Pech czy zamierzone działanie twórców FM ?

 farr Partyzant

Postów: 112
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2008
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2011, 09:59    Pytanie
Grając kolejny sezon swoim Chelmsford (2023/2024) w Premier League miałem w terminarzu istną siekę. Praktycznie kolejno trafiłem Chelsea, Arsenal, Blackburn (u mnie są w absolutnej czołówce po tylu sezonach gry), Manchester United i Manchester City. Przejdźmy jednak do sedna sprawy. Ustawiłem taktykę najlepiej jak umiałem i ku mojemu zaskoczeniu wirtuozi z tych klubów byli praktycznie niewidoczni, ale co z tego ?... Jak zwykle w tego typu meczach nawet jak moi grają dobrze, to rywalom wyjdzie dośrodkowanio-strzało-podanie albo w "bilardzie" w polu karnym piłka w cudowny sposób znajdzie drogę do siatki mojej drużyny. Jest to irytujące, bo swoim Chelmsford przez zwykłego pecha tracę praktycznie non-stop punkty w meczach z potentatami. O ile w pierwszych dwóch sezonach jako całkowity beniaminek dostawałem ostre cięgi, nie mogłem mieć do nikogo zastrzeżeń. Teraz jednak mnie to irytuje, bo dość mam już czytania napisów w czasie meczu "taki i taki zdobył kompletnie przypadkowego gola". Żeby nie było w bramce mam jednego z najlepiej zapowiadających się młodych bramkarzy w grze i wiele razy już mi ratował skórę. Też macie często pecha do spotkań z mocnymi rywalami ? Mam wrażenie że ta gra jest tak specjalnie zrobiona i wielcy oprócz klasowych zawodników mają jeszcze farta... Przez to ciągle tkwię w środku tabeli, bo taki Nick Beresford z Blackburn w każdym meczu z moim klubem zdobędzie gola, które zwykłem brzydko nazywać "z dupy" bo piłka odbija się w polu karnym i w cudowny sposób niczym przyciągnięta czarodziejską różdżką spada pod nogi tego Beresforda i strzela mi typowego szczura... Można się naprawdę wkurzyć.

@Edycja: Do tego moi gracze nie strzelają praktycznie wcale przypadkowych goli, a rywalom zdarza się to naprawdę często. Ostatnio np. w meczu z Newcastle gość chciał dośrodkować a piłka w cudowny sposób znalazła drogę do siatki po odbiciu się od słupka....

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.11.2011, 10:03

 Tobi18 Młody aktywista

Postów: 635
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2009
Skąd: Sopot
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2011 10:03    #1
Cały FM, nic nie poradzisz :]
http://tobi18.cmrev.com/blog.html - zapraszam do śledzenia mojej kariery Interem Mediolan w FM16.

 kuper Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.02.2010
Skąd: Bytów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2011 15:50    #2
Z tym fartem to sie calkowicie zgadzam ale nie tylko z czolowymi druzynami grajac.

 pezot97 Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2011
Skąd: Opoczno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2011 15:55    #3
Czasami się takie mecze zdarzaja. Czasami za często. Dzisiaj grałem Widzewem z Juventusem i wynik 3-3 z tego ze ja mialem tylko trzy szanse, a oni walili w poprzeczke slupki, nie mogli trafic do pustej bramki. Gdyby wykorzystali swoje akcje to byłoby 8-3.
Denn du bisst, was du isst. R+

 samir92 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 769
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2011 18:41    #4
Ja czasem mam wrażenie, że gra jest wyreżyserowana. Po prostu czasem wiem, że coś się stanie- np. potrafię poznać, że zawodnik w danym meczu wyleci z boiska albo, że zaraz wpakują mi bramkę. Jak napisał scenarzysta "genialnego" filmu "Oszukać przeznaczenie": Uważajcie na znaki!;p
Darkness... for me is where I shine

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2011 19:06    #5
Reputacja... kiedyś, FM 08 bodaj, był test. Liverpool grał samymi Polakami: Rasiak, Brożek, itd. i co dziwne: 3. miejsce w Premiership i półfinał LM.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 konrwaw Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 816
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.01.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2011 19:29    #6
Tak jak mówi Jacko liczy się też reputacja,ja też robiłem test i man utd grając przeciętnymi zawodnikami - ustawiałem urlop na rok i 1 miejsce w lidze zajęli oraz finał ligi mistrzów.No ale co by było jakby reputacji nie było?Wiadome słabe drużyny by zajmowały 1 miejsca,a dobre by spadały (było by to losowe)gdyby tylko komputer sam grał wiec to tez by była lipa....niestety to tylko gra i jak na mój gust dosyć realna,a nie wszystko można urealnić niestety...

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 10.11.2011 o godz. 19:33

 Sidorf Partyzant

Postów: 204
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2009
Skąd: Tuszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2011 21:36    #7
konrwaw:
Dlaczego losowe? To na podstawie umiejętności piłkarzy meczu zasymulować się nie da? ;]

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.