problem z reputacją ligi...

 Joł11 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2013, 11:30    Pytanie
Witam. Obecnie gram Lechem Poznań już chyba 14 sezon zdobyłem 2x LE i 2x LM, a reputacja ligi stoi w miejscu... Frustruje mnie to ponieważ posiadam mocnych zawodników a oddać muszę ich za grosze. Najdroższy zawodnik wart jest ok 1.2 mln funta a a umiejętnościami nie odstaje od czołowych pomocników np w Arsenalu czy R. Madryt ! Jak by tego było mało oferta jaką udało mi się wyciągnąć to 4 mln po przejściu do Bayernu nagle wartość wzrosła do 21... Z deka mnie to denerwuje klub w przybliżeniu wart jest 100 mln wykupiłem stadion baza treningowa i szkółka rozbudowane na maxa 6 klubów finalnych w obcych ligach część z nich nawet gra w LM. Da się jakoś powiększyć tą reputację ? Bo niestety tak się nie da grać. Lechem jestem w top 10 a nasza Extraklasa na 11 miejscu.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2013 12:14    #1
podpisuj jak najdłuższe kontrakty piłkarzom wzrasta wtedy wartość piłkarza
Jeśli zbliża się do końca kontraktu to wartość jest coraz niższa

Z polską ligą tak czy tak jest coś nie tak ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.06.2013 o godz. 12:14

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2013 12:55    #2
Reputacja ligi świadczy o jej ogólnej sile i potencjale wszystkich drużyn. Można ogólnikowo przyjąć, że jest średnią reputacji zespołów w danej lidze występujących. Więc jak jednemu kopciuszkowi coś się udało zwojować w Europie, a cała reszta to leszcze to nie ma takiej opcji żeby liga była wysoko ceniona.

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2013 13:08    #3
ale dziwne juz jest, ze w zespole wygrywajacym puchary europejskie sa zawodnicy warci 1-2 mln :P jakby nie patrzec to jest cos nad czym musza popracowac technicy SI

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2013 16:44    #4
W mojej karierze w Lechii Gdańsk początkowo też myślałem, że się nie da aby wartość zawodników wzrosła powyżej tych 1-2 mln funtów. Mimo oczywiście wygrania parę razy LM, rozbudowy szkółki i bazy na maksa. W 13 sezonie gdy nie miałem już co z kasą zrobić postanowiłem wykupić PGE Arenę. I naglę wartość moich gracz skoczyła do ok 13-20 mln funtów. Więc jednak się da :)

 Joł11 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2013 21:12    #5
nie wiem ogólnie jest to dziwne w ostatnim sezonie nawet Chorzowski Ruch wystrzelił i doszedł do półfinału LE :D A jeszcze lepsze jest to że liga Belgijska ma taką samą reputację co polska i zawodnicy są warci całkiem sporo i to nie tacy super ekstra. A co do kontraktów mam je podpisane prawie że ze wszystkimi na 5 lat, a ceny zawodników pierwszego zespołu są takie same co o wiele wiele słabszych juniorów którzy zagrali kilka meczy.

 Bodzi1 Partyzant

Postów: 62
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2007
Skąd: Kolbuszowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2013 11:46    #6
Zaciekawił mnie ten temat i postanowiłem zrobić test. Zacząłem grać na dodatku Free transfers, bo tak było najłatwiej. Wygrałem kilka razy z rzędu Legią LM i tak jak wszyscy piszą, zawodnicy kosztowali niewiele ponad 1mln. Chciałem wykupić stadion, jak napisał kolega wyżej ale niestety zarząd twierdził że 200mln nie wystarczy i się nie zgadzali. W tym momencie zdecydowałem się na dość pracochłonne przedsięwzięcie, mianowicie doprowadzenie polskich drużyn do najwyższych faz pucharów. w 2016 albo 17 doprowadziłem do finału Legia - Ruch Chorzów w LM i reputacja ligi podskoczyła do bodaj 11 miejsca ale wartość zawodników dalej w miejscu. Rok później jednak doprowadziłem do finału Legia - Lech w LM i jednoczenie Śląsk - Bełchatów w LE. Po tych finałach Ekstraklasa wskoczyła na 9 miejsce i wartość zawodników wystrzeliła w górę, nawet do 40mln.
Podsumowując:
- Moim zdaniem największe znaczenie dla ceny zawodników ma reputacja ligi (już wcześniej moja Legia indywidualnie była 2 za barcą. Zawodnicy innych klubów Ekstraklasy również zaczęli kosztować po kilkanaście mln).
- Niestety aby rosła reputacja ligi, znaczna większość klubów danej ligi musi wygrywać jak najwięcej meczy i zdobywać puchary, co w FM13 jest niewykonalne uczciwymi środkami.
- Najszybszym sposobem jest więc zabawa oficjalnym edytorem i zmiana reputacji ligi i kwot za które sprzedawani są piłkarze.

 BiTTer Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2013 11:41    #7
A ja mam problem odwrotny :(
Otóż wczoraj grzebałem w edytorze FM'a 12(na takim gram). Nie zmieniałem umiejętności, atrybutów tylko transfery z ostatnich dni.
Następnie wystartowałem trzema ligami: Niemcy, Polska, Japonia. Kraj azjatycki wybrałem z tego względu, że chciałem zacząć rozgrywkę w styczniu i Japończycy często podkupują mi średnich grajków za przyzwoite ceny.
Wystartowałem Lechem Poznań. Pierwsze co ujrzałem? Jak zwykle...wchodzę w "szukaj" , a tam na pierwszej podpowiedzi Gokhan Tore, potem Artyom Dzyuba - piłkarze, których do Ekstraklasy ściagnąć się nie dało. Oprócz tego jakby nie było aktualnych długości kontraktów, bo choćby Przemkowi Kaźmierczakowi kontrakt kończy się na koniec sezonu 2011/2012 i w chwili rozpoczęcia gry jest do pozyskania za darmo.
Lech po połowie sezonu zajmuje 1 miejsce w tabeli. Postanowiłem sprawdzić resztę niepokojących transferów.
Said Husejinovic - mówi wam to coś? To reprezentant Bośnii, w mojej karierze gracz(!) Wisły Kraków! A Wisła okupuje miejsce ostatnie w tabeli. Do bezpiecznej strefy traci 8 punktów i ma 13 meczów do końca sezonu.
Czy mój problem płynie z grzebania w edytorze? Oprócz transferów nic nie robiłem .
Proszę o pomoc.

 Bodzi1 Partyzant

Postów: 62
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2007
Skąd: Kolbuszowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2013 14:26    #8
Transfery najprawdopodobniej także wpływają na reputację klubów, a co za tym idzie i ligi. Jeśli przeniosłeś do Polskiej Ligi jakichś graczy o reputacji kontynentalnej bądź globalnej to reputacja znacznie skoczyła i lepsi zawodnicy chcą u nas grać.
Nie wiem jak to jest rozpoczynać rozgrywkę od stycznia dla klubów europejskich ale widocznie wtedy gra sama symuluje pół sezonu, w tym również transfery. I idę o zakład, że jakbyś rozpoczął od nowa rozgrywkę na tych samych ustawieniach, to układ tabeli i transfery wyglądałyby inaczej.

 BiTTer Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2013 21:53    #9
Tak, reputacja. Ale właśnie dograłem ten sezon do końca. Udało mi się wygrać mistrzostwo Polski. Dostałem od skąpego zarządu Lecha prawie 14 mln ojro na transfery 150tys. na budżet płac.
A inne kluby polskie - patrząc na transfery też biedy nie klepią, bo masa piłkarzy ponadprzeciętnych do nich doszła. Niby się cieszyć, poziom wzrasta, kasa jest...ale coś jest nie tak :/

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.