Nowe FM Revolution - uwagi i błędy

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
21.03.2015 09:49    #1261
Trochę smutno, że odeszliśmy od "rewolucyjnej" tradycji i symboliki; nie mam już "towarzyszy" tylko prozaicznych "znajomych", nie ma już "manifestów" tylko najzwyklejsze "blogi", itd. Trudno, trzeba się z tym pogodzić...

Niemniej nowy pasek, Ceyvol, fantastyczny! Wygląda świetnie, działa poprawnie i komfortowo - czego więc ej chcieć. Świetna robota, brawo!

 rapechuck Trybun Ludowy

Postów: 781
Grupa: Moderator
Dołączył: 06.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.03.2015 10:26    #1262
[quote="Ceyvol"]
Poza tym przecież Depesze to Społeczność, czyli osobny dział, więc o co chodzi? Mają bezpośrednie łącze jak każdy inny.
[/quote]

Chodzi o to, że Depesze są schowane, jeśli porównać je np. do Blogów (d. Manifestów), które mają swoją reprezentację na głównej stronie, jeśli jakiś nowy wpis się pojawia. Nawet jak ma się kogoś w subskrypcjach to i tak trzeba kliknąć w Społeczność (dla mnie nie było to intuicyjne, zwłaszcza, że to jest menu rozwijalne, a skoro się rozwija to wybieram z opcji rozwiniętych, a nie sam przycisk :P ), żeby te Depesze (tłity? :P ) zobaczyć.

I tutaj nie wiem co jest przyczyną, a co skutkiem: najczęściej komentowane są notki na blogach, a box z komentarzami jest pierwszą rzeczą, która się rzuca w oczy przy wchodzeniu na cmrev. Od komentarzy można przejść do treści komentowanej i po jej przeczytaniu znowu skomentować w wyniku czego dany materiał znowu ląduje na pierwszym miejscu do komentowania.
Czy Depesze naprawdę są tak nieciekawe do komentowania czy rzeczywiście są schowane dla większości użytkowników tego serwisu?

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.03.2015 10:28    #1263
A forum zmienicie? Aktualne jest tragiczne pod względem edycji postów...
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
21.03.2015 10:46    #1264
[quote="rapechuck"][quote="Ceyvol"]
Poza tym przecież Depesze to Społeczność, czyli osobny dział, więc o co chodzi? Mają bezpośrednie łącze jak każdy inny.
[/quote]

Chodzi o to, że Depesze są schowane, jeśli porównać je np. do Blogów (d. Manifestów), które mają swoją reprezentację na głównej stronie, jeśli jakiś nowy wpis się pojawia. Nawet jak ma się kogoś w subskrypcjach to i tak trzeba kliknąć w Społeczność (dla mnie nie było to intuicyjne, zwłaszcza, że to jest menu rozwijalne, a skoro się rozwija to wybieram z opcji rozwiniętych, a nie sam przycisk :P ), żeby te Depesze (tłity? :P ) zobaczyć.

I tutaj nie wiem co jest przyczyną, a co skutkiem: najczęściej komentowane są notki na blogach, a box z komentarzami jest pierwszą rzeczą, która się rzuca w oczy przy wchodzeniu na cmrev. Od komentarzy można przejść do treści komentowanej i po jej przeczytaniu znowu skomentować w wyniku czego dany materiał znowu ląduje na pierwszym miejscu do komentowania.
Czy Depesze naprawdę są tak nieciekawe do komentowania czy rzeczywiście są schowane dla większości użytkowników tego serwisu?[/quote]

Moim zdaniem Depesze wymagają o wiele mniej pracy niż Manifesty i słusznie są opcją drugoplanową. Ale to tylko mój głos w dyskusji.

 Opelu Partyzant

Postów: 126
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2009
Skąd: Golina
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.03.2015 11:18    #1265
Ja mam jedno małe zastrzeżenie, o którym już wspomniałem w manifeście - górna belka ogranicza funkcjonalność edytora manifestów na monitorach o niskiej rozdzielczości. Po prostu, najzwyczajniej w świecie nie mieści się na ekranie całe okno edytora wraz z narzędziami, przez co przy próbie wprowadzenia jakiejś zmiany, pogrubienia, zmiany wielkości czcionki, dodaniu obrazka itp zmusza mnie to do scrollowania i zasłaniania sobie dołu tekstu, czyli fragmentu właśnie edytowanego. Nieco to problematyczne, więc może warto zastanowić się nad ruchomym paskiem, wyposażonym w przycisk zwijania umieszczony np obok FAQ? Jest to wykonalne?

