O co w tym wszywstkim chodzi FM2013.

 PawelJAAS Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.08.2013
Skąd: Inowrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013, 12:56    #1
Siema jestem nowy i zarejestriwalem się bo nie czaje fm 2013. W serie managera gram od 2005 roku i zawsze udawao mi sie rozgryźc fm tak ze zadowolony bylem z rozgrywki. statnio grajac w fm 2012 potrafiem 6 7 sezonow z rzedu wygrywac Lechem istrzostwo tym superpuchar i puchar Polski w jednym sezonie i dojsc do cwiercfinalu polfinau LM itp. Schody zaczely sie gdy zainstalowalem fm2013... gram Lechem w pierwszym sezonie awans do grup LE. I odpadniecie z 4 msc. Ale w dobrym stylu. 2 msc w idze 2 pkt do Zaglebia. 2 sezon to juz porazka w Pucharach. odpadniecie w Eliminacjach i 2msc w lidze za Zaglebiem :P. 3 sezon t juz blamanz w eliminacjac. Odpadniecie w 3 rundzie z Litexem i dno grne w lidze. Zawodnikow jak na Polską ige mam takich ze powinni w cuglach wygrywac. A przegrywam obecnie wiekszosc spotkan. Probowalem juz wszystkiego chyba wiec teraz zeby latwiej byo mi dojsc o co chodzi w ty wszystkim cchcialbym odpowiedzi na te pytania. :) Oczekuje profesjonalnych odpowiedzi.

1. Taktyki. Ustawiac 2 3 taktyki. Np: ofensywną, neutralną i defensywną. i dobierac je do kazdego rodzaju przeciwnika. Np na wyjezdzie z ciezkim rywalem ustawic defensywną z kontrami? U siebie z slabiakami ofensywną itd. Czy zrobic jedna taktyke i grac tylko nia? tak robilem w poprzenich wersjach i sie prawdzalo. Ale w fm 2013 szysto jest inaczej... Wiec pytam

2. W taktyce ustawiac wszystko? tzn ustawiac jaki podania gdzie itd. Czy zostawiac domyslnie

3. Zawodnicy i ich instrukcje. Ustawiac wszystkie opcje dla zawodnika jednego czy tylko niektore? A moze zostawic instrukcje da zawonikow w spokoju i w ogoe tego nie ruszac?

5. Co z rozmowami przed meczem. Jaką opcje bym nie ustawil to prakycznie cała drużyna. NIC SZCZEGÓLNEGO

6. O co chodzzi w tym ze na poprzednim zapisie juz w pierwszym sezonie doszedlem do cwierfinalu LE. eiminujac po drodze Bordeaux czy Leverkusen. A w lidze kilka dni pozniej gram z Piastem i dostaje baty 2;0?? :(


Proszę o jakies rady co mogę poprawić jak c robić. Bo na prawde sie meczylem juz jeden zapis Lechem skonczyem :P Bo sie wku...em i usunalem i od nowa. Gra ma sprawiac przyjemosc. A becnie przyprawia mi tylko nerwow... Zasypiajac po wieczornej grze tylk jestem zdenerwowany zamiast podekscytowany i nie mogacy sie doczekac jutrzejszego dnia na dalszą rozgrywke...

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 15:05    #2
Taktyki koniecznie co najmniej dwie, wszyscy grający polską ligę (czego gratuluje, mnie szlag trafia :D ) mają taktyki na ligę - czyli rura do przodu i ciśniemy i na Europę - czyli defensywa i gra z kontry.
W taktyce pod żadnym pozorem nic domyślnie, bo to zło :O Ile możesz i ile czujesz, że trzeba zmienić, to zmień.
W sprawie instrukcji to rozwiń temat - jeśli Ci chodzi o indywidualne na mecz, to napastnicy, ofensywni pomocnicy i skrzydłowi są u mnie ZAWSZE kryci i pod pressingiem. Całej drużynie rywala daje agresywny odbiór piłki i wymuszam grę słabszą nogą - będziesz potrzebował dzięki temu szerszej kadry, ale zmniejszysz szanse rywali na dobre akcje (no i na gole).
Rozmowy przed meczem - asertywnie/agresywnie mówisz, że ŻADASZ zwycięstw. I już. A jak gwiazdory nie reagują to zamienić na nowych, ambitnych, pracowitych i zdeterminowanych.
W sprawie wyników - brak motywacji, nie przeskoczysz tego. Dołóż do tego zmęczenie i drugi(a nierzadko i dalszy) skład i klops gotowy.

 PawelJAAS Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.08.2013
Skąd: Inowrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.08.2013 00:53    #3
Wlasnie mnie wywalili z Lecha. Przed sezonem siedzialem 3 godziny nad ustawianiem trzech taktyk. I rezultaty widac. O te instrukcje. To chodzilo mi o instrukcje dla woich zawodnikow w taktyce. tak jak daje zadania moim zadownikom. Np czy ma robic dosrodkowania z Pola czy z ii koncowej. o te ustawienia mi chodzi. Czy dla danego zawodnika ustawiac wszystko. czy tyko co niektore cz w ogoe mu nie ustawiac tych opcji? Co jeszcze radzicie zeby robil zeby ulepszyc swoja gre. No tak mnie juz wpienia a gra ze masakra a jednak dalej chce w nia grac. Wiec prosze o odpowiedzi i porady... fm 2012 umialem rok po roku wygrywac wszystko a tu jesstem jak w lesie po ciemku. nie moge znalezc recepty na to wszystko. Nastepna sprawa. Moj asystent. W czasie meczu podpowiada mi zacheci do gry bezposrednimi podaniami. ustawiam bezposrednie. To On zacheca mnie do grania krotkimi... O co chodzi...?

 undertheskin Partyzant

Postów: 170
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.09.2012
Skąd: Legnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.08.2013 01:08    #4
Asystenta nie słuchaj, a najlepiej wyłącz jego porady w trakcie meczu, bo to nie asystent tylko zwykły bug (jeden z kilku) gry FM13. Może warto byłoby, żebyś podał skład swojego Lecha.

