los problemos

 agregat Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.05.2011
Skąd: opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2011, 15:54    Pytanie
Witam wszystkich. Otóż mam pewien głębszy prolem jeśli chodzi o sens taktyczny i mam nadzieję że znajdzie się tu ktoś kto zdoła mi pomóc. W FM'a gram nie od dzisiaj , mam już mniej więcej poukładane jak to ma wszystko wyglądać ale nie mogę poradzić sobie z niektórymi założeniami. Doszedłem do wniosku że w FM są sytuacje bez wyjścia (przynajmniej dla mnie), opcje które się wykluczają, do sedna sprawy:
1. Przykładowo jest duży zamęt w środku pola-więc wypadało by grać szeroko ale z drugiej strony przeciwnik ma wysokich i dobrze grających głową stoperów i jeśli grałbym szeroko to szło by dużo dośrodkowań z mojej strony a ów stoperzy sciągali by wszystko głową.
2 Przykładowo mam niezłych skrzydłowych więc wypadałoby grać szeroko, ale przeciwnik ma dobry środek więc grając szeroko moja linia def. byłby dziurawa jak sito.
3. Przykładowo chcę grać szeroko ale przytym krótko , ale z drugiej strony tak grając jestem narażony na przechwyty przeciwnika, ale tym samych grając szeroko i szybko męcze moich zawodników.
4. Co zrobić gdy na przykład , mam dobrze usposobioną ofensywnie drużynę -wszystko cacy , wysuwam linie obrony ale z tego co wiem to grają z kontry, więc wypada mi cofnąć linie obrony by nie narazić się na piłki za kołnierz. Tylko w wypadku cofnięcia linii tworzy się dziura w mojej drużynie.

To tylko niektóre sprawy które chciałbym poruszyć. Mam nadzieję że choć poczęści wiecie o co mi chodzi i że choć trochę pomożecie. Czekam na odp mile widzane są odpowiedzi na poziomie nie za bardzo interesują mnie porady w stylu " ściągnij se takse z neta i bedzie git". Z góry dzięki.

 PDrasta Młody aktywista

Postów: 335
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2011
Skąd: Ostróda/Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2011 16:21    #1
Nie bierz tego dosłownie, tak samo jak nie bierzesz atrybutów. Atrybuty są do nakierowania gracza, jak zawodnik potrafi się zachować na boisku, często gracz 2 razy słabszy potrafi zagrać lepsze spotkanie niż ten lepszy. Jeżeli chcesz się pobawić w prawdziwego managera, to po prostu sprawdzaj taktykę, formę, atrybuty zawodników przeciwnika. Ma wysokich, dobrze grających głową obrońców to nie graj długich piłek itp. Radzę Ci się nie przejmować takimi rzeczami bardzo, bo dużo rzeczy się wyklucza, tak samo zawodnik mający 170cm może strzelić bramkę z wrzutki obrońcom po metr dziewięćdziesiąt :) Gracz mający 2m gra głową, skoczność, równowaga itp po 15-20 może dopuścić do sytuacji, gdzie napastnik 170cm i słabsze atrybuty zdobędzie gola, oczywiście nie co mecz, ale zdarzyć się może.Popatrz na zawodników przeciwnika jakich ma zawodników i dostosuj taktykę na mecz. Ja nie zmieniam oczywiście taksy co chwila do przeciwnika, po prostu trenuję piłkarzy pod własny styl, jeżeli się nie sprawdzi to wymienię. Oczywiście super taktyką nie pokonasz każdej drużyny, bo możesz trafić, co jest na twoją idealnie przygotowana. Takie jak linia defensywna wysunięta ofensywa vs przeciwnik = wrzutki za kołnierz hmm, ustaw tylko bocznych wysuniętych, środkowemu daj stopera zabezpieczenie, moim zdaniem wystarczy, a jeżeli chcesz wysunąć całą linię obronną, to licz się z dużą stratą bramek i(raczej) dużą ilością strzelonych. Niech się wypowiedzą bardziej obeznani gracze, a ty się nie przejmuj, nie bierz dosłownie takich spraw. Tyle ode mnie, pozdrawiam.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.05.2011 o godz. 16:22

Użytkownik uznał post za pomocny

Jednych to razi, a innych zachwyca
miasto Ostróda to Mazur stolica!

 agregat Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.05.2011
Skąd: opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2011 16:36    #2
Dzięki czytałem dużo artykułów Piotra Sebastiana i nimi się zainspirowałem.

Chodzi mi też o to że aby ustawić taktykę (chodzi mi tu o analizę rywala) na to składa się b. dużo czynników i ciężko to po tym złożyć w całość. A takie rzeczy moim zdaniem mają znaczenie. Ale i tak dzięki za chęci. Cóż czekam dalej może ktoś jeszcze odp.

 samir92 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 769
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2011 17:44    #3
Mogą Ci się te rady nie spodobać, ale ja bym spróbował tak:

1. Możesz postawić na ostre dośrodkowania dobrze czujący się w polu karnym napastnik- taki typowy lisek pola karnego/ łowca bramek. Wtedy większe znaczenie będą miały umiejętność krycia i koncentracja stoperów gra bez piłki napastnika, a nie ich warunki fizyczne.