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.03.2015 12:06    #1266
@Rapechuck
Znam ten problem, choć uważam, że w porównaniu z dwupoziomową belką jest wyolbrzymiony - tam społeczność była jedynym działem na górnym poziomie, który nie był "uogólnieniem" linków z belki dolnej. A teraz masz jeden poziom i działy wszelkiego rodzaju, więc jest raczej logiczne, że każdy do czegoś prowadzi.

Niemniej planuję połączyć Społeczność i Użytkowników w jeden dział, a Redakcję puścić do stopki - i twoje słowo ciałem się stanie. Ale to melodia przyszłości.

@robal15
WSZYSTKO zmienimy (a już na pewno wszystko co ssie), ale w kompletnie nieznanej nam jeszcze kolejności i terminach. To mnóstwo roboty.

@mahdi
Konkrety - co i jak. Ja planuję, malując nową główną Manifestów, wzorować się na głównych zwyczajnych platform blogowych. Ale to luźne stwierdzenie, bo jeszcze się za ten dział kompletnie nie zabrałem.

@Opelu
Dawajcie screenshoty od razu, bez tego trudno coś zrobić.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.03.2015 o godz. 12:07

twitter.com/Ceyvol

 Opelu Partyzant

Postów: 126
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2009
Skąd: Golina
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.03.2015 12:44    #1267
Okno edycji wygląda teraz tak --> http://i.imgur.com/gVcCa39.jpg
Albo tak --> http://i.imgur.com/ehl8PVl.jpg

Czyli w skrócie albo widzę narzędzia, albo widzę to co edytuję. Przed dodaniem belki edytor mieścił się dosłownie na styk, z zapasem może 20-30 pikseli i było super. Dlatego przydałaby się opcja zwijania paska tytułowego.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.03.2015 12:56    #1268
jeszcze została rewolucyjna otoczka ("stare" nazewnictwo) jak się wchodzi na czyjś profil ;]

 sdms Partyzant

Postów: 62
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.01.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.06.2015 23:56    #1269
Przy dodawaniu komentarza do newsa nieposiadającego żadnych komentarzy jest przypomnnienie o regulaminie i FAQ, jednak linki do tych dwóch pozycji są niepoprawne. Dotyczy to tylko newsów bez komentarzy - wtedy pojawia się okienko "Skomentuj powyższy materiał na forum!". Kiedy jest co najmniej 1 komentarz takiego okienka nie ma.

Zgłaszam też trudność w znalezieniu Regulaminu serwisu. Jedyne miejsce, gdzie znalazłem link do Regulaminu to formularz rejestracyjny (1. http://www.cmrev(...)min.html ).
Korzystajac z własnej intuicji znalazłem też drugą wersję Regulaminu: 2. http://www.cmrev.com/regulamin.html

Wersje znacznie się różnią - która jest właściwa i aktualna? Poniważ wersja pierwsza pojawia się przy rejestacji, zakładam, że jest obowiązująca - tym bardziej, że o zmianach w Regulaminie nie informowano. W związku z czym przypominam, że wydawca serwisu w październiku 2014 roku w korespondencji ze mną zobowiązał się do usunięcia z Regulaminu zapisów niezgodnych z polskim prawem, tzn. zapisów wymuszających zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Zgodnie z przepisami prawa, zgody takie nie mogą stanowić warunku zawarcia umowy, nie mogą być domniemane, nie mogą też być domyślnie zaznaczone - muszą stanowić odrębne oświadczenie woli, w którym to konsument wyraża zgodę (tzn. nie może taka zgoda być domyślnie ustawiona na "tak";). Cytuję za UOKiK: "konsument musi sam wybrać opcję <<wyrażam zgodę>>. Niedopuszczalne jest, aby była ona zaznaczona w momencie otwarcia okna." W sytuacji wspomnianego Regulaminu wrzucenie wszystkiego do jednego worka sprawia, że Regulamin staje się niewiążący, a zatem wszelkie działania prowadzone przez Wydawcę są bezprawne i niosą ryzyko odpowiedzialości prawnej. Sugeruję zatem niezwłoczne usunięcie nieprawidłowości.

Dodam, że Regulamin powinien być bezproblemowo dostępny dla użytkownika - a jak wspomniałem wyżej - nie jest.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.11.2015 02:38    #1270
siemka :D dawno mnie nie było, przyszedłem ponarzekać :) nie zauważyłem, żeby ktoś się na to skarżył

Przy wchodzeniu w nieodczytany temat zakładki u góry zasłaniają treść, trzeba przeskrolować trochę do góry żeby odczytać. Myślę, że to jest kilka-kilkanaście minut roboty w css.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 29.11.2015 o godz. 02:46

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.