Polecenia dla zawodników

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2014, 21:17    #1
W FM 14 mamy do czynienia z nowym wyglądem taktycznym. Nie ma już suwaków a są polecenia.
Wybierając pozycje dla danego zawodnika niektóre polecenia są blokowane. Jak sprawdzić jakie są blokowane? Czy te których wybrać już nie możemy czy jak?
Powiedzmy taki skrzydłowy - po wciśnięciu jego ustawień indywidualnych nie mogę ustawić większego pressingu a tylko go zmniejszyć. Czy to znaczy że gra on na większym? Albo środkowy obrońca nie mogę dać mniejszego pressingu a tylko większy. Czy to dlatego że ma z marszu już automatycznie zaznaczony mniejszy?
I czy to samo się dzieje z innymi?

 kdetys Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2009
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.02.2014 09:21    #2
Dokładnie tak jak napisałeś. Jeżeli najedziesz w ekranie wyboru poleceń na któreś z poleceń którego nie możesz wybrać, pokaże Ci się opis, coś w stylu, wybrane dla danej pozycji. Ale jako menadżer masz możliwość zmiany tego atrybutu na inny niż ten standardowy dla danej pozycji.

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.02.2014 09:33    #3

To własnie o to chodź że nie da się ich zmienić. I stąd powstało pytanie. Czy te które są zablokowane oznaczają że dany zawodnik bedzie tak grać czy nie? Bo jak byly suwaki to każdemu można było wybrać ustawienia a tu niektóre są blokowane jak choćby większy pressing dla skrzydłowego czy mniejszy dla środkowego obrońcy. Inną kwestią jest to blokowanie w stosunku do poleceń drużynowych. Dając zespołowo większy pressing nie wiem czy skrzydłowy bedzie go stosował skoro w indywidualnych jest zablokowany.

// Edytowano 5 razy, ostatni raz 27.02.2014 o godz. 09:37

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.02.2014 09:53    #4
Na suwakach również nie mogłeś dać mniejszej wartości niż zero, i większej niż 20 =) To chyba o to chodzi, i tak jest stosowane w nowej odsłonie. Żeby się przekonać, spróbuj może na przykład dać drużynie większy pressing, i sprawdź jak obrońcy środkowi na to zareagują. A najlepiej - jak cały zespół reaguje, stoperzy mogą ruszyć się do przodu dopiero po kilku poleceniach łącznie, np. pressing plus wysunięta linia obrony, ofensywne nastawienie całego zespołu, i takie tam. (Tak gdybam)

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 27.02.2014 o godz. 09:58

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.02.2014 11:03    #5
Owszem z suwakami tak było ale tam miałeś własnie do wyboru u wszystkich zawodników przykładowo pressing i mogłeś go kształtować od 0 do 20 bądź dac tak lub nie. A tutaj w przypadku środkowego obrońcy gra blokuje mi wybór. W przypadku środkowego obrońcy mogę tylko zwiększyć pressing a w przypadku skrzydłowego zmniejszyć. Pytanie czy to oznacza że oni mają z automatu ten mniejszy bądź większy pressing czy jak? I tu chodzi w niemal każda pozycję. Np. Wysunięty rozgrywający ma tylko do wyboru częściej strzelaj a ma zablokowane polecenie mniej strzelaj. Czy to znaczy że jak nic nie zaznacze to gracz będzin mniej strzelał? Ogólnie chodzi o to czy te polecenia które są blokowane one są zablokowane bo gra przypisała je z automatu do pozycji czy jak to wygląda? Dlaczego niektóre są blokowane?

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 27.02.2014 o godz. 11:09

 Fabek9 Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.08.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.02.2014 21:08    #6
Mam pytanie odnośnie poleceń. Gram taktyką na utrzymanie piłki + krótkie podania. Jak mam zagrać w deszczu? Co będzie jak nie zaznaczę krótkich podań?
I jak zmieni się rozgrywanie piłki jak wybiorę bezpośrednie podania?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.