Mam problem z taktyka. Potrzebna pomoc

 Zielin Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.02.2012
Skąd: Toruń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2012, 00:20    #1
Ja juz kompletnie nie mam pomyslu... Dostaje baty... a sklad na ta lige jest calkiem dobry. Gram Elana Torun w 2 lidze zachodniej i od kad weszla 13 czesc fm-a nie potrafie stworzyc dobrej taktyki do tej druzyny. Zdaje sobie sprawce ze tutaj na stronie sa juz ludzie strasznie ograni w fm-a i prosze ich o pomoc by mi powiedzieli jaka taktyke mam mniej wiecej dobrac...

 konradstw Partyzant

Postów: 41
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2009
Skąd: Szydłowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2012 02:10    #2
Hmm również obecnie cisnę w 13, 2 sezon Lechem i o dziwo nie mogę zdominować ligi.
Od bodajże 2009 nie miałem z tym problemu, zawsze czy to w 1 czy 2gim sezonie zaczynała się moja supremacja w lidze.
Czy również zauważyliście wzrost poziomu trudności w 13, czy tylko ja i kolega wyżej mamy taki problem...?
Przeważnie wygrywać udawało mi się taktyką "własnej roboty", owszem zdarzał się wpadki, ale po zmianie taktyki na którąś z polecanych na fm-base, dominowałem w lidze.
Co więcej, teraz w ogóle nie mogę w niej wygrywać i zajmuję miejsca 3-5 co jest wręcz nieprawdopodobne. Zawodników mam oczywiście praktycznie najlepszych w lidze.

 Macias Partyzant

Postów: 285
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.12.2012 06:49    #3
Mam pytanie - jak wg Was najlepiej grać według drużynom, które mają więcej piłkarzy w środku pola? Są to drużyny słabsze i nie chciałbym grać przeciwko nim defensywnie, a szczególnie wobec takich właśnie ekip mam problemy. Ustawienie 4-2-3-1 z trzema środkowymi ofensywnymi i np. 3-4-2-1 (Dolcan Ząbki). Jak grać najlepiej przeciwko takim ekipom?

 cichy90 Partyzant

Postów: 203
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.06.2007
Skąd: Tibilisi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.12.2012 08:29    #4
Wszystko zależy od tego jak mocny jest środek i jak wyglądają skrzydła. Piszesz, że masz mocniejszy sład więc wyjdź na nich również ofensywnie zgęszczając środek pola. Osobiście prowadzę Stomil Olsztyn i po pierwszej rundzie zajmuję trzecią pozycję tracąc do pierwszej Cracovii jedynie 3 punkty. A moja taktyka wgląda następująco: 4-1-4-1 bądź 4-4-1-1 zależnie od klasy rywala.

 redkca Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.12.2012 08:58    #5
ja gram już czwarty sezon zawisza i od samego poczatku mam ustawioną tą taktyke
http://www.cmrev(...)ant.html

ogólnie żeby stwierdzić czy taktyka jest dobra czy nie , to trzeba ją zostawić na kilka miesięcy żeby te słupki po lewej stronie ze znajmością taktyki urosły. ja z początku miałem sporo remisów byłem w pierwszej 5 . ale gdzieś po 15 meczach zacząłem wygrywać jeden mecz za drugim az wkoncu awansowalem do ekstraklasy a w pucharze odpadlem w polfinale. potem bylo juz tylko lepiej mistrzowstwo polski i puchar. udało się nawet ograć 2x valencie i 1xliverpool

 Macias Partyzant

Postów: 285
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.12.2012 18:02    #6
A zmieniasz elementy tej taktyki pod konkretnego rywala?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.12.2012 19:04    #7
@redkca

Jeśli grasz cały czas tą samą taktykę to gratulacje. Ja zmieniam taktykę w zależności od tego jakich mam dostępnych zdrowych zawodników no i jaki rywal się szykuje.
W składzie nie mam prawego obrońcy i mam w defensywie 3-4 zawodników w zależności od poziomu rywala; dalej co najmniej 1 skrzydłowy, i 2 środkowych pomocników i 1-2 napastników(w zależności od kontuzji, które są bardzo uciążliwe). Jeden wolny zawodnik wchodzi na pozycję środkowego lub ofensywnego(L/P) pomocnika.
Mam małą kadrę, można powiedzieć, że bardzo małą bo nie mam młodzieżówki a w rezerwach jest 7 graczy ;] ok. 6 kontuzji głównych zawodników.

Jak zmieniam ustawienia co jakiś czas to wzrasta ten słupek po lewej stronie więc to nie oznacza, że najlepiej ciągle grać jednym ustawieniem a właśnie lepiej je korygować

OT: Teraz może zmienię ustawienie jak uda się kupić jakiegoś dobrego bocznego obrońcę; awansowałem do 2 rundy Pucharu Anglii. :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution