Skuteczność moja a rywali

 Tirith Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.11.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013, 13:32    Pytanie
Witam ponownie.

Mam nie małą zagwozdke juz w sumie od FM 13, ale w 14 jakby sie to pogłebiło. Wiem że silnik meczowy ma swoje ułomności ale to co oglądam przyprawia mnie o siwe włosy. Ale może coś pomijam że mój zespół ma tak małą skuteczność.

Na podstawie moich ostatnich 9 meczy można wyliczyć że oddałem 186 strzałów a rywal 72. Ja strzeliłem 16 goli rywal 12. Srednio oddaje 20 strzałów co jest dobrym wynikiem na gole też za bardzo narzekać nie moge (chciaz jak widze jakie ja sytuacje marnuje to zawału dostaje), ale przeciwnik wchodzi jak w masełko. Strzela kuriozalne gole, przychodzi to im z łatwością. jak przeciwnik zbliża się do mojej bramki to mam mokro :)

I wychodza takie kawiatki jak moj niedawny mecz z Atalanta, co prawda wygrany 2:1 ale stosunek bramek 39:2.

Wiem że cieżko o porade jak nie widzicie moich ustawien ale moze jednak komuś coś wpadnie do głowy.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 14:10    #1
Każdy tak ma - urok eFeMa:P
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Criss005 Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.03.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.11.2013 13:44    #2
U mnie to samo. W żadnej z poprzednich części, a gram od edycji CM 99, nie miałem takiego problemu, a przynajmniej nie na taką skalę. Zdarzało się, że jeden konkretny zawodnik regularnie pudłował lub celował w bramkarza, ale to co się dzieje w FM2014 to jakaś masakra. Nie wiem jak to zniwelować. Jeśli jeszcze wygram taki mecz to pół biedy. Ale jak tracę punkty ze słabeuszami oddając na bramkę rywala 30 strzałów w każdym kolejnym meczu to coś jest ewidentnie nie tak...

 Berny Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2011
Skąd: Latających Noży
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.06.2014 10:42    #3
Ja mam identycznie. Z 32 strzałów na bramkę rywali,celnych jest ok.11,z czego strzelam 2 gole. Komputer 4 strzały na bramkę,3 celne,2 gole. NIe ważne są statystyki piłkarzy. Ja mam w lidze polskiej napastnika z Portugalii (reprezentacja),to ten potrzebuje 6 sytuacji sam na sam,żeby strzelić bramkę. Komputer ma napastnikó typu wykańczanie akcji 11, opanowanie 9, technika 12 i taki zawodnik ZAWSZE wykorzystuje jedyną sytuację jaką ma w meczu.

Ta gra to kompromitacja. W poprzednich wersjach jeszcze próbowano wmawiać graczom,że to słabszy dzień napastnika, brak formy itp. Teraz widać gołym okiem,że to po prostu debilny silnik meczowy.

Z resztą,zróbcie prosty test: zagrajcie taki mecz, potem go zapiszcie. Odczytajcie sejwa sprzed meczu , zrezygnujcie z prowadzenia swojej drużyny (emerytura) i przyjmijcie się do drużyny przeciwnika. Zagrajcie sobie ze "swoją"drużyną, prowadzoną przez komputer. Gwarantuje 4-0 w plecy...

