Przegrzanie karty?

 ElHarnasReaktywa... Młody aktywista

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.01.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.06.2011, 06:15    Pytanie
Witam.
Otóż mam ostatnio problem. Kiedy rozgrywam mecz na ekranie pojawiają się niesamowite kwiatki. Obraz cały czas miga, a murawa rozstępuje się jak Morze Czerwone dzięki Mojżeszowi.
Wydaje mi się, że jest to spowodowane przegrzewaniem się karty graficznej, ale nie jestem w sprawach sprzętu specjalistą dlatego pytam. Może ktoś z was wie lepiej co się dzieje? Reinstalka FMa nic nie dała.

Załączam screena z gry

 kabaruto Partyzant

Postów: 114
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.06.2011 08:11    #1
Zainstaluj Rivia Tuner. Podaj z niej dokładny model karty po czym zmierz temperature tym programem przy włączonej grze.

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.06.2011 10:10    #2
Przy okazji podaj model karty.


A tak w ogóle na marginesie - otwórz kompa i zobacz co tam się dzieje. Może masz wiatraki zapchane kurzem.

 zollw Partyzant

Postów: 228
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2011
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.06.2011 10:54    #3
zostaw kompa otwartego i zobacz czy dzieje się to samo ;>
może sterowniki padły :P
masz kartę od nvidi ?

 ElHarnasReaktywa... Młody aktywista

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.01.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.06.2011 21:10    #4
Dzięki panowie za porady. Sprawa przedstawia się następująco:
karta to NVIDIA GeForce 7300 GS , 64bit G72, 256MB. Po pojawieniu się problemów przeinstalowałem sterowniki na najnowsze dostępne. Komputer rozkręciłem i wyczyściłem co się dało. Problem nie zniknął. O ile się nie nasilił. Choć może to już złudzenie.

Co do riva tuner, to nie potrafię w nim odczytać temperatury. Użyłem Speedfana. Temperatura karty to ok. 63 stopnie. Obok jest ikonka płomienia więc mniemam, że to za dużo. W trakcie meczu rośnie do ponad 90 stopni

 Kampo Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 214
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.06.2007
Skąd: Swietochlowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.06.2011 21:38    #5
radziłbym Ci grać z gaśnicą w ręku, bo nieciekawie to wygląda :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.