Proszę o pomoc graczy doświadczonych

 mou09 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2010
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2010, 13:26    Pytanie
Chciałem prosić ogranych userów o pare rad dotyczących FM'a. Otóż ogólnie frajdę sprawia mi grzebanie w taktyce i tu mam trochę kłopotów. Zauważyłem, że dość ciężko ustawić taktykę taką, aby zlikwidować mocne pkt-y przeciwnika, a wykorzystać na swoją korzyść słabe. Dąże do tego, że , np. przeciwnik ma wolnych stoperów to chciałoby się grać wąsko- przez środek. Ale z drugiej strony jest mało miejsca w środku więc należałoby grać szeroko. Wiecie o co mi teraz chodzi? O sprzeczności.Dając inny przykład: stoperzy przeciwnika są szybcy , ale słabo grają w powietrzu-chciałoby się szeroko i dużo dośrodkowań w pole karne, ale z drugiej strony przeciwnik ma świetnych bocznych obrońców, którzy bez problemu rozbijąją moje ataki. W tym leży właśnie mój problem. Napewno jest jakieś wyjście, ale na dzień dzisiejszy nie mogę go znaleźć. Proszę o odp tylko bez typu tekstów, żebym sobie gotową taktykę ściągnął z neta, bo to mnie nie interesuję. Pozdro i z góry dzięki.

 Buła Partyzant

Postów: 74
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.07.2010
Skąd: Zalesie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2010 16:50    #1
Ja trzymam się prostej zasady - staram się robić tak, by nie ustawiać się specjalnie pod danego przeciwnika (chyba, że to jeden z najważniejszych meczów w sezonie z silnym rywalem, wtedy trzeba co nieco pozmieniać, choćby dla elementu zaskoczenia), bo to rywal ma się dostosować do mnie. Gram swoje i tyle. Spróbuj stworzyć/zagrać taktyką, która wykorzystuje najmocniejsze strony Twoich zawodników i nie patrz na przeciwników.

Użytkownik uznał post za pomocny

"Wierzę w drużyny, nie w nazwiska".
César Luis Menotti

 mou09 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2010
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2010 19:57    #2
Tak grać to ja mogę jak prowadzę Real czy Barce. Mi chodzi o to, że jeżeli gram już słabszym klubem. Pozatym ta metoda chyba jest bardziej skuteczna. Tylko czasami się w tym gubię i dlatego proszę o pomoc jak rozmontować rywala.


Ale dzieki i doceniam że ktoś nareszcie odp

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2010 20:33    #3
Ja nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Możesz trochę jaśniej?
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 mou09 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2010
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2010 20:57    #4
No pewnie :D


Chodzi mi o to że chciałbym się wzorować na Piotrze Sebastianie i grać tak jak opisywał to w poradnikach. Chce się dowiedzieć jak rozwiazywać sytuacje w których nie wiem jak ustawie zawodników i tak bedzię źle. Dla przykładu żeby lepiej zrozumieć to co pisze:

Przeciwnik ma wolnych stoperów. Więc tak jak Piotr opisywał powinienem grać wąsko, ale jeżeli jest przypadek że przeciwnik ma wolncyh stoperów ale jest duże zageszczenie w środku pola to ani wąsko grać nie mogę (bo mało miejsca) ani szeroko bo stoperzy beda głową ściagać moje dośrodkowania. I nie wiem jak takie sytuacje rozwiazywać. Prościej juz chyba nie mogłem.

 kaka222 Partyzant

Postów: 347
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2008
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2010 21:04    #5
W każdej sytuacji trzeba pokombinować nie ma jednej nie omylnej taktyki ani jednego rozwiazania. Ja w takiej sytuacji jak opisaleś dalbym po prostu bezpośrednie podania. Trzech wysuniętych napastników i trzech pomocników w środku. Jak dsz obrońca i pomocnikka żeby grali długie piłki to w końcu się uda, ale musisz zabezpieczyć tyły bo przy takiej taktyce masz male posiadanie piłki.

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2010 21:15    #6
No to musisz zdecydować czy próbować grać wąsko i liczyć, że gracze środka pola sobie poradzą z tym zagęszczeniem, albo zagrać szeroko i zrezygnować z wykorzystania wolnych stoperów. Choć z drugiej strony ja bardzo rzadko dostosowuję taktykę pod przeciwnika, nawet w bardzo słabych zespołach. Po prostu wolę grać jedną w miarę dobrą i wprowadzać tylko drobne korekty.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 mou09 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2010
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2010 22:10    #7
no właśnie Kleyo i po to założyłem ten temat żeby się dowiedzieć czy jest na to jakiś skuteczny sposob

 ufolinho Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.08.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2010 23:01    #8
tak granie długich piłek za obrońców i tyle inaczej się nie da no jeszcze można prostopadłe piły popróbować i no i bokami akcje jedynie na wycofanie na 16 metr :) tak ja bym zagrał z takimi problemami :)

 mou09 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2010
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.10.2010 13:27    #9
ufolinho- to wreszcie podsumowując co polecasz?


A kiedy należy grać swoją piłę a kombinować? Bo kombinować cały czas to za bardzo nie mogę

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.