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.06.2014 13:36    #4
To mnie w tej grze najbardziej wkurwia. Ta gra jest strasznie nielogiczna i niesprawiedliwa. Po paru takich meczach człowiekowi odechciewa się grać aka szlak trafia. Również proponuję wam zrobić mały test: zagrajcie jeden mecz z 10 razy, to przekonacie się jaka ta gra jest randomowa. Raz wygracie 6-0, a za drugim razem, to wy możecie dostać 0-6. To jest istna loteria, Nie liczy się taktyka, dyspozycja dnia, atrybuty piłkarzy, morale.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.06.2014 23:35    #5
@robal15
100% racji, robiłem tak od 2010, gdy prowadziłem Auxerre. Dość powiedzieć, że gra potrafiła sobie robić jaja z rozmów motywacyjnych - jeden wuj, że 20x to samo. Jak się zerojedynkowej abominacji i podróbie symulacji piłkarskiej NIE CHCIAŁO, to wszyscy stroili foszki. Pomimo tego, że w poprzednich 99 meczach na taką samą rozmowę motywacyjną reagowali dobrze.
W 11 był taki szit jak handicap - ale to wtedy nie szło całej drużynie. Dobra, szło to pojąć, choć czasem było iście wpieniające. Do dziś mam w pamięci mecz z Udinese u siebie (prowadziłem Inter). Strzały? 50+ do 6. Celne? 30+ do 1. Wynik? 1:0, bo fuksem wepchnęli piłkę z 3 metrów. Handanović to nie miał dnia konia, tylko był albo naszprycowany deluxe koksem, EPO i całą masą substancji zakazanych, albo ten fragment kodu pisał człowiek o inteligencji amebiaka. Bo wskażcie do wuja pana mecz w prawdziwym świecie, gdzie się takie coś dzieje. Gdziekolwiek wyżej niż w okręgówce zdarza się ponad 50 strzałów na mecz jednej z drużyn? Nie sądze - Hiszpanię oglądam od 4 lat i nawet jak Real masakruje największe cienizny, to posiadanie choćby 30 (TRZYDZIESTU) strzałów na mecz jest naprawde EWENEMENTEM na skalę sezonu.

Jeden ciul, FM łyka takie crapy jak dzieci mleko z butelki. I jeszcze pociska kit, że PRZECIEŻ TO SYMULACJA. Jasne, chyba ruchania gracza i jego zarobionych/zdobytych pieniędzy...

Jest jednak sposób - przeżyć. Narzucić im do zesrania się trening defensywny (albo ofensywny, jak wolisz) na 2-3 tyg. I gra się po tym czasie w pewnym stopniu odpieprza.

 Berny Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2011
Skąd: Latających Noży
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.06.2014 14:14    #6
Dla mnie jest to ostatni FM w życiu.Takiego syfu się nie spodziewałem tym bardziej,że nie jest to pierwsza gra tego typu tej firmy. Nie będę więcej marnował swojego czasu. Siedzę nad statystykami, szukam piłkarzy w ligach afrykańskich, porównuje, negocjuje i po co? Po to,żeby na koniec się dowiedzieć,że i tak lepszy jest piłkarz komputera, który u mnie nie złapałby się nawet do rezerw. Żenada. A najlepsze jest to,że ktoś mi próbuje wkręcić,że SKUTECZNOŚĆ ZALEŻY OD TAKTYKI :). U mnie napastnik z kosmosu nie jest w stanie wykorzystać pięciu sytuacji w meczu,ale zawodnik komputera posiadający 1/5 umiejętności mojego gracza wykorzystuje jedną sytuację jaka mu się nadarzy. Cud-100% skuteczności przy opanowaniu na 6 i umiejętnościach technicznych nie przekraczających 11pkt.
Ostatnio kupiłem (free transfer) do siebie obrońcę. Admir Pashaj. Zagrał u mnie (GKS Katowice) dwa sezony. Pierwszy sezon na 6,99, drugi na 7.09 (średnie z sezonu). Potem sprzedałem go do Schalke.Od razu w sezonie średnia 7,32,a następny sezon 7.88 w trzy razy silniejszej lidze. U mnie nie potrafił dobrze pokryć zawodników z nizin ekstraklasy. Jak zagrałem z Schalke w LM, to chop nie do przejścia. Jak ściana,super krycie i extra gra głową. Tylko nie piszcie,że to wina taktyki. To jest wina zjebanego do granic możliwości silnika meczowego.

Pytam-gdzie sens i logika takiej gry? To przecież nie są pojedyncze przypadki,żeby powiedzieć,że ci piłkarze odnaleźli się w innych klubach,w innych taktykach. TAK JEST ZAWSZE.

