Potrzebna fachowa korekta taktyczna.

 slao90 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.08.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.08.2012, 00:02    #1
Witam,
na wstępie pragnę obwieścić, iż na forum jestem krótko lecz w świecie FM' - już dość dłuuugo,
początki mojej przygody sięgają rocznika 2006, więc z góry informuje że nie jestem
laikiem..

Potrzebuje, porady, kogoś kto faktycznie pokieruje mnie, w czym może tkwić mój problem..
Zazwyczaj sam bazowałem, na własnych taktykach, ustawieniach i poleceniach - lubiłem eksperymentować.
Za pierwowzór służyła mi moja ulubiona taktyka Jose Mourinho, szczególnie ta bazująca na obecnym składzie RM,
którą z upodobanie stworzyłem i dzielnie przez 20 lat prowadziłem Lech Poznań w FM 2010.

Obecnie grając w FM 2012, postanowiłem poprowadzić PSG ( bez bieżącego uaktualnienia transferów szejka ),
ustawienie swoje zmodyfikowałem, tylko dlatego aby pod stosować całość gry
na wspaniałego Argentyńskiego Kake' a mowa tu o Javier' Pastore, niestety "coś mi nie wyszło"
zacząłem przerabiać ponownie różne detale - modyfikacje, które totalnie już przysporzyły mnie o ból głowy, a efekt ten sam - niezbyt ciekawy..

Znana dla mnie wiadoma, że dużo zawodników w pierwszej 11 jest dość nowych i potrzeba im czasu na zgranie, które
najlepsze jest w 2 sezonie, ale w moich poprzednich FM na tactical Mou, j
uż na obecnym etapie sezonu, piłka wręcz kleiła się od nogi do nogi.
Przedstawiam poniżej tabele ligową ( wyjątkowo kompromitujące porażki z tzw. fusami ):


Uploaded with ImageShack.us

Teraz przedstawię głębie składu:


Uploaded with ImageShack.us


Polecenia dla drużyny:


Uploaded with ImageShack.us


Małe sprostowanie Hoarau, to wieżowiec odgrywający, niestety miernie mu to wychodzi - przedstawiam indywidualne instrukcje:


Uploaded with ImageShack.us

Z tego wszystkiego zastosowałem inny napad w następującej postaci:


Uploaded with ImageShack.us

K. Gameiro jako klasyczna 10
niestety, również bez powodzenia.

Teraz sytuacja z Menezem, który dołącza do spółki. Jego zamiennik Gio dos Santos również poniżej oczekiwań:


Uploaded with ImageShack.us

Pokrótce Bodmer:


Uploaded with ImageShack.us

Rygiel defensywy, nie zawodzi - Matuidi rozumie co do niego należy.

I cały mózg, czyli Pastore:


Uploaded with ImageShack.us


Reasumując
Gra, którą wspaniale miał pociągnąć Pastore nie emanuje siłą, napastnik to dyzio, skrzydłowi różnie, póki co Nene najlepszy w całej ofensywie i jego arcy ważny zmiennik Wilian, zaś BWO grają w kratkę.

Nastawienie zespołu na wyjazdach oscyluje wokół kontr, z częstym reagowaniem na ofensywę, wtedy gdy przeciwnik dostanie zadyszki.
Krycie 1na 1 przy zespołach grających skrzydłami wraz z kryciem indywidualnym, zaś przy grających środkiem strefowe wraz z indywidualnym ( w moim wypadku indywidualne obejmuje wszystkich piłkarzy ofensywnych drużyny przeciwnej ).
W trakcie meczu, polecania: węższa gra.

Jeśli ktokolwiek, dostrzeże coś co będzie mi pomocne, będę wdzięczny : )

//Edytowano 5 razy, ostatni raz 14.08.2012, 00:15

 varies Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.08.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.08.2012 00:23    #2
Mogę Ci jedynie zasugerować co ja zrobiłbym, gdybym grał 4-2-3-1 PSG.

