Panowanie w środku pola

 durrr1b Partyzant

Postów: 45
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2012
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.11.2012, 16:46    #1
Siemka. Gram Realem Madryt, w lidze idę łeb w łeb z Barceloną. Gram ustawieniem 4231. Ogólnie dostrzegłem u siebie jeden dość poważny problem mianowicie panowanie w środku pola i dyktowanie swojego stylu gry. W takich meczach jak z Barceloną po prostu nie daje rady (próbowałem różnych sposobów i ciągle oni dominują i narzucają mi swój styl.), w CdR dostałem od nich 2x 2:1 gdzie ani przez moment nie prowadziłem gry.

W środku pola gram X Alonso jako cofnięty rozgrywający w parze z Sandro lub Martinezem/Khedirą jako rygiel obrony. skrzydła Ronaldo i Di Maria z poleceniem atak schodzący napastnicy, i Ozil jako ofensywny pomocnik atak.

Jak ustawie Defensywnych 2 pomocników zaraz nad obrońcami to trochę hamuję zapędy Barcelony ale i tak nie wiele. Natomiast kiedy dam chodź jednego w środku pola (Alonso) to w tedy już całkowicie sypie sie gra.
Próbowałem też ustawienia z 2N i też nic.

Jeśli ktoś już rozpracował taktykę na lige hiszpańską mógł by pomóc.

ps. nawet totalni średniacy czy słabeusze z Hiszpanii często grają tak jak Barcelona ze mną gdzie Real kilku krotnie mocniejszy kadrowo gra jak słaby beniaminek.

O grze obronnej nie będe sie nawet wypowiadał bo to jest dramat w Fm13. Krew mnie zalewa jak byle jaki patałach wjeżdża w obrone jak w masło.

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2012 12:31    #2
W tym tygodniu wyjdzie patch ze sporą ilością fixów i tweaków, poczekaj do tego czasu bo póki co moim zdaniem najlepszy sposób to gra z kontry i ataki skrzydłami (po awansie do Ligue 1, moje Monaco zamiast walczyć o środek tabeli tłucze się z PSG i OM o na pierwszych trzech miejscach).

 Chris_Berk Partyzant

Postów: 119
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2012
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2012 12:45    #3
[quote="kajn"]W tym tygodniu wyjdzie patch ze sporą ilością fixów i tweaków, poczekaj do tego czasu bo póki co moim zdaniem najlepszy sposób to gra z kontry i ataki skrzydłami (po awansie do Ligue 1, moje Monaco zamiast walczyć o środek tabeli tłucze się z PSG i OM o na pierwszych trzech miejscach).[/quote]

Skąd masz taką informację? I czy jest ona potwierdzona? Bo już byli prorocy wieszczący,że łatka zostanie dodana w zeszłym tygodniu i jak widać, ich słowa nie znalazły potwierdzenia.

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2012 12:59    #4
Na taką kolej rzeczy może składać się wiele czynników, nie tylko taktyka i ustawienie drużyny, które IMO jest dobre. Dużo zależy od instrukcji dotyczących piłkarzy rywala, trening przedmeczowy, konfernecje prasowe itp. Jest wiele niuansów, które decydują o naszym sukcesie. Nawet w realnym świecie trudno zdominować Barcelone i narzucić jej swój styl gry, bo ich taktyka opiera się na wymianie podań, utrzymywaniu się przy piłce, przez co oni dyktują gre. Musiałbyś zagrać podobną taktyką co Barca. Przypominając sobie FM12, to dominacja Barcelony na swoim boisku jest zrozumiała, tam im nie narzucisz swojego stylu. Aczkolwiek, grając u siebie powinienes to zrobić, tzn piłkarze powinni. Jeśli chcesz wyrównać szanse w środku pola musisz zagrać zrobić lustrzane odbicie środka pola Barcelony, czyli zagrać 3 piłkarzami w środku, wtedy szanse się wyrównają. Musisz obserować mecz, taktyke rywala. Jeśli widzisz że Barca gra wąsko bo zazwyczaj gra, zacieśniaj, zagęszczaj środek pola, skracaj pole gry, bocznym obrońcom ustaw krycie 1vs1, reszcie strefowe. Kluczowym zawodnikom Barcelony, czyli Messiemu przypisz dodatkowego zawodnika, aby ciągle go nękał i krył. Ustaw OPŚ aby wracał się do obrony. W takich meczach detale decydują o zwyciestwie lub remisie. Skup się nad rzutami rożnymi, gdyż bramka ze stałego fragmentu może być bezcenna. I co najważniejsze, nie nastawiaj zespołu bardzo defensywnie, bo tym bardziej przy obecnym silniku meczowym to nie jest sposób i prędzej czy poźniej taka barca wpakuje Ci kilka bramek. Kluczem są defensywni pomocnicy ale mam nadzieje, że ich gra zostanie poprawiona po łatce. A tak poza tematem. Jak wygląda Barcelona w przeciągu sezonu w lidze? Wygrywa wszystko jak leci, czy zdażają się jej wpadki? Bo jeśli wygrywa praktycznie wszystko, tak jak to miało miejsce wiele razy w FM12, to ciężko będzie zdobyć majstra w La Liga i to nawet Realem:)

 kriko Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2007
Skąd: Tarnobrzeg
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2012 13:12    #5
Na Barce zawsze mialem metode jak grałem Juventusem w LM .... dostali ode mnie raz 5-0 drugi raz 3-1 ..... Taktykę jaką zastosowałem to .... Miałem 4-2-3-1 .... Ale Realem to bym zaproponował tak samo 4-3-3- jak oni grają ewentualnie 4-2-3-1 i na środku pomocy Alonso i Essien na prawym atakujacym Ronaldo a na lewym Di Marię a w środku Kakę a nie Ozila na szpicy to juz obojetne zależy który w lepszej formie czy BEnzema czy Higuain ;) .... i ustawił w opcjach taktyki intensywniejszy pressing oraz agrysywne odbiory piłki ....

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2012 13:41    #6
[quote]Skąd masz taką informację? I czy jest ona potwierdzona? Bo już byli prorocy wieszczący,że łatka zostanie dodana w zeszłym tygodniu i jak widać, ich słowa nie znalazły potwierdzenia.[/quote]
Z forum SI od ludzi zajmujących się silnikiem meczowym. To nie są pewne informację, ale ostatnio pojawia się więcej konkretów więc pozostaję optymistą.

 durrr1b Partyzant

Postów: 45
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2012
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2012 22:35    #7
Właśnie skończyłem sezon i tak wyglądała tabela bez żadnych kombinacji z sevami.
http://image(...)gay.png/

2 część sezonu grałem z nastawieniem kontry i płynne przejście, gra u mnie wyglądała chyba lepiej jak w 1 części sezonu.

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2012 22:43    #8
Czyli Barcelona spokojnie do ruszenia nawet przez dobrze prowadzone Atletico lub Valencie:) Coś mi się wydaje że tam Tito se nie dawał rady, bo z takimi przekoksowanymi piłkarzami powinien mieć lekko. Tobie widze sporo wpadek się zdażyło, stąd to minimalne zwycięstwo w La Lidze :) Ale obecny silnik meczowy nie jest miarodajny, więc sądze że po łatce będzie Ci się lepiej grało.

 durrr1b Partyzant

Postów: 45
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2012
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2012 23:10    #9
W ostatniej kolejce do przerwy jeszcze Barcelona była na 1 miejscu :) Zobaczymy jak będzie po łatce, mam tylko nadzieje że w 1 kolejności naprawią gre obrony bo na chwile obecną ta formacja kompletnie nie istnieje.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.