Kupowanie dobrych zawodników

 jun_dymek Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.07.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.08.2012, 15:48    #1
Witam

Gram już któryś sezon z rzędu Podbeskidziem i mam jeden irytujący problem. Od mniej więcej 3 sezonów walczę o mistrzostwo Ekstraklasy (2-3 miejsce). Dzięki w miarę dobrej polityce transferowej doprowadziłem do sytuacji, że mam całkiem spory budżet zarówno na transfery, jak i na płace. Problem jest taki, że żaden z dobrych zawodników nie chce ze mną rozmawiać o kontrakcie. Oczywiście nie mam tu na myśli piłkarzy pokroju Ronaldo czy Messiego, ale zawodników Ekstraklasy, często ze słabszych klubów niż mój. Po prostu mam 10 mln E na transfery i nie mam jak tego wydać... Czy jest jakiś sposób na wabienie takich piłkarzy? Teraz wychodzi na to, że oferuję 3 mln za zawodnika - klub się zgadza, po czym nie mogę nawet zaoferować kontraktu (mogę dać zawodnikowi sporo więcej niż zarabia w obecnym klubie).

 zetkaiii Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 414
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.08.2012 16:11    #2
W liście wyszukiwania zawodników w filtrach zaznacz opcję "Poproś asystenta, aby usunął nierealistyczne cele transferowe". Wtedy będzie pokazywało ci tylko zawodników, którzy są zainteresowani grą dla twojego klubu.
Jesteśmy tu aby pomagać...

 jun_dymek Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.07.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.08.2012 16:18    #3
[quote="zetkaiii"]W liście wyszukiwania zawodników w filtrach zaznacz opcję "Poproś asystenta, aby usunął nierealistyczne cele transferowe". Wtedy będzie pokazywało ci tylko zawodników, którzy są zainteresowani grą dla twojego klubu.[/quote]

Problem jest w tym, że zostają sami zawodnicy o naprawdę średnich umiejętnościach. Mam w tej chwili budżet 10mln, a najdroższy piłkarz po "przefiltrowaniu" jest do kupienia chyba za 950 tys. Chciałem kupić młodego napastnika z Górnika (środek tabeli) i nawet jak przekonałem klub to nie dało się negocjować warunków kontraktu. Zawodnicy chcący grać u mnie są raczej słabsi od obecnego składu i wychodzi na to, że nie mam co zrobić z pieniędzmi...

 zetkaiii Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 414
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.08.2012 16:22    #4
Widocznie twój klub ma za słabą reputację i lepsi zawodnicy do ciebie nie przyjdą. Często tak jest w FM'ie.
Jesteśmy tu aby pomagać...

 jun_dymek Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.07.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.08.2012 16:25    #5
[quote="zetkaiii"]Widocznie twój klub ma za słabą reputację i lepsi zawodnicy do ciebie nie przyjdą. Często tak jest w FM'ie.[/quote]

Są w takim razie jakieś sposoby na poprawę tej reputacji? Myślałem, że jak będę się regularnie bił o mistrzostwo to jednak piłkarze będą chętniej przychodzili...

 zetkaiii Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 414
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.08.2012 16:30    #6
Wygraj ligę, potem dobij się do fazy grupowej LM, albo LE. Walka o mistrzostwo nie daje za wiele reputacji. Ale i tak system podnoszenia i obniżania reputacji w FM'ie nie jest najlepszy, więc jeśli nie chcesz tak długo czekać, to w FMRTE ustaw sobie reputację, taką jak mają kluby z którymi walczysz w Ekstraklasie i powinno być lepiej. Ale pamiętaj, że to ostateczność!
Jesteśmy tu aby pomagać...

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.08.2012 16:59    #7
Zdecydowanie lepszym wabikiem jest Europa. Marsylią koszę równo na krajowym podwórku od dwóch lat, P$G w czterech konfrontacjach ugrało punkcik i strzeliło gola (przy moich 9 albo 10), ale wygrali Ligę Europy, więc ściągają lepszych graczy niż ja. Ze mną Moutinho nie chciał nawet rozmawiać, do paryżan poszedł z pocałowaniem ręki. Tak samo jest gdy staram się nawet o durnego skauta czy trenera - jeśli tylko pracował w MU, MC, Interze i tego typu markach (o RMCF i Barcelonie nie mówię) to nie ma bata, żeby przyszedł do Francji. Woli pierdzieć w stołek. Nie rób nic z tą kasą, albo kup jakichś murzynków - afrykanie zagrają za ciepłe ciuchy, kąt do spania i trochę żarcia :)

 skazi Partyzant

Postów: 142
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.04.2012
Skąd: Cieszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.08.2012 18:53    #8
[quote="zetkaiii"]Wygraj ligę, potem dobij się do fazy grupowej LM, albo LE. Walka o mistrzostwo nie daje za wiele reputacji. Ale i tak system podnoszenia i obniżania reputacji w FM'ie nie jest najlepszy, więc jeśli nie chcesz tak długo czekać, to w FMRTE ustaw sobie reputację, taką jak mają kluby z którymi walczysz w Ekstraklasie i powinno być lepiej. Ale pamiętaj, że to ostateczność![/quote]
Szczerze to faza grupowa też słabo podnosi reputację, w Polsce potrójna korona + wyjście z grupy LM daje mi rocznie jakieś 300 punków do reputacji klubu.

 Peps Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.08.2012 23:13    #9
Mechanizm poprawy reputacji w FMie to dno... ja po 15latach, kilku mistrzostwach, zawsze faza grupowa LM, krocie na koncie itd itd byłem czwartą drużyną w kraju. Grałem w polskiej Ekstraklasie. Trzeba mieć tylko nadzieję, że to ulegnie zmianie w nowej odsłonie Fma.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.