Po pierwsze to nie mam jakoś przekonania do Hoarau. Gameiro ustawiłbym jako LPK, w poleceniach mentalność ofensywną i swobode taktyczną na nieograniczoną. Rajdy z piłką i ataki z głębi pola na często.
Co do skrzydłowych...Ciężko powiedzieć. Stosuje podobne ustawienie w Southampton i wszystko jest ok.
Jeżeli chodzi o Pastore to spróbuj z normalną mentalnościa, nieograniczaj i zaznacz aby szukał gry. Może lepsze będzie ustawienie jako K10 albo wysunięty rozgrywający.
Na twoim miejscu bardziej skupiłbym się nad obroną, ponieważ masz najwiecej straconych bramek w TOP6. Daj Tiene odpocząć bo mu morale spadły. Pozatym po iworyjczyku i Jallet'ie nie oczekiwałbym jakiś fajerwerków :p. Ponadto możesz pokombinować z bardziej wysuniętą obroną na leszczy typu Evian etc.
PS. Pokombinuj też z ustawieniem Bodmera. Przy POP gra on dosyć głęboko, Cofnięty Rozgrywający z funkcją obrony gra podobnie, ale trochę bardziej to przodu. Pozatym POP ze wsparciem to taki box-to-box i nie wiem czy Bodmer to najlepszy wybór
Moje rady pewnie trochę zrujnowały twoją idee, ale może coś z tego zadziała.

 Lypton Partyzant

Postów: 156
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.05.2007
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.08.2012 00:29    #3
Jak dla mnie to śmierdzi duża luką w środku pomocy, rygiel wiadomo, siedzi głęboko, a POP na wsparciu lubi nawet i w pole karne wbiec. Zmień POP na CR na wsparciu, albo ustaw mu ataki z głębi pola na rzadko. Nie wiem, czy K10 i Odgrywający to odpowiednia funkcja dla jedynego napastnika, jeśli grasz typowymi skrzydłowymi, a sam Gameiro na K10 to się ani trochę nie nadaje. Ja bym wypróbował zamienić skrzydłowych na SN, ale dać im strzały z dystansu na rzadko, a prostopadłe podania na często, na takim ustawieniu to nawet Obraniak u mnie wymiata. To tak na szybko.

Update: Granie stoperem bezpośrednio pod ryglem to trochę głupie zagranie. W teorii przynajmniej.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 14.08.2012 o godz. 00:33

 bartex55 Przodownik pracy

Postów: 1096
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.08.2012 00:45    #4
Lypton ma rację co do przyczyny problemu, ale nie co do jego rozwiązania. Musisz zmniejszyć ataki z głebi pola wszystkim 3 ofensywnym pomocnikom, bo to właśnie tam jest luka. Pomocnicy przy takich ustawieniach zamieniają się wręcz w napastników, nawet jeśli twoja akcja dopiero jest na wysokości twojej obrony. Nie przekonują mnie również klasyczni skrzydłowi w takiej formacji. Obstawiałbym raczej grę przez środek ze schodzącymi napastnikami. Nie pokazałeś instrukcji obrońców, więc zaznaczę że koniecznie trzeba ustawić im jak najkrótsze podania. To samo tyczy się bramkarza, który powinien zostawiać piłkę, któremuś z obrońców.

 slao90 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.08.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.08.2012 01:08    #5
[quote="varies"]Mogę Ci jedynie zasugerować co ja zrobiłbym, gdybym grał 4-2-3-1 PSG.

Po pierwsze to nie mam jakoś przekonania do Hoarau.[/quote]
Ja również, jednak to stare przyzwyczajenie do odgrywającego. Zaklepany mam już transfer Sanogo, także póki co wracam do Gameiro z wskazówką, którą mi zaproponowałeś.

[quote="varies"]Jeżeli chodzi o Pastore to spróbuj z normalną mentalnościa, nieograniczaj i zaznacz aby szukał gry. Może lepsze będzie ustawienie jako K10 albo wysunięty rozgrywający.[/quote]

Swobodę taktyczną dałem na tym poziomie, sugerując się wręcz maksymalną błyskotliwością.

