Powrót po latach- Pomocy

 josiu Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.10.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2016, 22:13    Pytanie
Wróciłem do Managera po latach. Choć przyznam, że najwięcej życia spędziłem przy CM00/01, więc po odpaleniu FM 17 poczułem się mega zagubiony. Mam wrażenie, że tego wszystkiego jest dużo. jest gdzieś jakiś poradnik dla początkujących? Np. jak prowadzić trening, czy zostawiać to asystentowi itp. W ogóle nie mam pojęcia jak w to grać hehe. Mam wrażenie, że kiedyś w dwie godziny rozegrałem kilka kolejek i kupiłem kilku zawodników. Dziś w dwie godziny grania minęło raptem 10 dni. Czy ktoś mam taki przeskok po kilku/kilkunastu latach?

 machlak Partyzant

Postów: 192
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2004
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2016 23:00    #1
[quote="josiu"]Wróciłem do Managera po latach. Choć przyznam, że najwięcej życia spędziłem przy CM00/01, więc po odpaleniu FM 17 poczułem się mega zagubiony. Mam wrażenie, że tego wszystkiego jest dużo. jest gdzieś jakiś poradnik dla początkujących? Np. jak prowadzić trening, czy zostawiać to asystentowi itp. W ogóle nie mam pojęcia jak w to grać hehe. Mam wrażenie, że kiedyś w dwie godziny rozegrałem kilka kolejek i kupiłem kilku zawodników. Dziś w dwie godziny grania minęło raptem 10 dni. Czy ktoś mam taki przeskok po kilku/kilkunastu latach?[/quote]
Ja nie grałem tak naprawdę od wersji FM 2008 a najwięcej czasu spędziłem przy starym CM 01/02 i CM 03/04 ;)
Więc także jak i ty uczę się tej gry na nowo cały czas i niestety jest to nauka bardzo ciężka ale nie załamuj się dasz radę bo ja wierzę że też w końcu dam i wyniki kiedyś przyjdą ;)

Pozdrawiam

Użytkownik uznał post za pomocny

 josiu Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.10.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
1
04.11.2016 23:21    #2
Może to efekt tego, że człowiek się postarzał, ale głównie chodzi mi o to, że w natłoku opcji gra nie przynosi tyle radości co stare,dobre CMy, gdy grając w nie człowiek zapominał, że w nocy powinno się spać :).

 machlak Partyzant

Postów: 192
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2004
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2016 06:36    #3
[quote="josiu"]Może to efekt tego, że człowiek się postarzał, ale głównie chodzi mi o to, że w natłoku opcji gra nie przynosi tyle radości co stare,dobre CMy, gdy grając w nie człowiek zapominał, że w nocy powinno się spać :).[/quote]
No dokładnie coś w tym jest kiedyś się grało dzień i noc nie było tyle opcji i wszystkiego a gra dawała mega fun ;) Ale nic trzeba się przestawić na nowe czasy i nowe FM i jakoś żyć ;)

 rapechuck Trybun Ludowy

Postów: 781
Grupa: Moderator
Dołączył: 06.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2016 10:26    #4
[quote="josiu"]Może to efekt tego, że człowiek się postarzał, ale głównie chodzi mi o to, że w natłoku opcji gra nie przynosi tyle radości co stare,dobre CMy, gdy grając w nie człowiek zapominał, że w nocy powinno się spać :).[/quote]

Dokładnie tak, jak piszesz. Młodsi wiekiem, jak i stażem, będą nasz sceptycyzm zrzucać na nasz wiek, żeśmy wapniaki (w moim przypadku dopiero od niedawna trzeci krzyżyk), ale Twoja diagnoza jest trafna.
Radość, tudzież wszelkie inne emocje z rozgrywania meczów i przeprowadzania transferów gubią się w natłoku - często i gęsto zupełnie niepotrzebnych - opcji. Nie daj się zwieść też "radom" młodszych, że dla takich jak my jest FM Classic (w tej edycji jest to FM Touch), bo to nie o to chodzi ;)

Niemniej jednak przypuszczam, że skoro jest to Twój pierwszy manager od czasów CM00/01 (serio?), to po przebrnięciu przez początkowy szum informacyjny i odfiltrowaniu badziewia (dużą część obowiązków można zrzucić na barki nie tylko asystenta, ale całego sztabu szkoleniowego) będziesz wiedział na czym się skupić, zarówno skupiając się na tym, co rzeczywiście ma wpływ na osiągane wyniki i równocześnie na tym, co daje radość z klikania.