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.08.2013 08:38    #5
5.Co do Piasta, to możliwe, że gra on ultradefensywnie, a ty odwrotnie i nadziałeś się na kontry. W takim przypadku należy nieco cofnąć zespół (neutralna strategia). Wy będziecie mniej narażeni na kontry, a autobus chcąc, nie chcąc wyjedzie z szesnastki.

4.Rozmowy motywacyjne. Ja im mówię zagrajta na luzie i mi się połowa cieszy.

3.Ustawiaj wszystko, ale rób to w sparingach, kiedyś próbowałem stworzyć rozbudowaną taktykę w trakcie sezonu i zakończyło się Strefą grozy przez jeden błąd: Zbyt ofensywne nastawienie defensywnego pomocnika.

2.To samo. Wszystko po sparingach ma być dopięte na ostatni guzik

1.Zdecydowanie tak

 PawelJAAS Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.08.2013
Skąd: Inowrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.08.2013 12:32    #6
A macie jakies poradniki dotyczace fm 2013? tak co robic itd od samego poczatku. Moj poczatek wyglada tak.

1. Wybieram ekipe
2. Przeglad skladu wyrzucenie slabiakow/ przesuniecie zbednych do rezerw/ Przedluzenie kontraktów z najwazniejszymi zawodnikami na ktorych zmaierzam opierac sklad na najblizsze sezony i ktorzy byliby lakomym kąskiem dla innych w razie wolnego transferu.
3. Patrze na sztab szkoleniowy i zatrudniam brakujacych. Oraz mozliwie jak najwiecej scoutow
4. Dbam zeby place byly mniejsze niz budzet na nie
5. Dobieram taktyke najodpowiedzniejszą dla skladu jaki posiadam i ustawiam taktyke>
6. Ustawiam trening miedzy sparingami przed sezonem na obciazenie wysokie lub barzi wysokie. A zadania to glownie zgranie taktyka i kondycja
7 rozgrywam sparingi ktore wygrywam niekiedy po 6;0 7;0
8. zaczyna sie liga i sie wszystko sypie :(

I wlasnie tu sie zaczynaja problemy. Moze cos ze jeszcze robie? Moj plan po koleij wydaje mi sie ok. Ae jak zaczynam grac zaczynaja sie porazki itp nipowodzenia... :(

jeszcze takie pytania.
Jak graja grajki dobrze przez 10 kolejek np 8 zwyciestw 2 remisy. I nagle zaczyna sie psuc. Zaczynaja przep;atac zwyciestwa z porazkami potem juz porazaka za porazka... to co robic? Zmieniac w polowie sezonu taktyke? Czy trzymac nadal tą? Bo tak jest czesto...

Pogoda a gra> Jak ma sie pogoda do gry?

i jeszcze raz. macie jakies poradniki? Lub moze ktos chce podzielic sie wiedzą i sam takowy skrotowy napisac co nalezy robic.

P.S
Z Lecha mnie wyrzucili :( zaczynam bardziej ambitną druzyną Napoli Calcio ktory ma jak dla mnie mega sklad z m.in. Martens/Callejon/Higuain/Albiol/Gargano/Cannaaro/Jose Reina/ Goran Pandev... itd. :)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2013 00:37    #7
przy deszczu nie graj kontr a taktykę zmieniaj co jakiś czas. Nie da się łatwo utrafić killer taktyki, trzeba bardziej kombinować niż w poprzednich wersjach.

Początki mam podobne ;)

 PawelJAAS Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.08.2013
Skąd: Inowrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2013 12:39    #8
Własnie o to mi chodzi. Ze jade 10 15 kolejek i jest super. I nagle crach. I zaczyznam popadac w przecietność. Czasem zmienie ustawienie i jest nadal dobrze czasem co innego i jest ok. A czasem zmienie cos zwyklego i pada cala tatyka wszsko. I jak w Lechu mnie wyrzucili. Bardzo mi zalezy jeszcze na tych zadaniach zawodnikow.

Obroncom srodkowym daje
-rzmaj sie pozcji
-sztywnie
-krotkie podania
bocznym:
-podania bezposrednie
-dosrodkowania z gebi pola
- dosrodkowania czesto
-nastawienie automatyczne
-rajdy z pilka czesto
skrzdlowi
to samo co boczni tylko dosrodkowania z lini koncowej
-trzmaj sie linii bocznej
Def pomocnik to rygioel defensywy.
podania krotkie nastawienie defensywne itp
Srodkowy pomonik lub ofensywny (rozgrywjacy)
to taki wolny elektron ma wolna reke.

Napastnik to wiadomo Nastawienie ofensywne, wyjscie na wolne pole itd.

Wiec co robie nie tak?


Ogolnie to podziwiam ludzi ktorzy umieją zajsc Lechem czy legia do Finalu LM. Nawet takim west hamem czy kim... BO ja nie potrafie nawet w fm 2013 City wygrywac :((( A np w fm 11 fm12 . To Takim Lechem 6 razy mistrzostwo z rzedu to nie bylo problemu. Az chcialo sie grac. Jak co okno sciagalem zawonikow typu Odemingwe, Guiza, Wendel, Ledesma itp. Co roku gra w LM zastrzyk pieniedzy itd... A teraz :( Czulem ze roziwjam klub i buduje cos. A w fm 2013 nic nie idzie..

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.08.2013 o godz. 12:41

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.