Ale wydawca gry ma to w dupie. Pewnie już pracują nad kolejną odsłoną tego gówna. Znowu wyjdzie gra, która przez pół roku będzie niegrywalna i będzie milion łatek,które nie poprawią nawet 1/10 błędów. I tak co roku...

 Berny Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2011
Skąd: Latających Noży
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.06.2014 14:22    #7
A tu macie z ciekawości wypowiedź jednego z użytkowników tego forum (2004 rok jakby ktoś nie zauważył) :)



10.06.2004, 07:48 Pytanie
Witam! Sporo juz gram w cm-a ale tego jeszcze nie bylo. Jestem w roku 2016 i cos peklo. Wygrywalem swoja taktyka w roznych klubach bez problemu. Nagle od 4 lat nie moge zajac przyzwoitego miejsca zespolem ktory ma bardzo dobra kadre. I to w roznych ligach np. angielskiej niemieckiej portugalskiej i wloskiej. Gram chyba dobra taktyka (GK, 3xDC, DMC, ML, MR, MC, AMC, 2xFC). Zauwazylem ze odkad jestem na swiecie GOOD wszyscy przeciwnicy sie tylko bronia. Stosowalem inne taktyki i nic. Najmieszniejszy mecz to jak gralem z outsiderem i mialem 26 strzalow (19 celnych) aoni 2 (1 celny) i przegralem 0:1 !!! Probowalem nawet taktyki defensywne i nic. Jestem wk******y. NARA , prosze o rade!!!

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2014 04:22    #8
[quote="buczek93"]@robal15
100% racji, robiłem tak od 2010, gdy prowadziłem Auxerre. Dość powiedzieć, że gra potrafiła sobie robić jaja z rozmów motywacyjnych - jeden wuj, że 20x to samo. Jak się zerojedynkowej abominacji i podróbie symulacji piłkarskiej NIE CHCIAŁO, to wszyscy stroili foszki. Pomimo tego, że w poprzednich 99 meczach na taką samą rozmowę motywacyjną reagowali dobrze.
W 11 był taki szit jak handicap - ale to wtedy nie szło całej drużynie. Dobra, szło to pojąć, choć czasem było iście wpieniające. Do dziś mam w pamięci mecz z Udinese u siebie (prowadziłem Inter). Strzały? 50+ do 6. Celne? 30+ do 1. Wynik? 1:0, bo fuksem wepchnęli piłkę z 3 metrów. Handanović to nie miał dnia konia, tylko był albo naszprycowany deluxe koksem, EPO i całą masą substancji zakazanych, albo ten fragment kodu pisał człowiek o inteligencji amebiaka. Bo wskażcie do wuja pana mecz w prawdziwym świecie, gdzie się takie coś dzieje. Gdziekolwiek wyżej niż w okręgówce zdarza się ponad 50 strzałów na mecz jednej z drużyn? Nie sądze - Hiszpanię oglądam od 4 lat i nawet jak Real masakruje największe cienizny, to posiadanie choćby 30 (TRZYDZIESTU) strzałów na mecz jest naprawde EWENEMENTEM na skalę sezonu.

Jeden ciul, FM łyka takie crapy jak dzieci mleko z butelki. I jeszcze pociska kit, że PRZECIEŻ TO SYMULACJA. Jasne, chyba ruchania gracza i jego zarobionych/zdobytych pieniędzy...

Jest jednak sposób - przeżyć. Narzucić im do zesrania się trening defensywny (albo ofensywny, jak wolisz) na 2-3 tyg. I gra się po tym czasie w pewnym stopniu odpieprza.[/quote]


Na Mundialu chyba USA miało mega farta w meczu z Belgami gdzie bramkarz bronił jak popier**lony :)

O znalazłem staty: http://www.lives(...)-meczu;0

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.11.2014 o godz. 04:24

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2014 17:06    #9
właśnie przez tą skutecznośc rywala, FM 14 jest niegrywalny, w 15 jest zupełnie normalnie, czasami to mnie cisną a ja oddaje 4 celne strzały i remisuje 2-2, da się ugrac remis na wyjeździe z potentatem, nie ma takich kwiatków jak w 14

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.