Laptop do pracy i FMa

 katalonczyk9 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.10.2012
Skąd: Chojna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2016, 23:18    #1
Dobry laptop jest dla mnie jednym z głównych narzędzi pracy (dużo pracuję w terenie). Ten którego używam z biegiem lat się zestarzał i powoli pora na jego wymianę. Szukam sprzętu który będzie mobilny, a jednocześnie udźwignie grę w FMa przy symulacji tak co najmniej 15 lig. Zastanawiam się poważenie nad rozmiarem około 13 cali - laptopy w tym rozmiarze mają zazwyczaj słabe karty graficzne i są dość drogie, ale są bardzo mobilne (mała waga to dla mnie atut). Pytanie do tych bardziej "oblatanych" w temacie komputerów: Czy warto zainwestować w drogiego z założenia laptopa w rozmiarze 13' pewnie ze słabszą kartą graficzną (postawić na mobilność), czy lepiej kupić "klasyczna" 15' która pewnie będzie tańsza, będzie miała lepszą kartę, ale za to nie będzie tak mobilna i co za tym idzie wygodna dla mnie w pracy? Z góry dzięki za opinie.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.09.2016 00:04    #2
Podstawowe pytanie - grasz na 3D czy kulkach?
twitter.com/Ceyvol

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.09.2016 10:27    #3
Lapek 15-tka i dobra karta graficzna - czemu? Proste. Nie ograniczaj się tylko do FM'a, pewnie też zagrasz w inne (lepsze?) gry a lapek 13-tka ma spore ograniczenia.
niketóre 15-tki są obecne smukłe i ważą niezbyt dużo, a pozytek z nich większy niż z mniejszych modeli.

 katalonczyk9 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.10.2012
Skąd: Chojna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.09.2016 17:19    #4
[quote="Ceyvol"]Podstawowe pytanie - grasz na 3D czy kulkach?[/quote] Zazwyczaj gram na 3d i kluczowe momenty

 lzlt4c Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.11.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.09.2016 18:24    #5
Jako osoba, która przez 3 lata pracowała jako serwisant mogę Ci po pierwsze doradzić ekran 15,6 dlaczego? po cóż męczyć oczy na mniejszym, kolejny minus to fakt, że zazwyczaj te bardziej "mobilne" jak to ująłeś produkty mają wbudowane integry intela, ewentualnie jakieś słabe APU od AMD :P napisz jaki masz budżet, przejrzę allegro i podeślę Ci propozycje :)

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.09.2016 19:14    #6
[quote="katalonczyk9"][quote="Ceyvol"]Podstawowe pytanie - grasz na 3D czy kulkach?[/quote] Zazwyczaj gram na 3d i kluczowe momenty[/quote]
W takim razie też skłaniałbym się ku 15-stce, 13-stki średnio sobie radzą z jakością w 3D.
twitter.com/Ceyvol

 katalonczyk9 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.10.2012
Skąd: Chojna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.09.2016 12:52    #7
[quote="lzlt4c"] napisz jaki masz budżet, przejrzę allegro i podeślę Ci propozycje :)[/quote] Co do budżetu to mogę przeznaczyć 6-7 tysięcy, ewentualnie z małą górką. Z tego względu raczej odpada mocny Mac (zresztą jestem raczej uprzedzony do wszelkich produktów Apple - nie oceniam - być może z braku doświadczenia). Moje poprzednie dwa komputery to były Toshiby. Złego słowa o nich nie mogę powiedzieć, ale po 3-4 latach intensywnego użytkowania obudowy były mocno zniszczone i w obu padły gniazda do ładowania (w obu przypadkach wymiana po około 3 latach), oraz w jednym komputerze padł jeden z głośników (niby) harman karbon :) Przeglądając zasoby allegro trafiłem na coś takiego http://alleg(...)472.html Nigdy nie miałem do czynienia z MSI - nawet wśród znajomych czy współpracowników no i wydaje się to takim trochę "wynalazkiem". Rozmiar też niestandardowy. Będę wdzięczny za opnie.

 lzlt4c Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.11.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.09.2016 14:29    #8
Powiem tak :) jak już ładujesz tak wielką kasę to praktycznie w tej samej cenie masz:
http://alleg(...)417.html
z ekranem 17,3" :) na pewno praca na nim będzie dużo wygodniejsza :) (wiem bo sam mam lapka z taką przekątną)

MSI jest firmą, która "robi" laptopy z myślą o graczach, nie jest to żaden wybryk natury czy tam wynalazek jak to nazwałeś :).

Kolejna rzecz :) tu masz dla porównania lapka podczas którego pracy nie odczujesz różnicy w porównaniu z tym do którego linka podałeś. Zastanów się czy warto przepłacać :) tym bardziej, że jak w jakiejś konfiguracji brakuje dysku SSD to zawsze możesz dopytać sprzedawcy czy by nie wrzucił jakiegoś 240-256GB w przystępnej cenie:

http://alleg(...)137.html

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.09.2016 17:59    #9
Jak masz zamiar nosić lapka to nie inwestuj w drogi sprzęt bo szkoda tylko kasy.
Wszyscy narzekają na Lenovo, a ja mam Y50-70 - z metalową obudową i GTX 960M od roku i nie narzekam. Lapek dobry do gier oraz do pracy, tylko, że ja go używam tylko w domu. Kupiłem za 3700. Poza tym przy kupnie sugerowałem się też tym, że musi udzwignąć kilkanaście lig w FMa na dosyć szybkiej symulacji oraz pogrania w inne tytuły np. Wiedźmin 3, który śmiga mi na średnich detalach bez zacięcia. Faktycznie laepk przy ieśku się grzeje, ale metalowa obudowa pozwala na szybkie rozprowadzenie ciepła.
Mi byłoby szkoda wydać 6-7 tysiączków na sprzęt, który może za kilka lat służyć do odpalania Worda (w dużym uproszczeniu).

 katalonczyk9 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.10.2012
Skąd: Chojna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.09.2016 20:00    #10
[quote="romantico"]
Mi byłoby szkoda wydać 6-7 tysiączków na sprzęt, który może za kilka lat służyć do odpalania Worda (w dużym uproszczeniu).[/quote] To określenie budżetu może trochę buracko i nieskromnie z mojej strony mogło wyglądać :) Normalnie też bym takich pieniędzy na komputer nie przeznaczył, ale w moim przypadku jest to (oprócz auta) podstawowe narzędzie pracy. Z tego powodu jak już dokonuje zakupu, to wolę parę groszy dołożyć i pograć wieczorem w delegacji w FMa - dla rozrywki :) O małym rozmiarze myślę dlatego, bo często sprzęt (również z innymi torbami) muszę targać na kilka pięter w górę (wizytuję budowy). Dzięki za pomoc i poważnie zastanowię się nad 15' z dużą ilością ramu, albo MSI w rozmiarze 14' :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.