O co chodzi?

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2018, 11:21    Pytanie
Mam taki problem..Zazwyczaj mam dobry początek gry wygrywam zajmuje pierwsze miejsce,a potem przychodzi jakiś nagły spadek formy czy coś w tym stylu i zaczynam przegrywać mecze nawet z ostatnią drużyną w tabeli..Moim zdaniem nie jest to kwestia taktyki ani treningu przedsezonowego bo potrafią się spiąć i wygrać z bardzo dobrym rywalem..Czy to jest błąd gry czy coś innego?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2018 12:03    #1
Ja bym powiedział, że jest to kwestia odpowiedniej motywacji, spadku formy lub po prostu zbyt małej rotacji i przemęczenia.

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2018 12:15    #2
Nie to nie jest kwestia rotacji w zespole..Oczywiście gram w LE,ale tam wystawiam inną "11", a na ligę inną..To nie jest kwestia motywacji tak jak mówiłem potrafię wygrać z bardzo dobrymi zespołem by potem przegrać z ostatnią drużyną na własnym stadionie,ale to nie jest tak,że mam tak w tej jedynej drużynie wcześniejszą karierę,którą prowadziłem też miałem takie problemy...Wygrywałem po 3,4 do zera,a potem właśnie miałem te problemy,których nie wiem jak rozwiązać.Co ciekawe występuje to zawsze w środku sezonu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.04.2018 o godz. 12:16

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2018 13:56    #3
No i właśnie o tym mówię, jak widzisz spadek formy któregoś zawodnika to go zastąp innym na następne mecze a nie miej sztywnych "11" na ligę i LE. I kwestia motywacji też według mnie odgrywa tu rolę bo... skoro wygrywasz z kimś dobrym to "oczywiście" musisz też wygrać z kimś słabym a te słabiaki też tak jak w realnym życiu bardziej zepną się na lepszego rywala i nie dadzą tak łatwo wygrać. Zresztą nie da się uniknąć spadków formy w trakcie sezonu i nie jest to na pewno bląd gry. Także moje rady są takie:

1. Stosuj rotację gdy dostrzegasz spadek formy któregoś z zawodników.
2. Miej conajmniej 2 taktyki dla zespołu bo komputer też się uczy twojej taktyki i wie jak ją zneutralizować.
3. Reaguj na wydarzenia boiskowe.
4. Słabszy rywal zawsze bardziej zmotywuje się na mecze z Tobą (bo grasz lepszym zespołem) tak jak ty motywujesz się bardziej na lepszych od siebie.

Jeśli chodzi o realną piłkę to spójrz chociażby na wyniki w naszej lidze (Legii, Lecha czy Jagiellonii) lub mecze Realu Madryt czy AS Romy w Lidze Mistrzów i porównaj je z meczami ligowymi tych zespołów.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 26.04.2018 o godz. 14:03

 matias82 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2018 15:49    #4
Nie gram żelazną "11" robię zmiany gdy ktoś nie jest w formie..Próbowałem też zmotywować ich zbierając piłkarzy w grupie i wygrałem tylko jeden mecz na 5 z czego jeden mecz z silnym zespołem,a 4 przegrane z przeciętniakami czy też słabymi i też stosowałem zmianę taktyki i zauważyłem,że nic się nie zmienia..Nie wiem nie mam już pojęcia co mam robić. A może wszystko to rzucić i wyjechać w Bieszczady xD.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 26.04.2018 o godz. 15:50

 Tysqie24 Partyzant

Postów: 360
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.04.2018 07:14    #5
Jeżeli masz długą przerwe zimową stosuj w tym okresie po urlopowym dosyć ostry , wymagający trening ( zwieksz obciazenia ) przed liga wróć do optymalnego ustawienia . Rowniez miałem problemy w rundzie rewanzowej w Fm 15 czy FM 16 , ze potrafilem roztrwonic kilkunastą przewage punktowa. Trzeba szukac i kombinowac , rotowac składem , stopniowa wprowadzac nowych grajkow do zespolu az zalapia taktyke w jakiej gramy i aby sie zgrali z reszta druzyny. Przy sporej ilosci transferow w zimowym okienku , w sparingach skupiam sie na zgraniu zespolu ( tzw. trening przedmeczowy). Jest duzo aspektow dlaczego druzyna gra ponizej oczekiwac ale wyjazd trenera do Bieszczad chyba nic nie da xD

 Spike1922 Partyzant

Postów: 69
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2017
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.04.2018 00:20    #6
W ostatnim sezonie grając Lechem miałem po jesieni 10 punktów przewagi. W rundzie wiosennej przed podziałem na grupy zaliczyłem "świetną" serię 6 porażek i 1 remis. Skończyło się wicemistrzostwem chociaż spokojnie mogłem zapewnić sobie mistrzostwo już na początku kwietnia gdyż rywale tracili punkty jak leci...

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.