Manifesty - wyjaśnienia, dyskusja, pytania

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2012, 21:58    #1
Nowe manifesty są w 90% gotowe! W tym temacie przedstawiamy wyjaśnienie zasad funkcjonujących w dziale z blogami.


1. Najnowsze polecane blogi (manifesty).

Rekonstrukcji uległ system polecania notek. Od tej pory redakcja nie będzie promować jedynie całych blogów i ich autorów, ale także pojedyncze notki, które na to zasłużą. Na stronie głównej działu Manifesty notki ukazywać będą się w dwóch rubrykach - z wpisami poleconymi przez redakcję oraz ze wszystkimi pozostałymi.

Najlepsi autorzy, których notki będą regularnie polecane, będą mogli zasłużyć na polecenie całego bloga. Takie wyróżnienie oznacza, że na liście polecanych manifestów wyświetlać będą się wszystkie wpisy danego autora.


2. Najlepszy Manifest Dnia.

Na koniec każdego dnia poprzez sumę ocen Mocne/Słabe oraz liczbę odsłon i komentarzy (algorytm opracowany przez CM Rev) wyłoniony zostanie Manifest Dnia. Zwycięstwo w plebiscycie oznacza umieszczenie autora na jeden dzień w specjalnej rubryce oraz przyznanie mu 5 punktów do rankingu najlepszych aktualnych blogerów i rankingu wszech czasów. Za drugie miejsce danego dnia nagradzamy 3 punktami, a za trzecie - 1 punktem.


3. Ranking blogów - manifestów.

W rankingu blogów znajduje się klasyfikacja blogów, które zgromadziły najwięcej punktów w rywalizacji o miano Bloga Dnia. Ranking podzielony jest na dwa rodzaje - aktualni najlepsi blogerzy to osoby z największą liczbą punktów na przestrzeni ostatniego miesiąca, z kolei ranking wszech czasów (już wkrótce!) obejmuje wszystkie punkty zdobyte przez blogerów, bez ograniczenia czasowego.


4. Najbardziej aktywne blogi.

Kolejną nowością jest ranking najbardziej aktywnych blogów, w którym wyróżnimy tych, których blogi będą najczęściej odwiedzane na przestrzeni ostatniego miesiąca (najczęściej czytani blogerzy), a także autorów największej liczby wpisów w tym samym okresie (najaktywniejsi blogerzy). Wszystkie rankingi są podsumowywane automatycznie, co oznacza, że będą bezustannie aktualne.


Masz jakieś wątpliwości? Przemyślenia? Dodatkowe pomysły? Nie zwlekaj i podziel się nimi w komentarzach!

//Edytowano 5 razy, ostatni raz 29.06.2012, 11:35

twitter.com/Ceyvol

 Gilbert Młody aktywista

Postów: 1730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.12.2008
Skąd: Busko-Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2012 22:24    #2
Tak z ciekawości na początek:
- dlaczego mój blog jest na pierwszym miejscu w sekcji najaktywniejszych blogerów skoro w ciągu ostatniego miesiąca puściłem tylko dwa teksty i dlaczego akurat 9 punktów?
- co do "bloga dnia" - wybierana jest najlepsza notka czy cały blog składający się z "x" notek? Bo w klasyfikacji podane są tytuły konkretnych manifestów, a ponieważ Speed ma 6 pkt to chyba powinna tu nastąpić zmiana nazwy na "manifest dnia" (tak, czepiam się :) ).
…(…)…

 Speed El Commendante

Postów: 1318
Grupa: Administrator
Dołączył: 24.01.2002
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2012 23:08    #3
@Gilbert,
1. Niedociągnięcie, poprawione
2. Najlepsza notka, zmieniliśmy nagłówek na Manifest dnia. :) jak się postarasz, to możesz dziennie zdobyć 9 pkt i zgarnąć całe podium.
Dumnie od 2002 roku z CM Revolution

 Gilbert Młody aktywista

Postów: 1730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.12.2008
Skąd: Busko-Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2012 23:14    #4
Od razu lepiej :).
…(…)…

 Gieorgij Partyzant

Postów: 241
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2012
Skąd: Arrakis
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2012 23:17    #5
Drobna sprawa, gdy chce zmienić sobie nazwę bloga to wyświetla mi komunikat "wymagane pole jest puste" i nie zatwierdza zmian.
Dziennik czyli blog wielotematyczny

FM12: Legia Warszawa (06.11 - 08.12) | Brighton & Hove Albion (10.12 - 11.13) | Anderlecht Bruksela (11.13 - )

 Speed El Commendante

Postów: 1318
Grupa: Administrator
Dołączył: 24.01.2002
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2012 23:23    #6
@Gieorgij, proszę o screena z tym komunikatem, pomożemy zaraz
Dumnie od 2002 roku z CM Revolution

 Gieorgij Partyzant

Postów: 241
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2012
Skąd: Arrakis
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2012 23:29    #7
Będzie bez screena bo rozwiązałem problem. Miałem zaznaczoną opcję dodaj sygnaturę ale puste pole. Po odznaczeniu dodania sygnatury zmiany zapisało, ale poprawcie na przyszłość. No ktoś, tak jak ja, nie zauważy, że ma zaznaczoną opcje sygnatury i puste pole. Wtedy odrzuca wszystkie zmiany.
Dziennik czyli blog wielotematyczny

FM12: Legia Warszawa (06.11 - 08.12) | Brighton & Hove Albion (10.12 - 11.13) | Anderlecht Bruksela (11.13 - )

 Gilbert Młody aktywista

Postów: 1730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.12.2008
Skąd: Busko-Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.06.2012 09:32    #8
Czy w planach są nagrody typu manifest tygodnia, miesiąca, roku?
…(…)…

 A. De Raph Wicepremier Rewolucji

Postów: 2660
Grupa: Administrator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Rzekuń/Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.06.2012 12:57    #9
Póki co, ciężko mi odpisać, bo teoretycznie może być tak, że każdego dnia będzie zupełnie inne podium, więc trzeba by wtedy ustalić albo jakieś subiektywne kryterium wyboru, albo użyć bezpośredniego "pojedynku" na małe punkty, które zdobyły notki w dniach, w których wygrały, bo nie archiwizujemy małych punktów notek, które nie znalazły się w top 3. Ale coś spróbujemy wymyśleć.
"O czwartej czterdzieści osiem
gdy odwiedzi mnie desperacja
powieszę się
wsłuchana w oddech Osoby, którą kocham"
Sarah Kane - 4.48 Psychosis

Moje Depesze - czytajcie, oceniajcie, komentujcie!

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.06.2012 13:07    #10
Rozwiązania wprowadzone przez was są bardzo wygodne. Co prawda jeszcze nie pisałem nowego manifestu, ale śledząc pozostałych wygląda to całkiem sympatycznie. Mam tylko jedno pytanie. Wprowadzone zostały oceny manifestów (mocne, słabe). Fajnie by było, gdyby przy wyświetlaniu wszystkich manifestów danego użytkownika, były chociaż skrótowo one też zaznaczone. Podam dla przykładu swój profil:

http://macie(...)egoria=1

I obok każdego z manifestów, bez konieczności wchodzenia w nie mogłyby się znajdować chociażby tymi samymi kolorami cyfry określające ilość głosów oddanych na dany manifest --->Bo życie kołem się toczy...#6

Ładnie wyglądałoby to z prawej strony, bo ona taka niezagospodarowana. Mam nadzieję, że dobrze to zobrazowałem;P

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 29.06.2012 o godz. 13:12

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.