2. Każ skrzydłowym schodzić do środka. Wykorzystasz ich potencjał ofensywny, a do tego wzmocnią oni Twój środek. Zwykle gracze ze środka nie mają dostatecznych umiejętności, by zatrzymać klasowego skrzydłowego i mimo zagęszczenie dają się okiwać dzięki dryblingowi i szybkości skrzydłowych. Po zejściu skrzydłowych do środka linia obrony staje się szczelniejsza, bo oni sami wspierają graczy środka pola, a tamci mogą się skupić na swoich zadaniach.

3. Jeśli grasz szeroko i szybko, to wiadomo, że skrzydłowi będą padać ze zmęczenia. Nie ma rady, trzeba stosować rotację składu, ew. trening wytrzymałościowy. Albo grać krótko, ale wydać kasę na sprowadzenie naprawdę dobrych obrońców, szczególnie szybkich skrzydłowych z dobrym odbiorem.

4. Najlepiej ustawić sobie łącznika między linią defensywną, a ofensywną. Wtedy nie wysuwając obrony powiększasz potencjał ofensywny drużymy. Cofnięty rozgrywający, który połączy obie linie sprawi, że wszyscy gracze będą brali udział w akcjach na połowie przeciwnika i wspomoże defensywę w razie kontry. Ewentualnie kup bardzo szybkich obrońców, którzy dadzą radę dogonić napastnika wychodzącego do piłki "za kołnierz". Możesz też nie wysuwać całej obrony, a zagrać wysuniętymi bocznymi obrońcami- dwóch stoperów będzie asekurować bramkę.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.05.2011 o godz. 17:45

Użytkownik uznał post za pomocny

Darkness... for me is where I shine

 agregat Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.05.2011
Skąd: opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2011 23:35    #4
Dzięki za poradę. Zapomniałem dodać że te porady tyczą się FM ogolnie, ale w szczególnośći chodzi mi o wersję 2007 lub 2008 bo bo obecnie w nie gram.
Wiem że trudno mi dogodzić ale nic nie poradzę że mam taki problem. Zeby go sprecyzować napisze to tak: załóżmy że moja taktyka opiera się na graniu szeroko, zerkam przed meczem jak tam u rywala, no cóż z tego wynika że muszę zmodernizować ustawienie -gram wąsko, patrzę na rozmiary boiska-wypadało by grać szeroko, potem pogoda-kurde jednak wąsko, itp itd .. Rozumiecie ? Jest tyle czynników wpływających na ustawienie a ja nie wiem jak to wszystko zebrać do kupy i scalić w całość. Żeby nie być do końca gołosłownym dam konkretniejszy przykład:
Rywal jest lepszy. Ja gram z kontry, defensywnie, rozgrywanie szybkie,podania bezpośrednie, szerokość-i tu własnie pojawia się pytanie... Jeśli zagram szeroko to moje ataki będą efektywniejsze, będę mógł wiele ździałać, ale z drugiej strony wypadało by grać wąsko bo przy szerokiej grze przeciwnik będzie wchodził w moją obronę jak w masło... Rozmumiecie mniej więcej? Takich problemów jest wiele...
W ogóle byłoby fajnie jak by powstał na tej stronie poradnik jak radzić sobie w różnych sytuacjach, bo większość co tu jest pomija ważne problemy.
Mam nadzieję że ktoś mi jeszcze odpisze i mój temat gdzieś nie utonie.
PS Wiem że jestem upierdliwy , przepraszam i czekam na odp ... :D

 nesete Absynt Prozy

Postów: 836
Grupa: Ekspert
Dołączył: 17.07.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2011 23:41    #5
To proste, wypracuj ustawienie i konsekwentnie się go trzymaj, jedyne co zmieniaj, to polecenia dla piłkarz lub filozofię gry w czasie spotkania. Ot, takie korekty. Reszta niech będzie stała, wtedy gracze będą lepiej rozumieć taktykę i skuteczniej grać

 agregat Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.05.2011
Skąd: opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2011 23:57    #6
Mógłbyś jaśniej to opisać ?

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.05.2011 07:12    #7
Jeżeli rywal ma wysokich obrońców to przeważnie tracą oni na szybkości i zwinności. W meczach przeciwko nim warto wystawić małego i szybkiego napastnika, którego te wieżowce po prostu nie dogonią. Co do gry z kontry - postaraj się o chociaż jednego szybkiego i zwinnego obrońcę a zobaczysz że ilość goli po nieudanych pułapkach powinna spaść. Przy okazji - wysuwanie linii obrony to już pokerowa zagrywka a nie coś co można stosować w meczu z każdym. Obrońcy winni się zajmować powstrzymywaniem rywala i pomocą przy rzutach wolnych i rożnych a nie grać jako cofnięci rozgrywający.

 agregat Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.05.2011
Skąd: opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.05.2011 19:36    #8
Jeżeli ktoś jeszcze chciałby mi pomóc to proszę przy okazji zwrócić uwagę na 4 post który dokładniej wyjaśnia o co mi chodzi.. pozdrowienia.

 agregat Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.05.2011
Skąd: opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2011 19:07    #9
Pytanie trochę z innej beczki.. Czytałem tutaj że przed meczem powinno się dobierać tempo odwrotne do tempa przeciwnika.. Ile w tym prawdy? Jeśli choć trochę to dlaczego tak się dzieje ?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.