Problem FM16 - Skauci nie dają żadnych raportów

 darek_dadun Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.03.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2015, 01:59    Pytanie
Pierwszy raz się spotkałem z takim problemem. W poprzednich FMach robiłem tak samo i wszystko grało. Śpieszę wyjaśnić o co chodzi w moim problemie.
W tej odsłonie FMa gram Barceloną, wymieniłem większość skautów i ściągnąłem nowych (ocena um i pot piłkarzy - min 18, zd do adaptacji jak i determinacja też w miarę wysoka, zazwyczaj ponad 10-13). Każdemu z nich przydzieliłem inny kraj/region (np. Niemcy, Włochy, wyspy brytyjskie, europa wsch, afryka płd), niektórzy szukają stricte młodych talentów (wiek 16-22, um 1*, pot 3*), niektórzy - napadziora (kryteria to tylko pozycja N i wiek od 17-29), a niektórzy bez żadnych dodatkowych kryteriów (zwyczajnie rzuceni na jakiś region i mają szukać - dla samego sprawdzenia czy problem nie leży w kryteriach wyszukiwania). Na początku ustawiałem wszystkim termin "do zakończenia" ale kończyli pracę po praktycznie tyg-2 tyg bez żadnego raportu. Później zmieniłem termin na "stale". Po ponad miesiącu nadal nie dostałem żadnego raportu. Jedynie info od głw skauta, że ten skaut jest tu i nikogo nie znalazł i poszukuje dalej, a tamten jest tam i również nikogo nie znalazł.
Nigdy się z czymś takim nie spotkałem w FMie (a gram od CM 03/04). Co roku, w każdej kolejnej odsłonie kładę nacisk na szukanie młodych, którzy będą w przyszłości wychowankami klubu, więc ten problem jest dosyć istotny u mnie.
Może ma to jakiś związek z zakazem transferowym nałożonym na Barcelonę ale mało logiczne byłoby to wtedy.
Z góry dzięki FManiacy za ewentualną pomoc

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2015 07:12    #1
jaki zakaz? jak ma być młody to nie 29 lat :P
jakie masz aktywne ligi w grze? może nie mają na jakie mecze jeździć? próbowałeś "ręcznie" scoutować?

 darek_dadun Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.03.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2015 12:37    #2
Grywalna - Hiszpańska, Podgląd - najwyższe ligi Niemiecka, Francuska, Angielska, Włoska i może jeszcze jakaś o której nie pamiętam plus dodatkowi piłkarze z Brazylii.
W subskrypcjach do tych lig pokazywały mi się kolejne kolejki, więc mecze jakieś były i to sporo.
Jak sam wyślę skauta aby sprawdził konkretnego zawodnika to jest w porządku - zdaje raport.
Barcelona ma zakaz transferowy - do 1.1.2016 nie może kupować zawodników. Ale to nie powinno mieć związku.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2015 13:01    #3
poczekaj na graczy FM grtających barcą ;)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2015 15:02    #4
Dziwisz się? Przecież masz tylko jedną aktywną ligę plus zawodników z Brazylii. Twoja baza jest za mała.

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 19.12.2015 o godz. 15:07

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 RaaveK Partyzant

Postów: 111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2015 15:28    #5
[quote="robal15"]Dziwisz się? Przecież masz tylko jedną aktywną ligę plus zawodników z Brazylii. Twoja baza jest za mała.[/quote]
Dokładnie, mając aktywną tylko Lige Hiszpańską to szanse na raporty masz tylko z tego kraju. Chociaz ze scoutami jest jednak coś nie tak, bo też miałem problemy, ale nieco inne.

 darek_dadun Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.03.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2015 15:35    #6
Zawsze tak grałem i nigdy nie miałem problemów. W FMie 15 grałem w polskiej lidze (grywalna) a sąsiednie ligi - słowacka, czeska, niemiecka były tylko na podglądzie, wtedy skauci przysyłali mi raporty z również z tych krajów.
Przecież nie jest tak, że grając np Man Utd i chcąc znaleźć jakichś dobrych juniorów z Japonii to trzeba mieć grywalną japońską ligę. Wysyłasz skauta do Japonii i on tam szuka i przysyła ci propozycje zawodników.
Nawet mogę wysłać jednego ze skautów na podbój Hiszpanii (czyli mojej grywalnej ligi) i założę się, że nic się nie zmieni.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.12.2015 o godz. 15:37

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2015 17:58    #7
Jak ma Ci kogoś znaleźć w Japonii, skoro tam nie mas zawodników? A newgenów jeszcze nie ma.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 darek_dadun Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.03.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.12.2015 00:48    #8
Nie powiesz mi, że mając tylko ligę hiszpańską (grywalną) i wysyłając skauta do Niemiec, żeby szukał napastnika (wiek 16-45 lat, cena - automatycznie, umiejętności obecne min 0,5*, umiejętności potencjalne min 0,5*) to nie znajdzie np Lewandowskiego czy Muellera? Sorry stary ale nie zgodzę się z tobą.
Sprawdź sobie u siebie - wyślij skauta do jakiejś ligi, której nie masz i ustaw mu minimalne kryteria poszukiwania. Sprawdź czy kogoś znajdzie.
W końcu na tym polega pogłębianie wiedzy skautów o Świecie, przecież przed wysłaniem skauta do Azji nie dodajesz tamtejszych lig.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.12.2015 01:44    #9
Sorry stary, ale jak komu mi nie musisz mówić jak gra działa. Nie każda liga jest sobie równa. Japonia to nie Niemcy.

A Ty dalej swoje... [facepalm]

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.12.2015 o godz. 01:45

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.