Poradniki - owszem - są, ale do samego FM17 chyba jeszcze nie. Z drugiej strony spokojnie możesz wziąć poradniki do FM14 lub FM15 - tutaj praktycznie nie ma wielkich zmian. Nawet poradnik do FM13 powinien zadziałać :)
Za jakiś czas poszperam i podrzucę tutaj kilka linków.

Użytkownik uznał post za pomocny

 josiu Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.10.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2016 11:08    #5
[quote="rapechuck"][quote="josiu"]Może to efekt tego, że człowiek się postarzał, ale głównie chodzi mi o to, że w natłoku opcji gra nie przynosi tyle radości co stare,dobre CMy, gdy grając w nie człowiek zapominał, że w nocy powinno się spać :).[/quote]

Dokładnie tak, jak piszesz. Młodsi wiekiem, jak i stażem, będą nasz sceptycyzm zrzucać na nasz wiek, żeśmy wapniaki (w moim przypadku dopiero od niedawna trzeci krzyżyk), ale Twoja diagnoza jest trafna.
Radość, tudzież wszelkie inne emocje z rozgrywania meczów i przeprowadzania transferów gubią się w natłoku - często i gęsto zupełnie niepotrzebnych - opcji. Nie daj się zwieść też "radom" młodszych, że dla takich jak my jest FM Classic (w tej edycji jest to FM Touch), bo to nie o to chodzi ;)

Niemniej jednak przypuszczam, że skoro jest to Twój pierwszy manager od czasów CM00/01 (serio?), to po przebrnięciu przez początkowy szum informacyjny i odfiltrowaniu badziewia (dużą część obowiązków można zrzucić na barki nie tylko asystenta, ale całego sztabu szkoleniowego) będziesz wiedział na czym się skupić, zarówno skupiając się na tym, co rzeczywiście ma wpływ na osiągane wyniki i równocześnie na tym, co daje radość z klikania.

Poradniki - owszem - są, ale do samego FM17 chyba jeszcze nie. Z drugiej strony spokojnie możesz wziąć poradniki do FM14 lub FM15 - tutaj praktycznie nie ma wielkich zmian. Nawet poradnik do FM13 powinien zadziałać :)
Za jakiś czas poszperam i podrzucę tutaj kilka linków.[/quote]
Pomyliłem CMy..Grałem w CM01/02( nie 00/01) jeszcze w tym roku z uaktualnionymi składami, ale chciałem poczuć w końcu coś nowego. W FM 17 grałem na razie krótko ale jestem rozczarowany. To nie to samo ( w sensie radości z gry) Choć tak jak mówiłem muszę się w tym odnaleźć. Tłumaczę to tym, że wiadomo nic nie zastąpi 30 latkom wspomnień z młodości hehe.

 swansea Partyzant

Postów: 54
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.07.2009
Skąd: btm
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2016 11:42    #6
Można się odnaleźć, gra się przednio, zaczynałem od CM 01/02. Potem wszystkie FM, może dlatego , że nie odczulem takiego przeskoku. Wiek mam już dość poważny, przy was to ja wapno już.

 zachi Zgred Manifestant

Postów: 2902
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.12.2002
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2016 11:45    #7
Z Championship Managera 01/02 na Football Managera 2017? Srogi skok, Sire. Nic dziwnego, że może boleć. Po takim locie nawet Małysz w formie by nie ustał.
Jest tylko jeden Bug - to Football Manager.

 machlak Partyzant

Postów: 192
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2004
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2016 11:53    #8
A ja bym z checia zaczal grac w CM 01/02 z jakas grupka starszych graczy multiplayer ;)

 rapechuck Trybun Ludowy

Postów: 781
Grupa: Moderator
Dołączył: 06.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
1
06.11.2016 20:39    #9
Słowo się rzekło, rzucam linkiem do swego rodzaju poradnika. Blog kolegi Pucka o grze małymi klubami, ale są tam zawarte uniwersalne porady, które przydadzą się - było nie było - nowicjuszom w FM:
Link(KLIK!)

Jeśli będziesz potrzebował poradników do stworzenia taktyki (jak i również zmieniania jej w trakcie meczu - FM to już nie CM, gdzie na jednej taksie przejedziesz cały sezon ;) ), to również służę pomocą. Na razie nie udostępniam, bo rednacz krzyczy, że nie wolno (linki poza FM Rev :) ).

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution