Powrót do pomysłu ligi

 Raskolnikovv Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2010
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2012 15:35    #11
Więc, gdzie możnaby założyć tematy do dyskusji..? na ten czas...

 McMoney Młody aktywista

Postów: 801
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.07.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2012 18:04    #12
a co w przypadku, gdy oczywiście gramy bez użycia edytora, który jak pisałeś poprzez przesłanie sejwa da się sprawdzić czy ktoś w nim nie gmerał. Ale zakładam, że znajdzie się osobnik, któremu bardzo by zależało na byciu wysoko w przedstawionej przez Ciebie lidze. Ktoś jest na 4 miejscu mało znanym klubikiem, łapie się do Ligi Europy. Ostatnia kolejka. Mecz przegrywa, spada na piąte miejsce poza pucharami. Już będzie miał mniej punktów w lidze którą zaproponowałeś. I jeśli ktoś będzie sobie stawiał bycia wysoko, to przecież taki mecz wczyta raz, drugi, zajmie wkońcu 4 miejsce, podeśle skrina, sejwa, żadnych oszustw nie ma. I sprawiedliwie swojego osiągnięcia nie zdobył. I co wtedy? Oczywiście nic bo nie ma podstaw na to, że oszukiwał, będzie jedynie wyżej w takowej tabelce. Nie wiem zbytnio jaki ma sens tworzenie czegoś takiego...
Glory, Glory MAN UNITED !!

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2012 18:48    #13
Ale przecież od początku jest powiedziane, że to nie ma oceniać umiejętności gry tylko być czymś w rodzaju gabloty z trofeami automatycznie porównywanej z innymi graczami. Przynajmniej ja to tak rozumiem i dla mnie ma to sens.

Tabela z wynikami nie będzie obrazować najlepszego gracza, tylko liderem będzie ktoś kto ma najwięcej trofeów, a w jaki sposób je zdobył to jego sprawa. Przy takim założeniu można po prostu wprowadzić 3 stopnie punktów, tak jak są medale trzech kolorów; 3 pkt za złoto, 2 za srebro i 1 za brąz w dowolnych rozgrywkach. Co do używania edytora, to mam nadzieję że nie będzie problemu żeby zaliczać do takiej tabelki także dodawanych lig, no bo medal to medal, na ścianie wygląda dobrze niezależnie czy jest za ligę Andory czy Hiszpanii :) Bo jak dla mnie ta tabelka to właśnie taka półka z trofeami i nawet nie chodzi o rywalizację z innymi graczami, ale dla mnie będzie fajne jak, jeśli oczywiście wszystko pójdzie dobrze, za kilka lat wpadnę zerknąć na tabelką i sobie zobaczę co kiedyś wygrałem :D

Co do organizacji tego na forum, to trzeba pomyśleć, bo jednak nowy dział raczej nie przejdzie. Ja bym proponował może manifest z dokładnymi zasadami, a potem np. w komentarzach lub w osobnym temacie gracze zgłaszają swoje sukcesy, a Ty jako organizator co jakiś czas to podliczasz i wrzucasz manifest z aktualną tabelką itp.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 Raskolnikovv Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2010
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2012 19:20    #14
Dokładnie, tak jak pisze kleyo. Po 1 edytor będzie niedozwolony, i kiedy ktoś z administracjii przy sprawdzaniu savea dojdzie do tego, że prawdopodobnie było mataczenie i użycie edytora wtedy ban z ligi -więc nie warto ryzykować. A po 2 nawet wtedy będzie to takiego gracza kosztować dużo czasu i gry- więc tymbardziej nie warto. Bo nawet ułatwiając sobie sprawe np. przez wybore klubu, to dalej musimy poświecić dużo czasu itd. Ja gram w managera ponad 10 lat, przechodząc przez wszystkie CM, FMy i wiem co mówie, nawet z tekstami, że łatwiej gra sie dobrymi klubami nie zgodze sie... trzeba spełniać wymogi kibiców i zarządu które są dużo dużo wyższe, ze swojego doświadczenia wiem, że łatwiej objąć GKS z I ligi PL, kupie wtedy jednego zawodnika który ma kreatywność i podania na 15 reszte żenada na ofensywnego pomocnika, darmowego napastnika ktory ma przynajmniej 14 szybkosci przeyspieszenia i wykanczania i nagle po 2 głupich i darmowych transferach klub gra o niebo lepiej, a walka o najlepszych ludzi i zawodników z całej bazy danych w takiej drużynie ze szczytu jak Barcelona czy AS Roma, oraz rywalizacja z klubami najlepszymi w grze też nie jest taka prosta i fajna. Więc ja kompletnie nie widze problemu, a z niektorymi rzeczami wręcz sie nie zgodze. Temat do dyskusjii ale tak jak mówie- pierw musimy wywalczyć miejsce na forum by można było działać, a dużo tego miejsca nie trzeba- tak jak pisałem wczesniej

Jeśli nie forum- chociaż to by było lepsze to w formie manifestów lub bloga, ale to raczej gorsza forma od forum no ale poczekamy

// Edytowano 7 razy, ostatni raz 18.11.2012 o godz. 19:24

 Mefiu1902 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2012 19:29    #15
Jestem za stworzeniem ligi jest to bardzo dobry pomysł. Jeśli w czymś mogę pomóc to pisz ;)
Ja też miałem ligę i aktualnie próbuję zebrać ludzi do 13, ale jeśli ten pomysł wypali to piszę się na 300% ;)

 Raskolnikovv Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2010
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2012 19:44    #16
Swoją drogą na forum to najprostsza i najbardziej dostępna form, na serverze folder z 4 tematami NIC nie zajmuje, zrobienie tego także NIC nie kosztuje, to dosłownie 2 kliknięcia najprostsza rzecz, jak nie pyknie to znowu 2 kliknięcia i folderu nie ma - więc w czym problem ? ??

 Raskolnikovv Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2010
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.11.2012 08:51    #17
ok jak wolicie

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.