Słabe wyniki FM 2016

 Szobinho Młody aktywista

Postów: 463
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.04.2008
Skąd: Poznań! :D KKS!
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2015, 10:31    #1
Witam Was serdecznie po dłuuuugiej przerwie :)

Bardzo długo nie było mi dane grać w fm'a. Rok temu zakupiłem fm2015, grało się przyjemnie - normalnie. Był w moim odczuciu trudniejszy od poprzednich wersji, ale grało się normalnie. W tym roku zakupiłem najnowszą odsłonę i niestety nie mogę sobie poradzić żadnym zespołem.
Grałem Atletico, Lechem, Leicester. Ciężko o jakiekolwiek zwycięstwo, notuję praktycznie same remisy, porażki. W żadnym z tych klubów nie doczekałem zimowego okienka transferowego. Co jest nie tak? Może jakieś porady? Nie mogę tego rozkminić a wieczne porażki takim zespołem jak Atletico nie są normalne. Na rozmowy motywacyjne reagują normalnie, wręcz pozytywnie, taktyka również nie nawala bo do sytuacji dochodzę, lecz goli nie zdobywam. Czy może wy też macie takie problemy?

Proszę o pomoc.
'Por Que?No Entiendo Por Que'

 KJ9 Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.07.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2015 10:55    #2
Ja gram Manchesterem United i po pierwszych trzech porażkach w lidze, idzie mi coraz lepiej. Kopali się dosłownie w czoło. Jak dostali zjebkę po 0:3 na Old Trafford z Aston Villą to wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku. :)

 Szobinho Młody aktywista

Postów: 463
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.04.2008
Skąd: Poznań! :D KKS!
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2015 10:57    #3
problem w tym ze u mnie po 10 porazkach i nawet po zjebkach nie grają dobrze
'Por Que?No Entiendo Por Que'

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2015 12:27    #4
moim zdaniem jest to jednak wina taktyki, ja nie miewam takich problemów, a gram klasycznym 4-4-2 na kontroli

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2015 14:57    #5
dokładnie, jeśli używasz jakiejś gotowej taktyki to przestań :)
zrób coś pod takich piłkarzy jakimi dysponujesz, zobacz głębię składu może piłkarz mający 5 gwiazdek akurat na tej pozycji gdzie go wystawiasz ma tylko 3 :)
zrób jakiś dobry transfer w zimie, porób odpowiednio trening, gdzieś o tym pisałem ale już nie mam głowy do tego gdzie a też nie zapisałem tego nigdzie :P

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2015 10:16    #6
[quote="myfunnygame"]dokładnie, jeśli używasz jakiejś gotowej taktyki to przestań :)
zrób coś pod takich piłkarzy jakimi dysponujesz, zobacz głębię składu może piłkarz mający 5 gwiazdek akurat na tej pozycji gdzie go wystawiasz ma tylko 3 :)
zrób jakiś dobry transfer w zimie, porób odpowiednio trening, gdzieś o tym pisałem ale już nie mam głowy do tego gdzie a też nie zapisałem tego nigdzie :P[/quote]

Nie mogę się zgodzić. Od FM 2008 gram 1 taktyką a w fm 2012 wprowadziłem jeszcze jedną. Sprawdzają się świetnie. Fakt, że tworzyłem je całkowicie sam, i miałem sporo czasu na modyfikacje i poprawki, ale jednak, baza jest niezmienna od 7 wersji FM'a. Od kilku FM jest o tyle łatwiej, że wprowadzili funkcje, typu Lis Pola Karnego itp (zlikwidowano suwaki do czego nie mogę sie przekonać).

Wyniki są zawsze i raczej bardzo dobre. Inna sprawa, ze także od FM'a 2008 nie grałem żadnym dobrym klubem, ale umówmy się, że jeżeli na taktyce z 2008 roku, w FM 2010 Thurrockiem po 8 sezonach biłem się o podium Premier League to taktyki działają.

