Liga Mistrzów

 arvanis Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2014 14:07    #341
FC Barcelona 1:1 Atletico Madryt

Dla mnie murowanym faworytem od początku było Atletico. Ze składu Barcy wypadł Valdes, a Pinto to taki trochę figurant na bramce, jak swego czasu Hilario w Chelsea. Barca zresztą od kilku sezonów gra strasznie chimerycznie i z utęsknieniem oglądam czasem kompilacje z czasów, gdy grali tam tacy zawodnicy jak Ronaldinho, Giuly, Eto, Marquez(s?), Deco. Wtedy pokazywali naprawdę efektowny futbol, podczas gdy teraz zalewa mnie krew, jak widzę słaniających się po murawie nurków pokroju Busquetsa, Pedro, czy Neymara.
Atletico jest na fali - w tym sezonie są niesamowicie zgrani, a Simeone ma rewelacyjny zmysł taktyczny. Genialny strzał Diego, trochę cufalski gol Barcy. Myślę, że w rewanżu wygrają.


Manchester United 1:1 Bayern Monachium

Uwielbiam United, ale to co grają pod wodzą Moyesa to kompletna padaka, dlatego myślałem, że 3:0 dla Bayernu to minimum. Nie wiem, czy to zasługa jakiejś dobrej rady od Fergiego, ale w tym meczu zagrali całkiem dobrze, choć od MU z czasów świetności to wciąż przepaść. Świetnie spisał się Wellbeck, chociaż sam na sam z Neuerem mógł lepiej rozegrać. Fellaini to pomyłka zakupowa, Ferdinand dziadzieje, a Alexander B. może Evrze buty czyścić.
Natomiast to, co Guardiola zrobił z Bayernem woła o pomstę to nieba. Dostał świetny skład, grający szybką ofensywną piłkę i zaimplementował nudną tiki-takę, która swego czasu zabiła spektakle w wykonaniu wspomnianej wcześniej Barcelony, a teraz zabija ducha piłki nożnej w Bayernie. Miliardy podań, Posiadanie piłki ponad 70% i w gruncie rzeczy kompletna przewidywalność. W zeszłym sezonie przyjemnie się oglądało ten zespół w akcji - w tym zaczyna mnie już drażnić. Niemniej myślę, że Bayern bez problemu wygra u siebie i awansuje dalej. Jedyna nadzieja MU w szybkości Wellbecka/Chicharito i żelaznej obronie, a Kagawa powinien grać od pierwszej minuty.
A... No i Robben ma w gruncie rzeczy tylko jedno zagranie (zejście z prawego skrzydła, przełożenie piłki na lewą nogę i wkręt na długi słupek), które zaczyna irytować. Zdaję sobie sprawę, że dzięki jego szybkości i technice strzału jest to całkiem skuteczna broń, ale - cholera jasna - ile można? Nie wiem, może ktoś to liczył i zaraz mnie poprawi/wyprowadzi z błędu, ale odniosłem wrażenie, że każde podanie, które dostał na prawej stronie, kończyło się taką właśnie akcją...
Czerwona dla Schweinsteigera zasłużona, żółta dla Martineza też, chociaż widziałem już czerwone w podobnych sytuacjach.


PSG 3:1 Chelsea

To nie jest Chelsea z czasów, gdy Mou pojawił się w Londynie po raz pierwszy. Wtedy to była faktycznie maszynko do miażdżenia przeciwników. W tym sezonie widać, że kończy się w tym zespole pewna era (Lampard, Terry), a młodzikom jeszcze brakuje "tego czegoś" (doświadczenia? Stabilności formy?), co znowu wprawi The Blues w morderczy cug. Myślę, że za kilka sezonów, jak ta "odmłodzona" Chelsea dojrzeje i pojawi się w niej jakiś godny następca Drogby, znowu zaczną niszczyć. Hazard być może wyrośnie na kogoś pokroju Ronaldo.
PSG grało w tym meczu naprawdę dobrze. Mimo wielu "indywidualności" ich akcje były całkiem "zespołowe". Bramka na 1:0 chyba trochę fartowna (Lavezzi pomyślał: "a je*ne se na bramkę, co mi tam" i po chwili: "je*łem" i gol). Zasłużyli na wygraną i myślę, że mają predyspozycje ku temu, by w rewanżu nie dać sobie wyrwać awansu - mimo absencji Ibry.


