazuje nacisk kładziony jest na zgranie zespołu i to kosztem właśnie atrybutów. Zasada jest taka, że nie powinno kłaść się nacisku na konkretny element treningu, jeśli nie ma ku temu żadnego powodu.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.02.2015 15:12    #7
Zgranie zespołu, jako trening, dobrze dać jak są nowi zawodnicy w zespole, ale przez tydzień maks. Do tego dorzucić trening taktyki.

 samir92 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 769
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.02.2015 19:50    #8
To akurat nie ejst kwestia tylko tej stronki, ale w różnych źródłach było, że teraz zgranie to jeden z najważniejszych czynników, które wpływają na to, czy wygrywamy. Poza tym nie przez cały sezon, a przez okres przygotowawczy i pierwszą część, co wydaje się logiczne. Skoro nie zgranie, to co? Taktyki mam już na full znajomości, a raczej "ofensywa" czy "defensywa" nie wpływają na zmianę atrybutów, biorąc pod uwagę, ze to tylko trening ogólny i nie da się go podzielić na formacje.
Darkness... for me is where I shine

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.02.2015 20:09    #9
A trening indywidualny masz ustalony, czy na ogólnym jedziesz?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.