O co chodzi?

 Inko90 Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2014 23:22    #11
Też mam podobny problem. Pierwszy sezon w Lechii kapitalny. Zająłem 5 miejsce w tabeli i awansowałem do finału PP, gdzie niestety poległem. Drugi sezon jeszcze lepszy. 2 miejsce w tabeli (1 pkt za Lechem) i wygrany PP. Po sezonie praktycznie nikogo nie kupiłem, ani nie sprzedałem. Trzeci sezon zacząłem od zdobycia 14 pkt w 6 meczach. Od tego momentu zacząłem przegrywać i czasem remisować mecze. Drużyna, która przez długi okres czasu grała świetnie nagle stała się chłopcem do bicia. 13 następnych ligowych meczów bez wygranej ( 9 porażek, 4 remisy) i zarząd się mnie pozbył... Kadrę miałem dosyć szeroką. Rzadko kiedy grałem jednym składem dwa mecze z rzędu. Trening w okresie przygotowawczym miałem intensywny, ale podczas sezonu redukowałem go do średniego. Zatem w grę nie powinno wchodzić przetrenowanie. Morale w drużynie oczywiście były znakomite. Nagle przychodzi jedna głupia porażka i wszystko sypie się jak domek z kart.

Powyższy przypadek nie jest odosobniony, bowiem wcześniej w podobnych sytuacjach wywalali mnie z RB Leipzig, Sheffield United i GKS-u Bełchatów.

 cubsonart Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2011
Skąd: Bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.04.2014 22:37    #12
Używaj 3 taktyk i na każdy mecz stosuj inną z nich. Dopasowaną do przeciwnika, do tego czy jesteś faworytem, nie faworytem, pogody, sędziego, itp. Wszystko ma znaczenie. Jak grasz ze średniakami lub słabszymi zespołami to wypowiedz się w mediach o 1-2 zawodników że np. obrońca X i Y są najsłabszymi ogniwami... Jest wiele sposobów.

 Mifune85 Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.03.2014
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 02:38    #13
Dałem ostatni raz szansę tej grze i po zwolnieniu po 6 porażakach z rzedu w tym z ostatnią drużyną w tabeli 1:8 w końcu wykasowałem tą grę jak już dawno powinienem zrobić

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 10:20    #14
Mam to samo. Sampdorią w grudniu byłem na 1 miejscu, klepałem wszystkich środkiem, a po przepracowaniu przerwy zimowej i wzmocnieniu kadry zacząłem dostawac oklep od każdego, 0-4 u siebie z Atalantą, 0-3 z Hellas, miałem 5 porażek z rzędu z ekipami, które regularnie biłem na początku, sezon zakończyłem na 6 miejscu ...., teraz gram Hertą Berlin, ustawiłem nowatorską taktyke, szok niedowierzanie, 2 miejsce w grudniu z przewagą 10 pk nad 4 drużyną, zima przepracowana, wzmocnione boki obrony, niestety gówno to daje, jedno zwycięstwo w 8 meczach w rundzie rewanżowej i walcze na noże o LM, nie chodzi o to że narzekam na porażki, ok Hertą mam prawo dostawac i 5 razy pod rząd ale jeśli w pierwszej rundzie klepie Stuttart 6-1 na wyjeździe, jeśli bije po 4-0 Hanovery, Werdery i Freiburgi i mam w w środku sezonu najwięcej goli w lidze to chyba mam prawo wymagac jakiejś systematyczności, nie ?

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 10:25    #15
W prawdziwym świecie też są takie przypadki, wystarczy zobaczyc jak w swoich ligach wystartowały Natnes, Southampton czy Villareal ale gra mi po prostu robi na początku smaka aby potem psuc całą zabawe, zresztą,w "realu" nie ma tak, że w zime jesteś drugi a potem spadasz na 10 miejsce a niestety w FMie zdarza się to często ;/

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 10:29    #16
A ja tragicznie zaczynam, a świetnie kończę :)
W dodatku moja drużyna zdobywa tyle samo bramek co traci!
.

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 10:30    #17
Co to znaczy,że gram jednym składem ? Jak Werner ma w 19 meczach 11 goli i 9 asyst i mu nie wyjdzie mecz to mam go na ławe rzucac ? W prawdziwym świecie tak nie ma, rozumiem dac szanse komuś, kto wchodzi na ostatni kwadrans i strzela gole, to ok, dam mu w nagrode mecz od pierwszej minuty, ale zapychac skład szrotami na zasadzie " wy już się nagraliście, teraz niech pokopią inni" jest absurdalny, o przemęczeniu składu nie ma mowy ,bo zawsze monitoruje ich kondycje i zdejmuje gdy widze zmęczenie

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 10:32    #18
To to fakt, linia obrony to parodia, to jest bez znaczenia, wysoko,głęboko,spalone, krótko czy na dystans, ciągle trace gole, nie po stałych fragmentach ale z gry, są dwa warianty : albo pomocnik zagrywa lage za moją linie obrony, bo stoper się nie potrafi ustawic, albo dwóch szrotmenów rozklepuje moich 4 obrońców dwoma klepkami wychodząc sam na sam ;/

 arvanis Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 11:01    #19
Nie wygląda mi to na żaden bug. Może zajeżdżacie drużynę małą rotacją, długim okresem przygotowawczym i kosmiczną liczbą sparingów w przerwach między rundami? Rozegrałem multum sezonów w FM 2014 i mój sezon wygląda mniej więcej tak:

1. Krótki okres przygotowawczy - 3 może 4 sparingi w rozsądnych odstępach czasowych. Drużyna ćwiczy taktykę/zgranie jeśli wprowadziłem nową taksę albo sprowadziłem wielu graczy, albo od razu atak/defensywę (w zależności od tego, co mi szwankowało w poprzednim sezonie; z tym, że jeśli trening ogólny to atak, trening meczowy ma być defensywą - i vice versa). Nie kombinuję z jakimś mega intensywnym treningiem, wszystko na średnim. Bez szaleństw.

2. Pierwsze mecze sezonu to ciąg dalszy ogrywania zawodników. Dobrze jest, jeśli sezon zaczynam meczem o pietruszkę w stylu "superpucharu" albo meczami pucharowymi (np. eliminacje do LM) z jakimiś warzywami. Z lepszymi przeciwnikami stawiam na powolne rozgrywanie piłki, krótkie podani, długie utrzymywanie się przy piłce i grę z kontry. Pierwsze kolejki to wyniki skromne w styl 1:0, 1:1, 0:0, 0:1. Czasem zdarzy się wyższy wynik, ale to raczej wyjątek.

3. Gdy zaczyna się liga mistrzów w fazie grupowej, zespół łapie formę. Grając polskim zespołem jestem w stanie pourywać punkty silnym przeciwnikom. W listopadzie najczęściej forma osiąga swoje apogeum, zespół jest na fali i 2-3 mecze w Lidze Mistrzów rozgrywa jak Manchester United za czasów SAF-a, Barca z Ronaldinho albo pierwsza Chelsea Mourinho (np. 3:2 u siebie z PSG, 2:1 z Ajaxem, sensacyjne 5:0 z Milanem), co najczęściej skutkuje wskoczeniem na miejsca premiowane awansem do 1/8. W międzyczasie w rodzimej lidze przeciwnicy są rozjeżdżani - dobrze jest trochę porotować składem, dać szanę zmiennikom i utalentowanej młodzieży. Najlepiej, jeśli trafia się też w tym momencie na głównych rywali w walce o tytuł, bo można nazbierać punktów.

4. Potem forma powoli zaczyna się obniżać (znowu wymęczone zwycięstwa, czasem remisy) i w chwili, gdy zaczynamy przeczuwać dramat, runda jesienna się kończy. Warto w ostatnich meczach obserwować, czy jakaś pozycja w naszym zespole nie straciła formy szybciej, niż reszta. Jeśli uda nam się wzmocnić skład kimś przebojowym, mamy łatwiejszy start w rundę wiosenną.

5. Rundę wiosenną zaczynamy podobnie do jesiennej - tylko kilka sparingów i rozgrzewamy się w pierwszych meczach rundy. Jeśli gramy w polskiej lidze, możemy sobie pozwolić na luksus tracenia punktów - i tak cała zabawa zaczyna się po podziale na grupę mistrzowską i grupę spadkową. Do tego momentu rozgrywamy coś na wzór "sparingów o punkty".

6. W pierwszych meczach LM musimy niestety grać antyfutbol (coś jak Barca w ostatnich sezonach albo Bayern Guardioli), czyli znowu: kontra, krótkie podania, powolne tempo, utrzymanie przy piłce. Może to oznaczać szybkie pożegnanie z LM, jeśli trafiliśmy na dobry zespół, ale jeśli uda nam się ten okres przetrzymać, w kwietniu/maju znów wznosimy się na wyżyny i tym razem nie schodzimy z nich do końca grupy mistrzowskiej.


Dodatkowo:
- Często daję kluczowym zawodnikom wolne (czasem 1 dzień, czasem tydzień) - najczęściej jeśli mecze rozgrywane są co 2-3 dni albo akurat gram z jakimiś cieniasami.
- W pucharach krajowych nie gram podstawowym składem - wystawiam zmienników i młodzież. Ewentualne braki łatam podstawowymi graczami, a na ławce zawsze trzymam najlepsze ofensywne trio, żeby w razie wiszącej w powietrzu porażki wpuścić ich na ostatnie 30 minut.
- Nie stosuję miesięcznych urlopów polecanych przy "przemęczeniu".
- W sparingach międzynarodowych zastrzegam zawsze 45 minut.
- W przerwach słabszych spotkań zawsze agresywnie krzyczę na zespół.
- Rozmowy przedmeczowe prowadzi asystent.
- Z reguły nie daję instrukcji dot. przeciwników, ale raz na jakiś czas każę piłkarzom agresywnie obijać główny motor napędowy przeciwnika i zmuszać go do gry słabszą nogą. Nie kryję indywidualnie, nie pressuję.
- Obserwuję, co się dzieje na boisku i zmieniam polecenia meczowe (najczęściej chodzi o trzymanie się pozycji albo szukanie gry, tempo, wysokość defensywy).

Nie możecie oczekiwać, że zespół będzie grał na wysokich obrotach we wszystkich 50 (czy iluś tam) meczach sezonu. Patrzcie na Arsenal w tym sezonie: zaczął świetnie ligę, a teraz powoli pikuje w dół tabeli. To normalne, że:
1. Piłkarze się męczą,
2. Przeciwnik Was obserwuje, wyciąga wnioski, rozgryza, wzmacnia się w zimie.

Nikt, poza smrodami grającymi tiki-takę, nie zawojował świata ciągle grając to samo - musi być pewien element zaskoczenia.

 Mifune85 Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.03.2014
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.05.2014 01:56    #20
Spróbowałem już wszystkiego. Grałem słabymi i mocnymi drużynami. Próbowałem różnych taktyk, rotowałem składem ale na około 15 prowadzonych przeze mnie drużyn, z żadną nie dokończyłem sezonu będąc zwalnianym. W FM 2014 niestety w moim przypadku nie da się grać. Nie wiem jak to możliwe, że tylko mi sie to przytrafia ale pewnie prowadząc Barcelonę spadłbym z ligi...ehhh

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.