Skrzydłowy - schodzący napastnik

 mjk Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.07.2012, 22:03    #1
Mam prośbę o pomoc, dopiero zaczynam grać w FM i chyba mam problem w przełożeniu moich planów taktycznych na język gry. Stworzyłem w kreatorze taktykę 4-2-3-1 z jednym napastnikiem, jednym ofensywnym pomocnikiem i dwoma schodzącymi ze skrzydeł napastnikami. Problem w tym, że ofensywni pomocnicy po stracie piłki w ogóle nie próbują się cofać i bronić. Nie chodzi mi o szybkie kontry bo te są wliczone w ryzyko przy takiej taktyce ale nawet dość powolnie budowany przez przeciwnika atak nie skłania ich do powrotu. Ustawiłem i m odbiór piłki na agresywny, zmniejszyłem nastawienie w kierunku bardziej defensywnego, zmieniłem rolę z ataku na wsparcie, wszystko to dało mierną poprawę. Nawet przy ataku pozycyjnym przeciwnika moja drużyna nie broni się całym zespołem. Używam strategii kontrola a nie ofensywa i nie wiem co jeszcze mógłbym zmienić żeby poprawić grę ? Dodam, że zacząłem grę jako bezrobotny i prowadzę teraz kiepską drużynę z trzeciej ligi hiszpańskiej. Ale wydaje mi się że problem jest nie tylko w braku umiejętności piłkarzy ale też w moich ustawieniach. Liczę na wsparcie.
Pozdrawiam

 Lypton Partyzant

Postów: 156
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.05.2007
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.07.2012 22:27    #2
Ustawić im 'krycie 1 na 1' na ich vis-a-vis z drużyny przeciwnej, można też włączyć 'ścisłe krycie'. U mnie to działa, wracają za swoimi aż do końca boiska. Choć nie wiem, czy to się opyla, bo wtedy z kontrami kicha. Samo ustawienie 'gry przy przeciwniku' na maxa też zwiększa ich udział w grze defensywnej.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 05.07.2012 o godz. 22:30

 mjk Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.07.2012 22:44    #3
Dzięki zaraz zaczynam próby

 tidididi Partyzant

Postów: 174
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2012 11:06    #4
Ja gram zawsze z dwoma schodzącymi napastnikami i tylko schodzącymi napastnikami.

Jeżeli przeciwnik nie gra ofensywnie bokami obrony, ale ma skrzydłowych:
- krycie indywidualne, luźne (OPP kryje OPL lub PL / OPL kryje OPP lub PP)
Jeżeli przeciwnik gra ofensywnie bokami obrony:
- krycie 1na1, luźne
Jeżeli przeciwnik nie ma skrzydłowych i uzyskuje przewagę liczebną w środku pola (więcej środkowych pomocników niż wysuniętych środkowych pomocników):
- krycie strefowe, ścisłe
Jeżeli przeciwnik nie ma skrzydłowych i uzyskuje przewagę liczebną w środku pola (więcej wysuniętych środkowych pomocników niż środkowych pomocników)
- krycie indywidualne, ścisłe

Ważne: boczni obrońcy muszą znakomicie uzupełniać się z bocznymi ofensywnymi pomocnikami (w tym wypadku schodzącymi napastnikami). Nie możemy więc ustawić im roli "atak", bo nie podołamy z destrukcją. Rola "wsparcie" będzie w tym wypadku idealna.

Rolę "obrona" bocznym obrońcom możemy dać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy gramy defensywnymi skrzydłowymi z funkcją "atak". Taka taktyka jest skuteczna w destrukcji i pomaga na wyprowadzanie zabójczych kontr.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.07.2012 o godz. 11:09

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.