Popierdo.... taktyka i silnik meczowy.

 fmaniac12412 Partyzant

Postów: 140
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.03.2013 00:20    #11
No mogę moją podesłać. Trochę chaotyczna ale jak burza Porto idzie. No i nie wiem jak z innymi zespołami bo stworzyłem ją w oparciu o FC Porto, a oni mają w pewnym sensie specyficzny i, co tu dużo gadać, całkiem niezły skład.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.03.2013 05:50    #12
[quote="kamilm"]Jak wszystkim tak zajebiście idzie to podeślijcie jakieś taktyki, chce to zobaczyć czy da radę w Ledds, Zagłębiu czy w machaczkale, u mnie zawsze kurwa pisze, że nie potrafimy utrzymywać się przy PIłkce!!! Jak wszyscy tacy zanawcy to podeślijcie taktykę cud gdzie się bramki zdobywa i utrzymuje długo przy piłce.

SZCZEGÓLNIE LICZE NA TAKTYKI belzebub666 i sxz69.[/quote]

Jest jeden problem, w każdym zespole masz innych pilkarzy z innymi predyspozycjami i nie każda "supertaktyka" pasuje do kazdego klubu. Poszło PW.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.03.2013 o godz. 05:51

 kamilm Partyzant

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.03.2013 12:31    #13
Jakie aspekty odpowiadają za posiadniae piłki powiedzcie mi co ustawić, żeby było dobre posiadanie piłki ?

 belzebub666 Partyzant

Postów: 294
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.03.2013 13:21    #14
Wydaje mi się że jest masz jakiś błąd w myśleniu jeżeli chodzi o taktykę, bo żadna taktyka nie zagwarantuje Ci 100% sukcesu. Chętnie bym Ci moją podesłał ale swojego laptopa zobaczę dopiero na święta. A sama taktyka to nie wszystko. Co do posiadania piłki... na pewno krótkie podania, wolne tempo, szerokie ustawienie piłkarzy, niezbyt duże odległości między formacjami. Nigdy nie starałem się, żeby mieć przesadnie duże posiadanie piłki, ale myślę, że sprawdziłoby się, gdyby najlepszy Twój rozgrywający operował bardziej z tyłu, coś jak Pirlo. Czyli cofnięty rozgrywający na pozycji defensywnego pomocnika, przed nim pomocnik odbierający piłkę obrona i może wysunięty rozgrywający obok. Wtedy rozgrywający ma dużo miejsca żeby posłać dobrą piłkę, i zawsze może podać do środkowych, bocznych obrońców, pomocnika odbierającego piłkę lub wysuniętego rozgrywającego. Bramkarzowi podania krótkie i wznowienia do obrońcy, nie zaszkodziłoby gdyby skrzydłowi potrafili się cofnąć po piłkę, a nie tylko czekać. No i na pewno płynna filozofia. Piszę czysto teoretycznie, bo nie mam dostępu do FM13 teraz i nie wiem czy by to zadziałało. No i podstawa- żeby to zadziałało tak jak sobie tego życzysz, to taktyka musi być dopracowana w najmniejszym szczególe, przez wiele godzin. A nie wydaje mi się żebyś tyle nad nimi siedział, skoro tak strasznie chcesz żeby Ci ktoś taktykę podesłał... No i jedno na koniec. Mówisz że radzisz sobie w najlepszych klubach, ale w średniakach i słabych jest gorzej. Potem piszesz że chcesz taktykę cud która pozwoli Ci na długie utrzymywanie się przy piłce i mnóstwo bramek. To ja mam pytanie: JAK?! Czy Osasuna narzuci swój styl gry Barcelonie? Czy jest w stanie narzucić swój styl gry każdemu zespołowi przez cały sezon? Czy jest w stanie długo utrzymywać się przy piłce? NIE. A wiesz dlaczego? Bo ma za słabych na to piłkarzy. Niby takie proste do zrozumienia, ale jednak nie dla wszystkich. To chyba jest normalne, że mając słabszy klub grasz z kontry, a mając lepszy atakujesz. Ja grając Spartą Rotterdam po pierwszych 3 meczach w 2 lidze miałem 1 punkt, bo moja taktyka była za ofensywna. Chciałem grać tak jak w FM12 i nic z tego nie wychodziło, bo traciłem bramki po kontratakach. Potem grałem już z kontry aż do sezonu zdaje się 2015/16, gdy miałem tak dobrych piłkarzy, że byłem w stanie zdominować w meczu takie zespoły jak Ajax czy Feyenoord. Ale nieraz gubiłem też punkty ze słabszymi klubami, które zamykały się w swoim polu karnym i strzelały mi bramkę po jakiejś kontrze lub stałym fragmencie. Jak chcesz słabszym klubem, dajmy na to Zagłębiem Lubin, mieć 60% posiadania piłki w meczu z Legią, to sorry, ale pograj sobie może w PES-a. Mierzmy siły nad zamiary, panowie...

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.03.2013 14:34    #15
kamilm

napisalem do Ciebie ale sie nie odezwales.

 kamilm Partyzant

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.03.2013 14:52    #16
Nie wiem jak dodać tego screena :D

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.03.2013 18:01    #17
Oczy
klikasz na klawie printscreen wchodzisz na imgur.com i klikasz CTRL+V

 Jack Bauer Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.03.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.06.2013 05:32    #18
Odgrzewokopuje. czas na moj lament :pijemy: nie rozumiem, jakim cudem moje gruntowne analizy, budowa zespolu i kreowanie wlasnej taktyki i to za kazdym razem w zupelnie inny, nieszablonowy sposob i od innej strony przez cale dni i noce moze byc wrecz karane ze strony fm-a. wszystkie moje starania moge wsadzic sobie glebkow w d&!$... do tego wiele taktyk ktore sciagam po prostu tez nie zdaja na dluzsza mete egzaminu i dopiero ta 20sta czy 50ta raczy laskawie zadzialac. rozmowy motywacyjne czy zebrania zespolu to tez jakas chora loteria, osobowosci rowniez, bo jak mozna nazwac czyms normalnym strzelanie focha za to, ze chwale dobra gre zawodnikow? inny przypadek. uzylem w obu karierach przy takim samym skladzie identycznej taktyki. efekt - za pierwszym razem srodek tabeli, gdzie dzielnie walczyli, m.in. remisowali z realem czy barca i to juz w pierwszej polowie sezonu, za drugim spadek do adelante. czysty przypadek? :kon: przeprowadzilem wlasne sledztwo i sprawdzalem oraz ludzilem sie, ze moze to jednak jakims cudem tylko tryb klasyczny jest niedopracowany. z tego co widze wina taktyki i moje sleczenie godzinami nad ustawieniem i rotacja skladu nie ma prawa byc wina. zaluje tylko, ze stracilem czas na czytanie wszelakiej masci dlugich poradnikow i ogladania filmow na yt. liniowosc rozmow z zawodnikiem jest rowniez taka sama. pewien grajek prezentowal wysoka forme i kilkukrotnie czlonek zarzadu przypominal mi o pochwaleniu go w celu podniesienia morale. za kazdym razem reakcja to istna obraza majestatu, czy to jest jakis cholerny auto-masochizm grupowy? moze oni po prostu "lubia to". innym razem zrobilem sobie klub typu sugar daddy i nakupowalem gwiazd lub bardzo zdolnych zawodnikow a la Jovetic. wszyscy wykazywali zero formy. I zauwazylem kolejna rzecz, ze w zasadzie wzrost morale przy rozmowach i zebraniach ma sie totalnie nijak do jednorazowego skromnego zwyciestwa po I polowie i po meczu. nagle z "emo mode" wszyscy blyskawicznie zacieraja zle wspomnienia polowy sezonu czy chocby miesiac bombowym nastrojem, jakby wszyscy zamowili tone koki i wciagneli wszystko naraz. drastyczne skoki formy to norma, niezaleznie od fabrycznego morale czy profesjonalizmu z bazy danych. niektorzy twierdza, ze skonwertowana taktyka czasami moze uratowac od kompletnej kleski. przekonwertowalem, zobaczylem i zbladlem. w moim wypadku wcale to nic nie pomaga. w poprzednich oslonach marudzilem wiecznie, ze nie moge wygrac pucharow europejskich czy dojsc do finalu po 10 sezonach. teraz to chcialbym chociaz bez obaw pewnie prowadzic wiekszosc zespolow jak dawniej i to tak, by nie zostac zwolnionym w kilka miesiecy. ostatnio ratuje sie jakims waskim samograjem i narazie jakos przezylem sezon brazylijska pogonia. ale dzieki temu fm skutecznie mnie zniechecil do wczuwania sie i angazowania w zespol jako tradycyjny trener. podsumowujac, myslalem, ze tryb klasyczny bedzie czyms latwiejszym, dla kogos, kto nie jest geniuszem taktycznym albo chce po prostu grac szybciej sezony. stwierdzam, ze jest zupelnie odwrotnie, szczegolnie, gdy nie mozna wgrac modyfikacji typu brak pozwolenia na prace, obywatelstwo w UE na calym globie czy dobrac odpowiednia dla siebie i klubu (szczegolnie slabego i zadluzonego czy w ogole biednego) baze danych. :common:

