Piłkarz Sezonu

 Credt Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.12.2008
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.05.2012, 12:55    Pytanie
Witam.
Czas się trochę wyżalić. Gram w FM 2012.
Od czego zależy fakt, czy zawodnik zostanie nominowany do nagrody Piłkarz Sezonu (Polskiej Ekstraklasy w moim przypadku)? Zawsze myślałem, że od średniej oceny (ewentualnie strzelonych bramek, zaliczonych asyst czy nagród MVP, ale to się wiąże również z oceną).
A tu taki zonk: gram szósty sezon (2016/17) Lechią Gdańsk i nieważne, jak dobre wyniki osiągam (w tym sezonie obronione mistrzostwo, zdobyte na sześć kolejek przed końcem, 20 punktów przewagi nad drugim Lechem) i jak dobrze grają moi zawodnicy (Paweł Czoska ze śr. oc. 7,74, zaliczył 11 asyst, 4 razy MVP; Hector Palavecino ze śr. oc. 7,74, strzelił 14 goli, 4 razy MVP; Michael Gardawski ze śr. oc. 7,53, zaliczył 9 asyst), na koniec zawsze nominowany (jako główny faworyt) jest Aleksandar Tonev z Lecha. Co sezon. W tym ma ocenę 7,44 i nie ma go ani w czołowej siódemce strzelców, ani asystentów, zdobył jedynie 6 razy MVP (choć i tak nie jest pierwszy w tej klasyfikacji). W zeszłym sezonie zdobył tę nagrodę ze śr. oc. 7,26, chociaż kilku zawodników miało dużo wyższe noty. Czy gość ma jakiś abonament na bycie Piłkarzem Sezonu...? Co jeszcze prócz oceny ma wpływ na taki wybór? Renoma klubu? Moja Lechia jest uznawana za drugi najsilniejszy po Lechu klub w kraju. Nieważne, jak świetni są moi gracze, i tak nagrodę zgarnia Tonev albo ktoś z Lecha (Krivets na ten przykład)... Trochę to frustrujące. :/

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.05.2012 17:06    #1
Pewnie wpływ ma i reputacja. Dlatego też choćby Złotą Piłkę prawie zawsze ma Messi.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.05.2012 18:22    #2
Podobnie się rzecz ma z trenerem roku. Co z tego że jakąś dziurę doprowadzimy na podium, jak i tak zawsze( przynajmniej u mnie w karierze) trenerem roku zostaje trener mistrza kraju. Przykład? Proszę bardzo. Gram w lidze portugalskiej Belenenses. Prognoza mediów 10 miejsce, zajmuje 4 miejsce, dorzucam do tego puchar kraju i co ? Jajco. Trenerem roku trener mistrza, Sportingu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.05.2012 o godz. 18:30

"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 baross Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.05.2012 21:02    #3
Ja nie mam podobnych problemów. Ostatnio trenerem roku został trener Swansey City, a nie osiągnęli zbyt wiele (no znaczy jak dla nich to wysoko byli) - on zdobył Trenera Roku mimo tego, że nie miał sukcesów a ja zdobyłem LM, Ligę Angielską, Puchar Angli, Puchar Ligi Angielskiej i Tarcze Wspólnoty - czyli wszystko co możliwe, grając Manchesterem City. Podobnie z zawodnikami jest, Tevez został jednym z najlepszych piłkarzy na świecie mimo tego, że przez pół sezonu był kontuzjowany. Może masz jakieś łatki i dlatego?

 Ardiano21 Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.05.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.05.2012 22:52    #4
W tym sezonie w Anglii trenerem roku został Alan Pardew a nic szczególnego nie osiągnął poza 5mjescem jak widać w prawdziwej piłce też nie trzeba zdobywać trofeów żeby zostać nagrodzonym wystarczy ciężka praca tak jak to miało miejsce w Newcastle.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.05.2012 o godz. 22:53

 giallorosso Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2011
Skąd: Kraina Absurdu
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.05.2012 23:37    #5
Osobiście gram Romą siódmy sezon. Mam na koncie 5 Mistrzostw Włoch, 3 Puchary Włoch, 2 Razy LM, raz LE, Superpuchar Europy i dwukrotnie Klubowe Mistrzostwa Świata.
Menedżerem Roku zostałem przez te sześć sezonów tylko raz.
Nie wspominając o moich zawodnikach którzy jakiekolwiek nagrody zdobywają tylko w Serie A.

Dziękuję.

 Credt Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.12.2008
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2012 17:27    #6
To widzę nie jestem osamotniony...
Sezon dograłem do końca i powiększyłem przewagę nad drugim Lechem do 30 punktów (83 pkt, 27 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka). Piłkarzem Sezonu został oczywiście Tonev, a Menedżerem Sezonu... Nawałka z Polonii Warszawa. O_o
Prawda również ze Złotą Piłką - od początku gry zdobywa ją tylko Messi i okazjonalnie CR7.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution