Rozpoczynanie nowej gry - baza danych

 rakowiec89 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2007
Skąd: WWA
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2013, 17:07    Pytanie
Witam,

Mam problem z wielkością bazy danych na poziomie konfigurowania nowej gry. Jak zawsze wybrałem bazę danych niestandardową i dodałem do bazy danych gry, piłkarzy z poszczególnych krajów, aby rozgrywka była bardziej realistyczna.

I teraz tutaj pojawia się problem, bowiem po raz pierwszy w FM-ach gra mnie ogranicza i nie pozwala mi wybrać więcej niż 100.000 ludzi do gry. Wcześniej nie było takiej sytuacji, dopiero FM 2013 postawił przede mną taką trudność.

Dołączam do wyjaśnień screen z gry, aby wszyscy dokładnie wiedzieli o co chodzi.

Powiedzcie, proszę, czy u Was też takie się coś pojawia? Napiszcie, czy komuś udało się obejść ten problem, oczywiście pomijam odznaczenie jakiejś ligi, by było mniej piłkarzy? Najlepiej, chciałbym, aby ktoś napisał, czy w ogóle u kogoś taki problem występuje?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2013 17:11    #1
Gdzie ten screen?
"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 rakowiec89 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2007
Skąd: WWA
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2013 17:12    #2
http://www.sends(...)15e/view

Sorry, ale zapomniałem dodać. Wystarczy wejść w ten link.

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 16.06.2013 o godz. 17:14

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2013 17:15    #3
tak to normalne, masz liczbę zawodników na czerwono pomalowaną, zejdź na poziom niżej czyli chyba pomarańcz i gra popłynie.

Użytkownik uznał post za pomocny

 rakowiec89 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2007
Skąd: WWA
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2013 17:27    #4
No dobra, ja to doskonale wiem, że muszę zejść do 100.000 zawodników i gra pójdzie, ale może ktoś zna sposób, aby w ogóle to odblokować. Nie wiem, może ktoś grzebał w plikach gry i uporał się z tym problemem.

 dZiX Partyzant

Postów: 161
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.06.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.06.2013 11:12    #5
Już pytałem na forum o to i rzekomo nikt nie wie, jak to obejść :/
Szukałem tego limitu w różnych plikach, ale nie znalazłem nic takiego... Może źle szukałem, ale tak naprawdę nie wiem, gdzie móglbym to znaleźć!

 rakowiec89 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2007
Skąd: WWA
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.06.2013 19:31    #6
[quote="dZiX"]Już pytałem na forum o to i rzekomo nikt nie wie, jak to obejść :/
Szukałem tego limitu w różnych plikach, ale nie znalazłem nic takiego... Może źle szukałem, ale tak naprawdę nie wiem, gdzie móglbym to znaleźć![/quote]

Na jakim forum o to pytałeś? Tutaj, czy może na oficjalnym SI? Nie znam na tyle angielskiego, żeby napisać na oficjalnym, bo myślę, że ktoś tam mądry mógłby się w temacie wypowiedzieć. Ktoś może by się podjął napisania kilku zdań.

Wiesz co? Ja też szukałem w plikach, rozpakowałem plik panels.fmf , bo wydaje mi się, że to tam najprędzej może być. Niby było coś tam o tworzeniu nowej gry i bazie danych, ale nie znalazłem zdania na temat tego, że trzeba zmniejszyć bazę danych, iż jest za duża dla parametrów danego komputera. Różne rzeczy kiedyś metodą prób i błędów ustawiałem w menadżerze, ale do tego nie doszedłem, choć też jakoś długo nad tym nie siedziałem.

 dZiX Partyzant

Postów: 161
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.06.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.06.2013 20:08    #7
Pytałem na tym forum...
Również grzebałem w pliku panels... Chyba nie ma na to rady (chociaż nie chce mi się w to wierzyć!)

 danielos_87 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2005
Skąd: łódzkie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.08.2013 09:08    #8
Siemka,
planuję rozgrywkę "aż do śmierci":P w FM2012 i chcę mieć piłkarzy z każdego zakątka świata. Wybieram 4 ligi z Polski + wszystkie najwyższe z każdego kraju "na podgląd" - co najlepiej zaznaczyć w niestandardowej bazie wybierając graczy z każdego kontynentu? "Aktualni reprezentanci" będzie ok? Co w ogóle oznacza ta opcja "aktualni", czy może za 10 sezonów wszyscy Ci reprezentanci znikną i baza się skurczy czy będą po prostu nowi? Jeśli zaś chodzi o Oceanię, to chyba lepiej dać po prostu "wszyscy zawodnicy krajowi, prawda? Bo w innym przypadku nie zwiększa się liczba grajków...

Nigdy większej wagi do idealnego doboru bazy nie przywiązywałem... Do tego tak myślę, że teraz jak zacznę słabym zespołem, to ogromna baza się przyda, jednak jak za 20 sezonów będę już na szczycie i wtedy lepsza chyba byłaby mała baza, żeby zbędnych już mi ogórków nie pokazywało ;) Mocny klub=mała baza / słaby klub=ogromna baza wg mnie powinno być. Także dylemat...

Co do sprzętu, to mam procek i5 2,5GHz, 8GB RAM, dysk SSD 180GB. Niekoniecznie chcę mieć bardzo dobrą płynność rozgrywki za X lat, ale chcę, aby była płynna :) Dla przykładu wybierając 60k piłkarzy, mam już 2 gwiazdki - czytałem, żeby tym się nie kierować, no ale chyba jednak po coś one są, nie ? ;)
Swoją drogą ciekaw jestem ile gwiazdek przy takiej samej ilości kopaczy mają użytkownicy czterordzeniowych procków.. :)
Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, to zapraszam bardzo do dyskusji.
Pozdro <beer>

 Jerry.Szn Partyzant

Postów: 104
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.08.2013 10:58    #9
Podgląd ligi nic nie daje. Nie ma piłkarzy z podglądanej ligi.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.