Rozmowa motywacyjna

 flowproba Partyzant

Postów: 115
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2011
Skąd: Ostrów Wlkp
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012, 14:18    #1
Witam. Chciałbym podzielić się z wami pewnym ciekawym spostrzeżeniem. Chodzi mi tutaj o rozmowę motywacją po spotkaniu a mianowicie o jeden konkretny zwrot - "zauważyłem pare pozytywnych aspektów w waszej grze". Możliwość takiej wypowiedzi pojawia się po wygranym meczu a swoje spostrzeżenie kieruje do tych, którzy grają w polskiej wersji językowej. Otóż, uważam że w tłumaczeniu jest błąd. Wypowiedź w takiej formie sugeruje, że w w grze było "pare pozytywnych aspektów" czyli kilka aczkolwiek niezbyt dużo. Takie - "dobrze ale szału nie ma". Obawiam się, że w oryginale chodziło jednak o zaznaczenie, że w grze było wiele pozytywów i zauważyłem to na podstawie reakcji piłkarzy. Różnica moim zdaniem wynika z tłumaczenia angielskich zwrotów "few" i "a few" z których pierwszy ma negatywny a drugi pozytywny wydźwięk. Być może umknęło to tłumaczącemu grę. Ja w każdym razie, odkąd to zauważyłem, stosuje ten typ rozmowy kiedy naprawdę chcę pochwalić moich graczy chociaż ze zdania może wynikać, że gra była dobra lecz nie zachwycała. Nie zauważyłem nigdy innej reakcji niż pozytywnej i to w przypadku całego zespołu. Pozdrawiam śledzących zawiłości językowe :)

 szkopek Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.04.2007
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012 14:57    #2
Też ostatnio nad tym się zastanawiałem. Widocznie masz rację co do tłumaczenia few. Nawet o tym nie wiedziałem:) Przyda się!

 kaseta1 Partyzant

Postów: 120
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012 14:58    #3
Kiedy masz ambitny zespół i po zwycięstwie powiesz im, że mimo wygranej nie zachwycili to zareagują pozytywnie. Może chodzi właśnie o to.

 flowproba Partyzant

Postów: 115
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2011
Skąd: Ostrów Wlkp
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012 15:09    #4
Z tym, że podana przeze mnie opcja nie pojawia się zawsze. Nie dam sobie głowy uciąć ale wydaje mi się, że ten typ rozmowy motywacyjnej jest dostępny właśnie po solidnie wygranych meczach.

 yayme Partyzant

Postów: 451
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2011
Skąd: Boleslawiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012 16:15    #5
@flowproba

Ze spostrzeżeniami zgadzam się w stu procentach.
Na nasze wspólne nieszczęście wracam na cmrev. Niedługo pojawią się pierwsze manifesty.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.