Podania

 duceqq Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2011
Skąd: Częstochowa/Londyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2011, 13:57    Pytanie
Jakie typy podan sa wedlug was najlepsze ? Krotkie, mieszane a moze bezposrednie. Prosze o rade w tej kwestii, gram Nancy i cos czuje ze zly dobor podan jest moim najwiekszym problemem. PS. Gram w FM 2010

 zollw Partyzant

Postów: 228
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2011
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2011 14:08    #1
Zależy od stylu jaki preferuje Twój zespół ;>
Ofensywne czy defensywne ustawienie ?
Szybsza czy wolniejsza gra piłką? ;>
to wszystko wpływa na styl podań jaki powinien preferować Twój zespół ;)

 duceqq Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2011
Skąd: Częstochowa/Londyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2011 14:13    #2
A wiec tak. Gram 1-4-1-2-1-2 Tempo jest srednie. Nastawienie to od 10 przy OS do 16 przy N czyli raczej nie ma huraganowych atakow :D. Podania mialem wczesniej u Broniacych ( 2x OS, OP i OL + DPS ) na mega krotkie a reszta miala bezposrednie tez na maxa . Przewidywania sa ze zajme 16 msc a po polmetku jestem 13... ale padaka generalnie nie ma szału. Chcialbym zeby ktos mi wytknal troche bykow bo ja widze ze nawet ogladajac cale mecze nie jestem w stanie korygowac moich zlych posuniec . Z góry dziekuje i jest btw. ile trwa zgranie zespolu ? Bo moze za wczesnie czekam na jakies spektakuylarne wyniki

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2011 14:14    #3
Jeśli grasz szeroko to wiadomo, że krótkie raczej odpadają.
Jeśli grasz 4-2-3-1 albo 4-3-3, to jak najbardziej możesz grać krótkimi.
Jak grasz z kontry to bezpośrednie.

Z własnych doświadczeń wiem , że w Anglii krótkimi raczej nie pograsz.

Z tego co napisałeś to wnioskuję że to obrona powinna mieć bezpośrednie, od razu do napastników, natomiast w pomocy masz pełno graczy więc oni mogą grać krótkimi.
Ja jak zgrywam nowy zespół to staram się 4-5 sparingów zagrać, praktycznie w podstawowym składzie( jeśli mam pełno nowych graczy)

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 02.12.2011 o godz. 14:16

"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 duceqq Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2011
Skąd: Częstochowa/Londyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2011 14:19    #4
Gram raczej normalna szerokoscia. Powiem jeszcze ze wiekszosc moich zawodnikow atakujacych ma ustawione podania protopadle . Ps jeden ma 'szukaj gry' a drugi wyjscia na wolne pole (Ch... wi czy to dobrze dawalem na intuicje :D) i tak z wlasnych dowsiadczen widze ze duza padaka jest w 1 sezonie potem leci z gorki, wiec moze to wina braku zgrania. A co do tych paskow podan to dawac radykalnie czy raczej po srodku (przyklad: dawac besporednie na full czy srednio bezposrednie) !?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.12.2011 o godz. 14:21

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2011 00:52    #5
Czytałem świetny temat na forum SI gdzie fajnie to było wytłumaczone. Chodziło m.in o to, że wartość na suwaku zawiera w sobie informacje o typie i kierunku podania. Np. ustawienie na krótkie oznacza, że piłkarz przy wyborze bardziej skupia się na rodzaju podania niż jego kierunku. Z kolei dla podań bezpośrednich ważniejszy jest kierunek. Nie chodzi stricte o to czy podania będą na 4m czy na 20m. Oczywiście wpływ na to ma jeszcze mentalność, swoboda taktyczna, częstotliwość prób podań prostopadłych itp
Jak wyłapie jakiś fajny moment w meczu to może wrzucę schemacik jeśli ktoś zechce ;)
meglio fascista che frocio

 techniczny Młody aktywista

Postów: 331
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2011 08:14    #6
o co chodzi z tymi podaniami prostopadłymi i ich częstotliwością? gdzie tam jest taka opcja? wiem, że mozna nakazać trenowanie podań w uliczkę, ale gdzie to jest w poleceniach taktycznych?

 duceqq Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2011
Skąd: Częstochowa/Londyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2011 08:56    #7
No to wracajac do tematu jakie sa najlepsze konfiguracje podan rozpatrujac to formacjami w polaczeniu w dajmy na to wolnym tempem i nomrlana szerokoscia ;))?

 techniczny Młody aktywista

Postów: 331
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2011 10:48    #8
mi się wydaje, że jeśli wolne tempo i szerokość normalna to nic innego jak podania krótkie. bocznym obrońcom często daję długie, bo zauważyłem, że dosyć efektowne są prostopadłe zagrania bocznych obrońców do napastnika, z pominięciem linii pomocy.

 duceqq Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2011
Skąd: Częstochowa/Londyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.12.2011 11:02    #9
No ja teraz na takie zmienilem... najgorsze jest to czekanie az 'załapia' taktyke... padaka

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.