Skoro temat o FM2016 to moje spostrzeżenia po 1 sezonie:

Taktyka:
1. Wyniki drużyny przede wszystkim zależą od pomocy i rozgrywającego obrońcy. Jeżeli coś nie gra, to interwencja w pomocy rozwiązuje większość problemów.
2. Kompletnie nie zwracam uwagi na gwiazdki i przydatność piłkarza na danej pozycji w opinii asystenta. Za to największą uwagę przywiązuje do PRF.
3. Świetnie spisuje sie funkcja bocznego rozgrywającego. Jeżeli masz takiego piłkarza w składzie, który ma atrybuty pod tę funkcję - polecam. Fakt, że kompletnie nie jest to zgodne z moja filozofią taktyczną, bo w środku pola zawsze miałem rozgrywających (teraz mam 2 w pomocy :D)
4. Ofensywna kontrola sprawdza się genialnie w tym managerze. Tam gdzie mam duzo podań, tam wygrywam.
5. To, że dochodzisz do sytuacji o niczym nie świadczy. FM to skrypt. Jak pisałem wyżej, zauważyłem, że w tej wersji jakikolwiek problem w pomocy przekłada się w zbyt duzym stopniu na całą drużynę.


Chcesz pomocy, ale nie napisałeś nic. Wrzuć statystyki, wrzuć analize 2-3 spotkań, oraz taktyke jaką grasz.


Trening jest dość prosty odkąd wprowadzili ten nowy tryb wiec tu nie bedę się wypowiadał.

 Sobiesław Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2015 10:39    #7
[quote="K0ras"][quote="myfunnygame"]dokładnie, jeśli używasz jakiejś gotowej taktyki to przestań :)
zrób coś pod takich piłkarzy jakimi dysponujesz, zobacz głębię składu może piłkarz mający 5 gwiazdek akurat na tej pozycji gdzie go wystawiasz ma tylko 3 :)
zrób jakiś dobry transfer w zimie, porób odpowiednio trening, gdzieś o tym pisałem ale już nie mam głowy do tego gdzie a też nie zapisałem tego nigdzie :P[/quote]

Nie mogę się zgodzić. Od FM 2008 gram 1 taktyką a w fm 2012 wprowadziłem jeszcze jedną. Sprawdzają się świetnie. Fakt, że tworzyłem je całkowicie sam, i miałem sporo czasu na modyfikacje i poprawki, ale jednak, baza jest niezmienna od 7 wersji FM'a. Od kilku FM jest o tyle łatwiej, że wprowadzili funkcje, typu Lis Pola Karnego itp (zlikwidowano suwaki do czego nie mogę sie przekonać).

Wyniki są zawsze i raczej bardzo dobre. Inna sprawa, ze także od FM'a 2008 nie grałem żadnym dobrym klubem, ale umówmy się, że jeżeli na taktyce z 2008 roku, w FM 2010 Thurrockiem po 8 sezonach biłem się o podium Premier League to taktyki działają.

Skoro temat o FM2016 to moje spostrzeżenia po 1 sezonie:

Taktyka:
1. Wyniki drużyny przede wszystkim zależą od pomocy i rozgrywającego obrońcy. Jeżeli coś nie gra, to interwencja w pomocy rozwiązuje większość problemów.
2. Kompletnie nie zwracam uwagi na gwiazdki i przydatność piłkarza na danej pozycji w opinii asystenta. Za to największą uwagę przywiązuje do PRF.
3. Świetnie spisuje sie funkcja bocznego rozgrywającego. Jeżeli masz takiego piłkarza w składzie, który ma atrybuty pod tę funkcję - polecam. Fakt, że kompletnie nie jest to zgodne z moja filozofią taktyczną, bo w środku pola zawsze miałem rozgrywających (teraz mam 2 w pomocy :D)
4. Ofensywna kontrola sprawdza się genialnie w tym managerze. Tam gdzie mam duzo podań, tam wygrywam.
5. To, że dochodzisz do sytuacji o niczym nie świadczy. FM to skrypt. Jak pisałem wyżej, zauważyłem, że w tej wersji jakikolwiek problem w pomocy przekłada się w zbyt duzym stopniu na całą drużynę.


Chcesz pomocy, ale nie napisałeś nic. Wrzuć statystyki, wrzuć analize 2-3 spotkań, oraz taktyke jaką grasz.


Trening jest dość prosty odkąd wprowadzili ten nowy tryb wiec tu nie bedę się wypowiadał.[/quote]



Co to jest PRF ?

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2015 11:03    #8
Przydatność w roli i funkcji (ekran taktyki),

 Sobiesław Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2015 11:35    #9
[quote="K0ras"]Przydatność w roli i funkcji (ekran taktyki),[/quote]

Ja też tak właśnie robie i się sprawdza

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2015 11:47    #10
no a o czym ja pisałem? w głębi składu jest od razu pokazane ile kto ma gwiazdek na każdej możliwej pozycji, moim zdaniem to jest przydatość w roli i funkcji. Chyba, że to jeszcze osobne podobnie wyglądające okno albo ja o czymś nie wiem.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.