[quote="varies"]Daj Tiene odpocząć bo mu morale spadły. Pozatym po iworyjczyku i Jallet'ie nie oczekiwałbym jakiś fajerwerków :p. [/quote]
hehe, miałem taki zamiar dostał naganę za czerwoną w ostatnim meczu ; )

Co do Bodmera, faktycznie przestawiłem go na cofniętego rozgrywającego z rolą wsparcia, z tym że nie wie czy nie wpłynie to w jakiś sposób na zakłócenie rozgrywania między nim a Pastore, któremu teraz powierzyłem rolę wysuniętego rozgrywającego...

 slao90 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.08.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.08.2012 01:32    #6
[quote="Lypton"] Zmień POP na CR na wsparciu, albo ustaw mu ataki z głębi pola na rzadko. [/quote]
notabene, na początku gry właśnie tak go przypisałem, potem już kombinowałem z tym odbierającym piłkę..
Oczywiście tego mi brakowało i cieszy mnie twoja sugestia - "ograniczenie ataków z głębi pola"

[quote="Lypton"]
Nie wiem, czy K10 i Odgrywający to odpowiednia funkcja dla jedynego napastnika, jeśli grasz typowymi skrzydłowymi, a sam Gameiro na K10 to się ani trochę nie nadaje. Ja bym wypróbował zamienić skrzydłowych na SN, ale dać im strzały z dystansu na rzadko, a prostopadłe podania na często, na takim ustawieniu to nawet Obraniak u mnie wymiata. To tak na szybko. [/quote]

Ustawiłem go na pozycji z Lisa z radą, variesa i połączę to z twoją wybuchową mieszanką, tyczącą się schodzących napastników, z tym że
zarówno Nene jak i Menez to wyjątkowo samolubni gracze, oboje mają niski współczynnik współpracy który wymagany jest u schodzącego...
Może to na lepsze, bo dryblingiem 'niszczą' co do podań, ustawić im max krótkie ?

I jak w twoim mniemaniu, postąpić z Pastore pozostawiłem go jako WR z dodatkową funkcją rozgrywający, chodź odgrywającego nie wskazuje żadnego. W głównej mierze zastanawiam się na poleceniami indywidualnymi dla niego - takimi, które ukarzą jego pełen talent, co byś w tym momencie za postulował ?

Jeszcze co mnie trapi to mianowicie, czy cofnięty rozgrywający - Bodmer i wysunięty rozgrywający Javier, nie będą sobie "wchodzić w paradę"

Update: Granie stoperem bezpośrednio pod ryglem to trochę głupie zagranie. W teorii przynajmniej.

Ależ błąd, i dobrze że mi o tym mówisz, przestawiłem go ( Lugano ) na ŚO z funkcją Obrony.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 14.08.2012 o godz. 01:34

 slao90 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.08.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.08.2012 01:51    #7
[quote="bartex55"]Musisz zmniejszyć ataki z głebi pola wszystkim 3 ofensywnym pomocnikom, bo to właśnie tam jest luka. Pomocnicy przy takich ustawieniach zamieniają się wręcz w napastników, nawet jeśli twoja akcja dopiero jest na wysokości twojej obrony. Nie przekonują mnie również klasyczni skrzydłowi w takiej formacji. Obstawiałbym raczej grę przez środek ze schodzącymi napastnikami. [/quote]

Dokładnie, Panowie to jest problem, który widziałem, ale nie byłem w stanie naprawić.
To tak jak z lekarzem, który widział chorobę ale nie był w stanie postawić diagnozy ; )

Powiedz tylko, czy najlepiej ograniczyć im ataki z głębi pola to rangi 'czasami' czy też 'rzadko' ?



[quote="bartex55"]Nie pokazałeś instrukcji obrońców, więc zaznaczę że koniecznie trzeba ustawić im jak najkrótsze podania. To samo tyczy się bramkarza, który powinien zostawiać piłkę, któremuś z obrońców.[/quote]

Oczywiście chodzi o ŚO ? - TAK PODANIA SĄ KRÓTKIE, BRAMKARZ ZAŚ WYPROWADZA DO NAJBLIŻSZEGO OBROŃCY.

Co do bocznych, zastanawiam się czy na obecnym etapie, wystarczy tylko rola wsparcia czy też jakieś szczególne instrukcje, jak np. podania krótkie na maxa.. Zauważ że Jallet jest bardziej wysunięty od Tiene. Chodź bez szczególnych indywidualnych instrukcji.

 bartex55 Przodownik pracy

Postów: 1096
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.08.2012 02:36    #8
Ustaw na "czasami" - będą podążać naturalnie za akcją.

Obawiam się, że jeśli nie ustawisz bocznym obrońcom krótkich piłek to będą chceili zagrywać bezpośrednio do wysuniętych skrzydłowych. A dystans pomiędzy nimi jest spory. Postawiłbym raczej na cierpliwe budowanie akcji w obronie i grę przez środek - po to masz 3 zawodników w środku pola.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.