jeszcze dodam, ze wynajdywalem cudownych (na papierze) kreatorow gry i podrecznikowych rozgrywajacych, pamietalem o wlaczaniu opcji gry na rozgrywajacego i odgrywajacego. bylo tragicznie. kombinacje ze stalymi fragmentami gry jeszcze bardziej kopala moj managerski grob i zaufanie prezesa. gdy jednak wspominajac owego "samograja" zapuscilem pierwszy raz kompletnie nieograna taktyke, ktora powinna byc teoretycznie przygotowana w preseason to nagle klub wykaraskal sie z pozycji przedspadkowej do wyzszej polowy tabeli. wniosek: po co w ogole ogrywac przemyslana wlasna taktyke, ktora nic nie daje? pamietanie o przygotowaniach przedmeczowych to tez niezla epopeja i strata czasu. czesto przygotowujac sie nawet 2 miesiace do drugiej polowy i pierwszego noworocznego rywala i tak przegrywam mecz, czy to nakaze mourinhowski samolot albo perfekcyjne doszlifowanie ataku z ogorkami czy spadkowiczami. w zespole mam skrzydlowych i stosowalem taktyke oparta na skrzydlach. przegrywam. wczytuje taktyke bez skrzydel i pilkarze grajacy na nienominalnych pozycjach ni z gruszki ni z pietruszki wymiataja. to jakas hipokryzja ze strony panow z SI i ich "wSZpanialego" silnika. jakikolwiek by nie byl zas asystent to zawsze bedzie dobijal swoja chora histeria w sprawie nieprzygotowanych 2 pozostalych taktyk. czyli dla takiego madrali lepiej grac 3 niedopracowanymi taktykami niz stworzyc najpierw jedna solidna i stopniowo opanowac ja do perfekcji i ostatecznie zajac sie cala reszta (o ile kazdemu ta reszta jest niezbedna).

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 07.06.2013 o godz. 05:46

 Jack Bauer Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.03.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.06.2013 06:17    #19
sorry za posta pod postem, ale skoro tu jest limit edytowania no to juz nic na to nie poradze, sila wyzsza. pisze to dlatego, bo potem zapewne wyleci mi to z glowy. raz chyba zrobilem maly sprawdzian, czy ta pseudo killer taktyka, ktora jako jedyna ratuje mi dupe dziala dobroczynnie, jezeli choc w minimalnym stopniu samemu zmienie jej ustalone role na wlasne najbardziej optymalne dla moich zawodnikow. albo to w ogole nie dziala i gra juz tylko czynnik CA jak w skonwertowanej taktyce albo jest jeszcze tragiczniej, a niemozliwe, zebym 10 razy z rzedu dawal zawodnikom zle role, bez znaczenia, czy opieram sie na raporcie asystenta czy na wlasnej intuicji wzrokowo-myslowej, bo patrzylem sumiennie na dominujace atrybuty. tu jednak tez moglbym sie zalozyc sam ze soba o wirtualne piwo, ze pewnie jak z przygoda z Depor, w kolejnej karierze ta taktyka nie obfitowalaby w sukcesy, ale znow w spadek. marne pocieszenie to to, ze uswiadomilem sobie, ze bylem bledzie, jakobym byl nieudolnym managerem i nie mial serca do pilki. fm2013 to niegotowy wciaz produkt w fazie alpha. zaluje, ze nie ma opcji, by skrzyzowac aktualne sklady z ladnym silnikiem 3d z poprzednimi bardziej dopracowanymi wersjami fm. Si rowniez oszczedziloby sobie trudu, ale lepiej nabic sobie kiese dodatkowymi platnymi achievementami, ktore chyba tylko jako jedyny moga ulatwic gre w stylu "wszyscy zainteresowani zawodnicy" zamiast uczciwej rozgrywki.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.06.2013 04:52    #20
hehe, lubie czytac takie zale nt. gry na cmrev. Od razu się humor poprawia :P
Jestem ciekaw jak bardzo analizujesz grę i po co skoro to gra :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.