Real Madryt 3:0 BVB

Wszyscy pieją, że gdyby grał Lewy, mecz wyglądałby inaczej. Według mnie wtedy też guzik by ugrali, bo Lewy jest typem lisa pola karnego, a poza nim miewa tylko "przebłyski"... A ktoś te piłki jeszcze musi tam dogrywać. W Borussii zabrakło przede wszystkim Gundogana, Subotica, Schmelzera i Błaszczykowskiego, czyli zawodników, którzy harują na to, żeby nie wystarczyło przykryć Reusa, by zlikwidować siłę ognia BVB. Bardzo trudno było Borussii wyprowadzić piłkę pod pole karne Realu i podobnie, jak MU w meczu z Bayernem, wymiana kilku podań była szczytem możliwości w wykonaniu Dortmundu.
Podoba mi się gra Realu w tym sezonie (z drużyn hiszpańskich kibicuję Valencii i nie jestem uprzedzony do innych teamów, ale porażka w Gran Derbi to jakiś żart z sędziowania) i myślę, że RM jest obecnie faworytem do wygranej w LM, choć Bayern i Atletico mogą mu przeszkodzić. W meczu z BVB grali błyskotliwie i nieprzewidywalnie - podawali krótko, daleko, do nogi, na dobieg, ryzykownie i do różnych zawodników, a nie tylko na CR7, pokazując, że mają pomysł, są zgrani i każdy zawodnik jest groźny.

 sebastiano399 Partyzant

Postów: 317
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2014 22:40    #342
Real, Chelsea, Bayern i Atletico w półfinale. Czekam na losowanie. Każdy wariant będzie ciekawy. Czy Bayern zacznie grać jak rok temu? Ile jeszcze wytrzyma Atletico? Chelsea królem własnego boiska? Real po raz pierwszy w finale od 2002 roku?

Bayern-Atletico
Chelsea-Real

A Wy jak typujecie losowanie?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.04.2014 o godz. 22:40

 Diablo5555 Partyzant

Postów: 201
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2014 22:47    #343
Real-Atletico
Chelsea-Bayern

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2014 23:08    #344
ja bym chcial pojedynku real-chelsea. czy mourinho kolejny rok z rzedu skonczy na polfinale czy moze jak na zlosc awansuje i to krolewscy po raz 4 skoncza na tym poziomie? poza tym patrzac na to co robi bayern oraz na forme reszty zespolow, to wlasnie atletico w moim mniemaniu jest jedynym zespolem, ktory moze ich powstrzymac

 piotrp504 Partyzant

Postów: 738
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Blisko Krakowskiego Smoka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.04.2014 18:42    #345
a ja bym chciał hiszpański finał ,może mi się spełni wszystko możliwe .dodam że wisienką na torcie było by ogranie Chelsea Londyn
Moje skromne manifestowanie -zapraszam
http://piotrp0506.cmrev.com/blog.html
moje depesze
http://piotr(...)l?page=0
Hala Madrid

 sebastiano399 Partyzant

Postów: 317
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.04.2014 19:55    #346
Derby Madrytu w finale w Lizbonie? Ciekawe rozwiązanie :-) Ja się zastanawiam: czy Bayern będzie po raz 3 z rzędu w finale>

 PrzemekManU1878 Partyzant

Postów: 62
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.06.2013
Skąd: Kaszuby
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 12:40    #347
Półfinały

Real Madryt - Bayern Monachium
Atletico Madryt - Chelsea Londyn

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 15:39    #348
Zapowiadają się niezłe szpile.

Interesuje mnie( może ktoś jest bardziej w temacie) co z Courtois.

Wczoraj było mówione, że jest klauzula, dzisiaj że niby klauzuli nie ma, jednocześnie UEFA informuje, że nawet jak jest klauzula to może zagrać. Cyrk na kółkach.
"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 PrzemekManU1878 Partyzant

Postów: 62
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.06.2013
Skąd: Kaszuby
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 15:50    #349
[quote="Falcon"]Zapowiadają się niezłe szpile.

Interesuje mnie( może ktoś jest bardziej w temacie) co z Courtois.

Wczoraj było mówione, że jest klauzula, dzisiaj że niby klauzuli nie ma, jednocześnie UEFA informuje, że nawet jak jest klauzula to może zagrać. Cyrk na kółkach.[/quote]


Mogą właśnie wykupić tę klauzulę, jeśli tak zrobią to będzie mógł zagrać.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2014 15:54    #350
[quote="Falcon"]Zapowiadają się niezłe szpile.

Interesuje mnie( może ktoś jest bardziej w temacie) co z Courtois.

Wczoraj było mówione, że jest klauzula, dzisiaj że niby klauzuli nie ma, jednocześnie UEFA informuje, że nawet jak jest klauzula to może zagrać. Cyrk na kółkach.[/quote]

Może grać.

Ale według mnie ta sytuacja jest śmieszna. Skoro ma taką klauzulę, to oczywistym powinno być, że nie może grać, ale UEFA stwierdziła inaczej. Więc po jakiego chuja są te klauzule?

Chelsea w tej sytuacji jest poszkodowaną stroną.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 11.04.2014 o godz. 15:59

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.